Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.06.2010, 12:46:03
NEYRA 383's Avatar
NEYRA 383 NEYRA 383 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Mesaje: 35
Thumbs down ionut,rusine ca ne faci ortodoxia re ras...eu nu dau lectii de viata la nimeni,ca fie

chiar crezi ca ceia ce am scris eu arata a fi de alta credinta? dureros...........daca crezi ca numai pocaitiii........."stiu sa dea lectii" cred ca tu esti unul di aceia care se duce pe la biserica.............poate doar la Craciun si la Paste...
Citat:
În prealabil postat de NEYRA 383 Vezi mesajul
.........uneori mi-e rusine ca sunt ortodox ,tocmai din cauza celor ca tine.............certareti,rai si sarcastici.....vrei sa faci un bine, poate ciuva mai tanar decat noi,sau a altor tineri.............esti rasplatit de niste idioti cu jigniri si cu insulte..................
nu stiu cui te adresezi,dar banuiesc ca mie pentru ca te afli sub subiectul meu ,care orcum nu tie iti era destinat,ci initatorului acestui link,dar ma intreb daca nu cumva faci si tu parte din vreo categorie descrisa de mine?desigur ca nu e nimic rau in asta,dar spre a-ti satisface curiozitatea..............credinta mea este..........ORTODOX chiar daca tie nu-ti vine sa crezi,si chiar daca nu mai sunt in Romania,sunt departe de casa ,iar cea mai apropiata biserica CRESTIN ORTODOXA se afla la peste 150 km demine totusi nu am renuntat la religia mea,si nici nu voi renunta.....iar de interzis..................tu cine te crezi??? fiu mai iubit a lui Dumnezeu decat noi toti ceilaltii fii si fice?satisfacut de raspuns....asta ca sa nu fiu grosolanASA CUM AI FOST TU....DOMNUL SA TE AIBE IN PAZA SA,SA SE INDURE DE NOI TOTI SUPUSII SAI. SI SA STII CA NICI CHIAR DACA ATEU MA DECLARAM TOT NU AVEAI DREPTUL SA-MI VORBESTI ASA,SAU TU NU STII CA SINGURUL JUDECATOR E ....DUMNEZEU?/
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.06.2010, 12:52:49
Atreides's Avatar
Atreides Atreides is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 151
Implicit

Pffff, ce tot incerci sa demonstrezi cu punctele alea de suspensie?
On: Dar de ce crezi tu ca revenirea la credinta ar fi benefica pentru el? Poate el se simte bine asa si nu are nevoie de insistentele tale. Daca-l mai bati mult la cap o sa ajungi sa-l indepartezi de tine si sa-l inraiesti si mai rau. Credinta in divinitate este o alegere personala!
__________________
Nihil sine Deo!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.06.2010, 13:14:20
flyaway9112002 flyaway9112002 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Unhappy

Si eu am aceeasi problema, mi-as dori tare mult ca o persoana draga mie sa isi gaseasca linistea si pacea sufleteasca in bratele Domnului.E foarte dificil, nici daca insisti prea mult pe subiectul acesta nu e bine, pentru ca il va respinge,ca un reflex fata de un lucru impus,dar nici sa taci mereu nu e bine! Parerea mea e ca cel mai bun mod de a-l convinge sunt propriile tale fapte, lasa faptele tale sa vorbeasca despre Dumnezeu, si cand va fi uimit de atitudinea aceasta crestineasca (care in lumea asta chiar ca e ceva neobisnuit ... din pacate) sa-i povestesti cate ceva despre credinta, despre Dumnezeu;cand mai e o sarbatoare religioasa sa-i spui,si sa-i povestesti scurt ce si de ce se sarbatoreste...si numai in timp,Dumnezeu stie!
Sa ne rugam ca cei dragi noua sa descopere si sa se bucure de dragostea infinita a Tatalui nostru ceresc !
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.06.2010, 10:41:40
suflet si inima si constiinta suflet si inima si constiinta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Mesaje: 18
Implicit

Va multumesc pentru raspunsuri Din sfaturile voastre am ce extrage. Intr-adevar , cu cat insist mai mult , cu atat parca se razvrateste. Este alegerea lui personala, Dumnezeu ne-a lasat liberi , dar nu v-am spus faptul ca impreuna avem ganduri de casatorie.
Cat despre raspunsul de la Neyra, sa stiti ca un sambure de adevar este . Am descoperit ieri, pana sa-i citesc mesajul, ca si eu am nevoie sa-mi gasesc echilibrul, sa-mi intaresc credinta...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
OAIA RATACITA - Cum putem ajuta un om care si-a pierdut credinta? maria32 Generalitati 5 01.02.2013 11:31:53
Canon de pocainta pentru cel cazut in desfranare costa1988sv Intrebari utilizatori 9 21.12.2012 18:35:48
Au cazut broaste din cer in localitatea Rákóczifalva (Ungaria) colaps Generalitati 10 25.06.2010 04:55:40
Magarul cel cazut in fantana mihele_m Intrebari utilizatori 1 15.06.2010 18:30:56
am cazut prada disperarii. andreea287 Umanitare 5 19.02.2010 19:52:34