Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.11.2007, 19:30:01
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc Noesis pentru lamurire!
Citind postarile voastre, realizez cat de departe am fost de topic prin "povestea" Mariei. Imi cer scuze Andrei, dar eu am inteles gresit de la inceput subiectul propus de tine:) Cat despre cele scrise de voi, am pe undeva (am sa il caut si am sa il postez aici) un articol in care scrie ca rujul de buze este facut din placenta!:| Personal NU as acepta sa fac operatii estetice..sau de revigorare:D
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.11.2007, 04:46:11
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

??? Celule STEM in primul rand sunt ilegal de folosit (asta in Romania deocamdata). Apoi aceste celule stem pentru a fi folosite cu succesc trebuie pastrate din placenta (respectiv cordon ombilical) si intr-un viitor daca persoana respectiva va avea nevoie le va putea folosi cu succes. Se pot totusi folosi si alte celule stem, dar problema e ca materialul genetic e diferit si astfel insanatosirea poate fi relativa. Am citit odata despre treburile astea, sper sa imi amintit cum trebuie.
In ceea ce priveste povestea acelei femei. Este cu adevarat impresionanta. Totusi faptul ca nu lupta cu adevarat pentru viata ei mi se pare putin ilogic. Stiu, poate ea vedea diferit sensul vietii, totusi cred ca Dumnezeu ne-a lasat pe pamant sa luptam pentru noi. Credinta ei e cu adevarat mare, nevointa enorma, dar... Morfina, este un analgezic puternic, n-are legatura cu celulele stem. Majoritatea lumii se sperie cand vine vorba de morfina. Asta pentru ca pana acuma ceva timp, se folosea doar in cazurile grave, spre finalul acestora, mai ales cand venea vorba de accidente, traumatisme, faze finale de cancer etc. De fapt este un drog, se obtine din Opium, si provoaca dependenta. Nu este un lucru rau ca iei asa ceva, totusi, la un moment dat trebuie scos din tratament. Ajuta, asta e sigur si nu se mai administreaza la ora actuala numai bolnavilor in stari finale!!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.02.2010, 17:53:14
vultur vultur is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2010
Mesaje: 21
Implicit cozia

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Este pacat sa inghitim sau sa ne lasam injectati cu preparate farmaceutice de intinerire si "reinvigorare" a organismului obtinute din materialul genetic... ce rezulta din avorturi? Deja se fac incercari de reparare a unor parti ale corpului omenesc folosind copiii avortati(celulele STEM)
Tot ce vei inghitii ce provine din om este canibalism iar acest sistem de medicina se bazeaza pe experiente facute direct pe tine fiecare corp uman poate reactiona diferent si produce mutatii in unele cazuri regeneratoare,iar despre feti avortati ce sa mai spunem deja s-a facut un pacat cand s-a facut avortul tu iei o parte din acel pacat si-l pui pe tine, feriti-va va rog.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De ce folosirea statuilor e pacat? Ioana-Andreea Biserica Romano-Catolica 81 21.09.2011 21:09:04
Folosirea limbajului costel Generalitati 3 02.06.2011 22:40:57
Cum putem recunoaste produsele modificate genetic din hypermarket carmina Stiri, actualitati, anunturi 2 21.12.2010 21:25:27
Folosirea calendarului Iulian sunsray Generalitati 3 13.04.2010 06:05:32