Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 05.07.2007, 00:53:37
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cristalin
Gatesc si inventez cu placere meniuri in zile bune, si gatesc tras de par in zi proasta, desi actiunea si rezultatul duc in aceeasi directie care se vede pe aragaz cand e gata mancarea.
am observat la mama ca atunci cand gatea din necesitate, dar fara dispozitia necesara ptr asta, mancarea nu iesea asa buna ca in celelalte zile... :)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 05.07.2007, 05:26:48
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:thumbsup: acuma, ca tot m-am indragostit de topicul acesta, as mai adauga ca imi plac oamenii care iubesc ceea ce fac si nu fac o meserie din simpla datorie/obligatie, imi plac profesionistii in adevaratul sens al cuvantului... imi place natura in toata maretia ei si puritatea in general, imi plac foarte mult animalele, mai ales cele de pe langa casa omului... iar la capitolul "nu-mi place" as adauga denim-ul si imbracamintea/ incaltamintea sport ca tinuta de fiecare zi.:dontgetit:

:) si ca sa inchei intr-o nota optimista, va invit sa va bucurati de o plaja paradisiaca :
Reply With Quote
  #33  
Vechi 05.07.2007, 07:33:24
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu imi place chipul meu cand sunt trista..nu imi place nerabdarea mea, ce imi place?? TOT si TOATE dar cel mai mult iubesc pacea..
Reply With Quote
  #34  
Vechi 05.07.2007, 11:14:30
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Imi plac cararile si potecile ,
drumurile in padure srajuite de copacii ale caror ramuri se unesc mai ales iarna sub greutatea zapezii acoperind bolta cereasca .

Ma fascineaza cararea care nu se stie unde incepe si unde se gata !
Drumurile sant un mister pentru mine , parca vorbesc de noi ,de noi oamenii !

maria
Reply With Quote
  #35  
Vechi 05.07.2007, 12:44:34
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Imi plac oamenii si.... nu-mi plac .
Nu sufar din cauza asta . Fiecare e cum l-a lasat Dumnezeu .
Incerc sa comunic , dar daca nu functioneaza nu sufar .Fiecare e altfel .

Ma necajesc daca m-am inselat asupra cuiva , dar si asta imi trece , caci daca mie nu imi trece cum ii va trece lui Dumnezeu privind pacatele mele ?

Imi plac oamenii in varsta a caror viata s-a intiparit pe fata .
Imi place dialogul fara cuvinte cu astfel de oameni .
Asi sta langa ei minute in sir , sa le ascult tacera , suferinta fara sa-mi vorbeasca , fara sa-i intreb .

Asi sta cu mare placere langa unul dintre marii nostri Duhovnici ,care s-au sfintit prin suferinta pentru ei si pentru neam .
Tot asa , fara cuvinte . Imi place tacerea !

maria
Reply With Quote
  #36  
Vechi 06.07.2007, 00:18:28
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
veilur draga, eu cred ca esti un baiat de toata isprava, chiar asa... sarac si cu diverse lipsuri! :rolleyes:
Trebuie din cand in cand sa mai primesc si cate o blagoslovire, nah, ce sa-i fac? ca doar sunt om, nu? Totusi nu vreau sa ramaneti cu impresia ca eu m-as fi laudat, dar am vrut pur si simplu sa-mi exprim punctul de vedere cum ca saracia nici pe departe nu te apropie mai mult de Dumnezeu decat pe un bogatas. Eu credeam ca voi nu tineti cont asa de mult daca cineva spune ca e bogat sau sarac, dar pana la urma conteaza ce am vrut sa subliniez si nu faptul ca eu sunt sarac sau bogat.
Va rog sa ma iertati daca am dat impresia de o asa mare lauda ori smerenie falsa; chiar imi pare rau daca asa s-a inteles. Oricum eu tot cu zambetul pe buze sunt: :)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 06.07.2007, 01:13:10
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

imi plac oamenii deschis. sunt un gurmnd: imi place bucataria franceza si indiana. imi place muzica in general (se exclud genurile comerciala de ultima speta) si imi place sa calatoresc (imi plac oamenii noi, limbile noi, culturile noi). imi plac cartile si filmele.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 06.07.2007, 04:41:38
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Eu credeam ca voi nu tineti cont asa de mult daca cineva spune ca e bogat sau sarac, dar pana la urma conteaza ce am vrut sa subliniez si nu faptul ca eu sunt sarac sau bogat.
:) Da, eu una sa stii ca nu tin cont de starea materiala atunci cand imi fac o parere despre cineva si in general nu am o atitudine selectiva din acest punct de vedere ci ma port cu toti la fel. Surpriza este cand unii avuti asteapta tratamente speciale, iar altii mai saracuti (sau defavorizati, de ex. tiganii, ca tot se discuta despre ei) se mira ca li se da atentie... iar in ceea ce te priveste, cred ca suntem pe aceeasi lungime de unda si am inteles din prima ce ai vrut sa spui, aici ca si in alte dati.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 06.07.2007, 05:31:40
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Intrebarile la care nu mai raspund nu mai exista pentru mine .
Nu-mi plac contradictiile ,sant prima care cedez .
Daca cumva am uitat vreodata a fost o gresala .

Fiecare e liber sa creada ce vrea sa discute cu cine vrea .
Imi place sa descopar idei asemanatoare .

maria
Reply With Quote
  #40  
Vechi 06.07.2007, 20:12:23
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de veilur
Eu credeam ca voi nu tineti cont asa de mult daca cineva spune ca e bogat sau sarac, dar pana la urma conteaza ce am vrut sa subliniez si nu faptul ca eu sunt sarac sau bogat.
:) Da, eu una sa stii ca nu tin cont de starea materiala atunci cand imi fac o parere despre cineva si in general nu am o atitudine selectiva din acest punct de vedere ci ma port cu toti la fel. Surpriza este cand unii avuti asteapta tratamente speciale, iar altii mai saracuti (sau defavorizati, de ex. tiganii, ca tot se discuta despre ei) se mira ca li se da atentie... iar in ceea ce te priveste, cred ca suntem pe aceeasi lungime de unda si am inteles din prima ce ai vrut sa spui, aici ca si in alte dati.
mirelat, vad ca iti cam dai seama mai mereu de ce anume as vrea eu sa reliefez in anumite discutii. Interesant, inseamna ca esti fata desteapta ;).
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 13:34:10
Imi place de o verisoara - de gradul 2 Stefan500 Generalitati 42 27.09.2013 15:21:39
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 20:15:29
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana??? lavinia40 Generalitati 32 11.12.2009 18:20:00