Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.11.2007, 19:11:02
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Ceea ce este postat mai sus,se numeste cartea Apocalipsa 13.Imi pare rau ca am scris si notele de subsol si abrevierile,dar nu am putut transcrie altfel.Cartea este format .nmg(un program folosit de sistemul de operare OS2).Spicuiti din ea ce va intereseaza sau contactati-ma pe mess pt download.Foarte dureros ceea ce scrie in ea,dar totodata foarte real.Hm...cam putin timp ne-a mai ramas,dupa cum spune si parintele Paisie Aghioritul:S-ar putea sa fim si ultima generatie,insa multi Sfinti ar fi dorit sa traiasca in vremea noastra,ca sa se nevoiasca.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.11.2007, 19:13:14
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Cartea contine date si informatii despre sitemul bar code(ean-13),despre proiectul lucid,despre carduri,despre microcipuri.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.11.2007, 20:05:53
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.562
Implicit

"Este nevoie din nou de catacombe. Este nevoie de o parte launtrica a
Bisericii care sa arda de râvna, opunându-se unei linisti de suprafata a
Ortodoxiei, liniste care a dus treptat la acceptarea pasiva `n Biserica a unor
practici combatute de Sfintii Parinti, a unor abateri de la adevarata Traditie
ortodoxa prin aparitia unor forme de "traditie" locala, a unor practici rituale
straine duhului ortodox si `n general, a inundarii Bisericii cu un duh lumesc
secularizat sau, `n cel mai "bun" caz, catolicizat si protestantizat."

Mi-a placut acest citat si am auzit de la multi ca acele locuri unde Adevarul este pastrat nealterat exista, deci nu trebuie sa ne facem griji.

Strajeru,
Multumim de informatii,
Poate ai o culegere de citate de la Sf. Parinti si cei care au studiat problema Antihristului, cine, de unde cum, cind, semne premergatoare?...

Din cite stiu si cred ca asa va fi, este ca el va avea un handicap fizic( conditie promovata foarte mult de catre guvernele occidentale(cu posturi in guvern ocupate de ei,mai ales in SUA si CANADA, mai lent in Romania), va fi ales ca fiind salvatorul blind al omenirii..., iar extremitatile vor aparea ca niste copite (asa a fost vazut in profetii de Sfintii inaintevazatori, banuiesc ca din cauza incaltamintei de handicapat cu platforma inalta...poate mai ai ceva detalii ?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.11.2007, 22:23:25
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Nu stie nimeni,nimic despre acest subiect?Imposibil:(
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.11.2007, 03:57:03
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strajeru
Cartea contine date si informatii despre sistemul bar code(ean-13),despre proiectul lucid,despre carduri,despre microcipuri.
sistemul de coduri de bare in SUA are doar 12 cifre/ digits... oare o fi mai bun decat cel european (ean-13)?

am zis si eu asa, ca fapt divers, ca nu sunt in masura eu sa discut despre apocalipsa...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 29.11.2007, 05:30:11
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

apropo de microcipuri, noi avem o pisicuta si am adus-o si pe ea cu noi in SUA cand ne-am mutat aici anul trecut. inainte de a pleca din Romania i-am facut toate vaccinurile si actele necesare pentru a nu avea probleme cu ea la intrarea in State (supriza mare a fost ca odata ajunsi acolo nu ne-au intrebat abosolut nimic despre asta). printre altele, stiu ca la veterinar i-am pus si un microcip - nu mai tin minte daca ne-a spus el ca trebuie neaparat sau doar ne-a recomandat sa facem asta, stiu doar ca a zis ca acel microcip este folosit pentru a cauta/gasi animalul in caz ca se pierde, iar codul de bare al microcipului mi l-au lipit pe ultima pagina in pasaport (cel vechi, ca acum mi l-am schimbat fiindca imi expirase).
Reply With Quote
  #7  
Vechi 29.11.2007, 05:37:56
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strajeru
Demna de remarcat cinica "sinceritate" a creatorilor L.U.C.I.D.: In vreme ce totul este declarat pompos ca fiind un dispozotiv anti-terorist, persoanele aflate sub urmarire nu sunt decât banali cetateni. In diagrama puteti vedea ca uriasul angrenaj de forte este folosit pentru controlul strict al... unei familii obisnuite.
nu vad nici o diagrama ca sa inteleg exact ce vrei sa spui (nn autorul cartii), dar ma gandesc ca poate sistemul era in faza de testare iar respectiva familie poate ca erau voluntari in acest proiect.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 29.11.2007, 11:27:50
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

am impresia mai degraba ca e vorba de prietenul meu bibi shi sufletul de 50 de coapite ascutzite in loc de unghii shi crapate in jumatate ca shi o coaje de banana, iar in limba inel dar numai intr-o ureche a ei. :(
Reply With Quote
  #9  
Vechi 29.11.2007, 12:14:16
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
am impresia mai degraba ca e vorba de prietenul meu bibi shi sufletul de 50 de coapite ascutzite in loc de unghii shi crapate in jumatate ca shi o coaje de banana, iar in limba inel dar numai intr-o ureche a ei. :(
propun sa se shtearga postu ala interminabil a lui strajeru-pioneru ca nu se poate citi nimic de acolo... shi il rog sa puna citate citibile ceva mai scurte, in episoade cum ar veni, ca inca mai sunt tanar shi nelinishtit... shi n-am RAbdare sa citesc ditamai hardugia... ???

va rugam frumos
Reply With Quote
  #10  
Vechi 29.11.2007, 12:46:09
omulet omulet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2007
Locație: Belfast, UK
Mesaje: 275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strajeru
Nu stie nimeni,nimic despre acest subiect?Imposibil:(
Eu cred ca toti stim ceva din auzite, dar lupta impotriva morilor de vant poate fi inutila si poate distrage atentia de la lucruri mai importante.

"Si cine va va face rau, daca sunteti plini de rivna pentru bine?" (1 Petru 3:13)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre faptul ca biserica Imprumuta bani cu 6/100 ioan_strainul Intrebari utilizatori 86 18.03.2011 12:35:33
Bani si religie User Generalitati 4 31.10.2010 18:53:31
Apropo de conspiratii The_Fallen Generalitati 44 22.06.2010 00:42:13
Viata fara bani coralina Generalitati 19 26.05.2010 18:25:51