Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 02.03.2007, 17:15:05
PISICUTA35 PISICUTA35 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.02.2007
Mesaje: 90
Implicit

Stefane, nu vrem sa te alungam de pe site, vrem sa vi in continuare aici si sa auzim vesti bune, ca ai inceput sa te schimbi, sa ne spui ce ai facut, cum merge etc.

Trebuie sa incetezi cu gandurile de sinucidere, pentru ca in viata mereu sunt probleme si probleme: uite, acum te plangi ca te sinucizi ca nu ai prietena, maine ai prietena si este ok, poimaine iar vi pe site si ne spui ca te sinucizi ca prietena vrea sa te paraseasca etc... si tot asa.
Pune-te si tu in pielea unei fete, i-ar placea langa un tip care mereu ameninta cu sinuciderea?


Reply With Quote
  #122  
Vechi 02.03.2007, 17:59:52
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Pai vad ca vreti sa traiesc, si ca si pe verisoara mea va intreb: de ce?
Verisoara a zis ca o sa ma ajute (de ex. cu moda) ca sa-mi gasesc o prietena. :thumbsup:
Unul dintre putinii oameni care nu e ca ceilalti... :satisfied:
Reply With Quote
  #123  
Vechi 04.03.2007, 17:57:11
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefan500
Pai vad ca vreti sa traiesc, si ca si pe verisoara mea va intreb: de ce?
Verisoara a zis ca o sa ma ajute (de ex. cu moda) ca sa-mi gasesc o prietena. :thumbsup:
Unul dintre putinii oameni care nu e ca ceilalti... :satisfied:
Esti obsedat de prietena....vrei neaparat sa ai una,te intorci pe toate partile sfasiindu-te de ce tu nu ai...si altii au prietena. Vrei sa te sinucizi si...mai ce urmeaza? Chiar ma intreb...tu esti cu adevarat CRESTIN OROTODOX PRACTICANT?
Si eu am stat 5 ani singura,dar...nu am amenintat nici cu sinuciderea,nici cu santajul emotional sau altele asemenea.Nici eu nu am avut o copilarie fericita, nici la ora actuala nu pot spune ca relatia cu mam e "roz".Si eu am fost facuta in fel si chip de propria mama....
Si totusi...ce ma tine pe mine in picoare si pe tine nu? Credinta puternica si rugaciunea, nadejdea ca Dumnezeu la da pe toate cu folos....spre mantuire,chiar si singuratatea....
Reply With Quote
  #124  
Vechi 04.03.2007, 18:49:42
andreea_teo andreea_teo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2007
Mesaje: 28
Implicit

draga stefan,
zici ca daca ai avea o prietena te-ai schimba.cat se poate de fals!noi nu trebuie sa ne schimbam de dragul oamenilor, ci de dragul lui Dumnezeu.Sa zicem ca intr-o zi vei intalni fata visurilor tale; te indragostesti de ea, incepi sa te schimbi, dupa care ,brusc, te paraseste.ce faci?redevii cel dinainte?noi trebuie sa fim intr-o continua transformare(in bine) ,si nu pt a-i face pe plac lui X sau Y, ci pt ca asa implinim voia lui Dumnezeu, si-I suntem Lui pe plac. si vei vedea ca, indirect, vei ajunge sa fii stimat si de oameni.Dumnezeu trebuie sa primeze intotdeauna.Numai bine!
Reply With Quote
  #125  
Vechi 04.03.2007, 19:28:32
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Nu e asa la mine...
Reply With Quote
  #126  
Vechi 04.03.2007, 20:36:16
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Acum vreau sa iti pun o intrebare...tu vrei sa te schimbi ca sa te placa vreo fata sau vrei sa te placa pentru ceea ce esti?
Reply With Quote
  #127  
Vechi 04.03.2007, 20:46:52
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Pentru ceea ce sunt. Dar trebuie sa schimb anumite lucruri in atitudinea mea - asta nu inseamna sa fiu un fals.
Daca Dumnezeu vede ca vreau o prietena si sunt in stare de diverse prostii de ce nu-mi da una? Ca fete credincioase sau cel putin care nu-s foarte credincioase, dar nu-s destrabalate sunt pe lumea asta. Sau daca nu vrea sa-mi dea prietena, sa-mi dea ceva care sa compeseze faptul ca nu am prietena.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 04.03.2007, 21:00:17
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Adica tu consideri ca e responsabilitatea unei fiinte supreme sa iti bage in traista?? Copilule in primul rand vointa libera vine in conflict cu ce zici tu. De ce ar trebui sa treaca Dumnezeu peste libertatea unei fete si "sa ti-o faca prietena"? Daca vrei sa te schimbi o vei face, daca nu, nu vrei indeajuns. Si inteleg ca te complaci in situatia victimei, dar, sa speram, cu timpul va trebui sa treci peste ideea ca tu esti cel mai tragic om din univers.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 04.03.2007, 21:13:48
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Draga Stefan, oare tu astepti sa-l vezi pe Dumnezeu cu o fata de mana si sa-ti spuna: "Stefane, este pentru tine!" Nu crezi ca astepti prea mult? Tu ce faci in directia de a-ti face o prietena? Mai bine te-ai ruga sa-ti lumineze calea si sa fii cu adevarat pregatit pentru ceea ce inseamna o relatie. Te-ai gandit vreodata ca poate Dumnezeu nu-ti da o prietena, asa cum spui, pentru ca nu esti pregatit pentru asa ceva?
Stiu ca poate este greu sa vezi in jur ca toata lumea iubeste...dar eu te intreb oare IUBESC cu adevarat?
Sa stii ca am 25 de ani si sunt singura si asta nu inseamana ca am facut o depresie sau mai stiu eu ce si nici nu ma pot lauda cu o gramada de prieteni...deci, stai linistit ca ce-i pentru tine e pus deoparte, trebuie sa ai rabdare si sa descoperi ce este cu adevarat pentru tine.
Numai bine.
Doamne ajuta!
Ioana
Reply With Quote
  #130  
Vechi 04.03.2007, 22:35:31
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

Stefan iti propun ca la urmatoarea tura sa ne sinucidem in grup Mai racolam asa niste persoane care nu se simt bagate in seama si treaba e buna.

Ce ai facut pana acum sa ai o prietena. Dupa cum scrii tu a avea o iubita e ca si cum ar trebui sa pleci pe luna. Vei avea o iubita cand iti vei dori sa ai Dar nu-i asa va va fi nasol....sa pierzi motivul de a te plange?

Pen net sunt gasca de site-uri matrimoniale, mai exista mirc si inca o gramada de posibilitati.



Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Politistii romani se sinucid pe capete !!! guardian knight Generalitati 65 28.06.2014 23:34:11