Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.12.2013, 09:55:33
Timis1 Timis1 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.09.2011
Mesaje: 5
Implicit Prezervativul nu protejaza de boli, 95% au gauri!!!!

Prezervativul nu protejaza de boli, 95% au gauri. Luati un balon si suflati aer in el. Apoi il legati la gura. Peste cateva zile se va dezumfla. Are gauri minuscule pe unde in timp se pierde aerul.

La fel si prezervativul are gauri minuscule pe unde trece infectia.

In tara la est de noi au vrut peste 1 milion de femei sa castige ceva bani. Acum au 1,5 milioane de infectati cu SIDA.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.12.2013, 20:43:15
Dharma Dharma is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.11.2013
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 33
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de Timis1 Vezi mesajul
Prezervativul nu protejaza de boli, 95% au gauri. Luati un balon si suflati aer in el. Apoi il legati la gura. Peste cateva zile se va dezumfla. Are gauri minuscule pe unde in timp se pierde aerul.

La fel si prezervativul are gauri minuscule pe unde trece infectia.

In tara la est de noi au vrut peste 1 milion de femei sa castige ceva bani. Acum au 1,5 milioane de infectati cu SIDA.
95%? Dat viitoare cand inventezi statistici iti recomand sa folosesti un numar de genul 96,38%, suna mai verosimil, de parca cineva chiar s-a straduit sa afle si nu a bagat o cifra ingrijoratoare doar aiurea. Ai cumva dovezi care sa sustina aceste "gauri minusucle pe unde trece infectia"?

Balonul nu se dezumfla fiindca are gauri minuscule ci pentru ca nu poti lega gura atat de bine incat sa nu exista pierderi de aer.
Si nu te infectezi cu SIDA, te infectezi cu virusul HIV care in timp declanseaz SIDA.

Nu speria oamenii degeaba.
__________________
Obedience is doing what you are told regardless of what is right. Morality is doing what is right regardless of what you are told.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.12.2013, 13:23:17
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dharma Vezi mesajul
95%? Dat viitoare cand inventezi statistici iti recomand sa folosesti un numar de genul 96,38%, suna mai verosimil, de parca cineva chiar s-a straduit sa afle si nu a bagat o cifra ingrijoratoare doar aiurea. Ai cumva dovezi care sa sustina aceste "gauri minusucle pe unde trece infectia"?

Balonul nu se dezumfla fiindca are gauri minuscule ci pentru ca nu poti lega gura atat de bine incat sa nu exista pierderi de aer.
Si nu te infectezi cu SIDA, te infectezi cu virusul HIV care in timp declanseaz SIDA.

Nu speria oamenii degeaba.
Virusul HIV are o dimensiune de 0,0001 mm (a se vedea http://goo.gl/5oxp5F )
O fisura intr-un prezervativ este de aprox. 0,005 mm. ( vezi : http://goo.gl/484hfy )
Deci virusul HIV poate trece cu usurinta "in partea cealalta", si astfel va avea loc infectarea.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.12.2013, 18:51:44
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dharma Vezi mesajul
95%?....... Ai cumva dovezi care sa sustina aceste "gauri minusucle pe unde trece infectia"?
Balonul nu se dezumfla fiindca are gauri minuscule ci pentru ca nu poti lega gura atat de bine incat sa nu exista pierderi de aer.Si nu te infectezi cu SIDA, te infectezi cu virusul HIV care in timp declanseaz SIDA.
Nu speria oamenii degeaba.
Am uitat sa mai adaug si faptul ca pana si manusile chirurgicale mai au fisuri (http://www.readcube.com/articles/10.1038/335019c0). Deci , avand in vedere faptul ca si manusile chirurgicale pot avea fisuri (iar in fabricarea lor, presupun ca se acorda mai multa atentie), se poate spune ca prezervativele nu sunt chiar atat de sigure pe cat s-ar crede.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 19.12.2013, 18:58:41
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Morala (sic) e simplă: relații intime doar cu soțul/soția.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 19.12.2013, 19:06:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Morala (sic) e simplă: relații intime doar cu soțul/soția.
Mda,morala este buna,relatii numai cu sotia/sotul. Simplu si frumos !

Ce te faci cand trebuie sa te duci la dentist sau ginecolog/urolog iar aia nu si-au sterilizat sculele in conformitate cu normele?
Ce te faci cand sotul/sotia este deja infectat(a)??
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.12.2013, 19:08:18
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Am uitat sa mai adaug si faptul ca pana si manusile chirurgicale mai au fisuri (http://www.readcube.com/articles/10.1038/335019c0). Deci , avand in vedere faptul ca si manusile chirurgicale pot avea fisuri (iar in fabricarea lor, presupun ca se acorda mai multa atentie), se poate spune ca prezervativele nu sunt chiar atat de sigure pe cat s-ar crede.
Solutia:doua perechi de manusi sau 2 preservative !
Glumesc desigur ...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.12.2013, 19:30:59
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Mda,morala este buna,relatii numai cu sotia/sotul. Simplu si frumos !

Ce te faci cand trebuie sa te duci la dentist sau ginecolog/urolog iar aia nu si-au sterilizat sculele in conformitate cu normele?
Ce te faci cand sotul/sotia este deja infectat(a)??
La dentist stai cu prezervativul în gură?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.12.2013, 20:16:17
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
La dentist stai cu prezervativul în gură?
Nu stiu cum e la altii dar unde am fost eu nu stateai asa...

Tu oferi spre protectie sfaturi de fidelitate conjugala,insa acest virus nu se transmite cu precadere numai pe cale sexuala.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.12.2013, 22:01:51
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Și care-i legătura cu angoasa provocatorului nostru?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde