Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 28.03.2016, 10:04:31
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member

Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Implicit

Ceva doliu nu ținem?

P.S. Dumnezeu să-i aibă în grija Lui!
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 10:13:47
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member

Data înregistrării: 13.02.2010
Implicit

Islamul a facut un singur lucru sute de ani: a omorat oameni cu sabia.

In momentul asta Islamul face exact acelasi lucru dar in fata intregii lumi, si va ajunge sa se decredibilizeze singur pana la stadiul in care ca religie va fi limitata masiv legal in ceea ce pot sa faca.

Nu mai tine mult sarada asta cu atacuri teroriste din partea islamului, lumea intreaga este pe punctul de a se trezi si de a se organiza impotriva lor.

Ajunge, e deja prea mult.
Vechi 28.03.2016, 11:19:55
Valkorion Valkorion is offline
Banned

Data înregistrării: 24.03.2016
Locație: Eternal Throne, The Spire, Zakuul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Atentat in Lahore, Pakistan: 64 de morti si peste 300 de raniti, majoritatea copii si femei.

Duminica 27 martie, numerosi crestini se aflau intr-un parc public din Lahore la o agapa cu ocazia Pastilor. Atentatrul kamikadze a detonat o bomba de mare putere langa locul de joaca a copiilor, ceea ce explica preponderenta copiilor si femeilor dintre victime. Atentatul a fost revendicat de o grupare de activisti musulmani.

Sursa:: http://www.lefigaro.fr/international...n-a-lahore.php
Dumnezeu sa ii odihneasca. Ce gunoaie islamuistii...bestii lase...daca ar fi barbati, si nu niste excremente posedate, ar ataca armate nu ar ucide nevinovati. De exemplu, animalele numite oficial HamasȘ dau cu rahcete peste socli si case israeliene, dar cind vine Tsahalul peste ei, se ascund ca sobolanii sub scut de vieti civile. Adica folosesc alti palestinieni ca scut.
Ce bine ar fi ca omul sa nu creada in nimic fabricat de altii, adica in nici un rahat ideologico-religios militant, aglutinant si atitator la crime si orice alte orori, si sa fie doar om bun, avind o relatie directa si personala cu Dumnezeu! Dar, se pare ca asta a fost posibil doar pina la Cadere.
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 11:30:22
Banned

Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ceva doliu nu ținem?

P.S. Dumnezeu să-i aibă în grija Lui!
Dragos, hsbp, vorba ta, NU e de ris. Nu trebuie sa iei asta la misto. Viermii aia au omorit femei si copii. Nu au avut minima barbatie sa se ia de soldati israelieni, rusi sau americani: le este prea frica: armata israeliana e mai buna decit cea rusa, care e mai buna decit cea americana, si ca tehnica, si ca antrenament. Israelienii procedeaa civilizat si cu onoare, ca in evul mediu: trimit drone sa deleteze, vorba lui HK-47, doar capii, adica lideri islamuisti, in vreme ce animalele astea ataca si ucid copii israelieni si crestini. Repet, viermii cu steagul negru nu au curaj sa atace Tsahalul sau armata rusa, ca dau de tatal lor cu coarne care este in Iad imediat. Da, chiar, daca am fi state crestine, noi, caramizile europei, am fi solidari cu crestinii de acolo, si am tine doliu oficial si en masse, si daca face dambla vreun ambasador al lumii islamuiste, l-am trimite la origini. Sper sa o vad pe madam mercal comparind in fata unui tribunal militar european, pentru inalta tradare si subminarea constructiei europene. Vorbesc serios, japita aia ne poate baga in cacat masiv cu politicile ei tradatoarede imigratie. Ma tem ca cetatenii trebuie sa se apere singuri, daca, fereasca Cerul, animalele posedate ale statului islamuist vor face crize de furie ucigasa si pe plaiurile noastre.
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 11:35:37
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member

Data înregistrării: 23.03.2011
Implicit

Miștoul e în mintea ta.
Cel puțin cel la adresa victimelor.

Dar da, mișto la adresa lingăilor din guvern, da.
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 11:42:00
Banned

Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Miștoul e în mintea ta.
Cel puțin cel la adresa victimelor.

Dar da, mișto la adresa lingăilor din guvern, da.
Exact, sa iti lasi cetatenii fara aparare in fata unor asa gunoaie e inalta tradare: vezi modul in care politia germana a incercat sa minimalizeze violurile facute de chestiile islamuiste asupra femeilor europene cam in perioada anului nou. Ca de, e rasist sa te iei de felul de ciudati, ca cica multiculturalismul a bun. Sa fie bun in mintea narcisista a lu' frau mercal, acolo!
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 11:46:39
Banned

Implicit Mi-e scirba.

Tot ce se intimpla are rezultat previzibil: vom ajunge sa nu avem nici 1% control asupra blestematilor de lideri politici europeni si nu numai, in schimb ei vor sti si ce vorbim acasa cu ai nostri, si ce mincam si ce purtam si unde mergem. Vor putea face abuzuri si da tzepe financiare la greu, si nu vom mai zice nimic, ca de, toti prostii vor pupa legea starii de urgenta (sau de necesitate) in fund. Dura lex, sed durex, vorba clasicilor.
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 11:52:46
Banned

Implicit

Scuzele mele, Dragos, acum am inteles mistoul tau.
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 13:03:10
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member

Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Implicit

Ceea ce s-a intamplat, ieri, in India musulmana este parfum fata de ce s-a intamplat acum cateva secole, in India pe atunci unica. Acolo a existat, intr-un oras numit Nalanda, o uriasa universitate, care avea 40 000 de studenti. Nu stiu daca Sorbona sau Oxford-ul au reunit, vreodata, 40 000 de studenti. Ei bine, in plin Ev Mediu, la universitatea Nalanda din India invatau 40 000 de studenti. Intr-o zi, hoarde de adepti ai Religiei Pacii au ucis pe studenti, pe profesorii lor si au ras Nalanda de pe harta. O fapta mai putin cunoscuta, dar mai "gloriasa" decat incendierea Bibliotecii din Alexandria de catre cel mai luminat calif, care a aplicat logica: "daca ce scrie in aceste carti nu scrie in Coran, atunci sunt mincionoase. Iar daca scrie, atunci nu sunt necesare".

Distrugerea Universitatii din Nalanda nu poate fi comparata decat cu distrugerea unei alte univeristati, de asta data ortodoxe si romanesti. Stiati ca prima universitate romaneasca nu a fost pe actualul teritoriu al Romaniei, ci in Serbia, intr-un oras maret, perla a Evului Mediu Rasaritean, numit Moscopole ? Sute de romani macedoneni, imbogatiti prin geniul lor agricol si comercial, donau mari sume de bani Universitatii din Moscopole, care depasea prin excelenta tot ce era pe atunci in spatiul balcanic. Da! A existat, odata, in Evul Mediu, o citadela romaneasca a stiintei. Si este meritul (a)romanilor din Serbia de a o fi inaltat. Orasul a decazut in urma jafurilor sistematice intreprinse de albanezii musulmani si a fost, pana la urma, trecut prin foc si sabie de turci. Ca si Nalanda, ca si Biblioteca din Alexandria, Moscopole a devenit o amintire. Sa le evocam din timp in timp, pentru ca faima lor sa nu se stinga si pentru ca acestea sa fie seminte ale viitorului.

www.catehism.ro
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 28.03.2016 at 13:09:23.
Reply With Quote
Vechi 28.03.2016, 13:21:15
Banned

Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Ceea ce s-a intamplat, ieri, in India musulmana este parfum fata de ce s-a intamplat acum cateva secole, in India pe atunci unica. Acolo a existat, intr-un oras numit Nalanda, o uriasa universitate, care avea 40 000 de studenti. Nu stiu daca Sorbona sau Oxford-ul au reunit, vreodata, 40 000 de studenti. Ei bine, in plin Ev Mediu, la universitatea Nalanda din India invatau 40 000 de studenti. Intr-o zi, hoarde de adepti ai Religiei Pacii au ucis pe studenti, pe profesorii lor si au ras Nalanda de pe harta. O fapta mai putin cunoscuta, dar mai "gloriasa" decat incendierea Bibliotecii din Alexandria de catre cel mai luminat calif, care a aplicat logica: "daca ce scrie in aceste carti nu scrie in Coran, atunci sunt mincionoase. Iar daca scrie, atunci nu sunt necesare".

Distrugerea Universitatii din Nalanda nu poate fi comparata decat cu distrugerea unei alte univeristati, de asta data ortodoxe si romanesti. Stiati ca prima universitate romaneasca nu a fost pe actualul teritoriu al Romaniei, ci in Serbia, intr-un oras maret, perla a Evului Mediu Rasaritean, numit Moscopole ? Sute de romani macedoneni, imbogatiti prin geniul lor agricol si comercial, donau mari sume de bani Universitatii din Moscopole, care depasea prin excelenta tot ce era pe atunci in spatiul balcanic. Da! A existat, odata, in Evul Mediu, o citadela romaneasca a stiintei. Si este meritul (a)romanilor din Serbia de a o fi inaltat. Orasul a decazut in urma jafurilor sistematice intreprinse de albanezii musulmani si a fost, pana la urma, trecut prin foc si sabie de turci. Ca si Nalanda, ca si Biblioteca din Alexandria, Moscopole nu a mai existat.
Sau primul macel asupra asirienilor crestini nestorieni intreprins de Tamerlan la instigarea viermilor alora de clerici musulmani.
Nu stiu cum se face, ca genocidele cele mai revoltatoare sint comise fie de religii abrahamice care cred intr-un zeu abstract si unic, obsedat de unicitatea lui (vezi genocidele din VT si cele islamuiste actuale; ups, cica pentru un crestin alea din VT sint obligatoriu ok, cica; pentru mine, nici un genocid, afara de catastrofe naturale, nu este normal si legitim, indiferent ce extraterestru-venerat-ca-zeu-unic le comanda si ce sacerdot le justifica), fie de sisteme ideolgice derivate prin inversare din acestea (vezi genocidul comunist, executat de ateiii militanti, comunismul fiind o caricaturizare ateista la adresa unor principii crestine, si mai ales Holocaustul nazist, nazistii fiind o adunatura de atei rasisti si superstitiosi obsedati de ocultism).
Daca esti soldat, esti sub ordin si ataci si ucizi alti barbati sub arme. Ala e razboi: a fost, este si va fi. Dar sa omori femei si copii, ca asa a poruncit vocea din capul samanului, pardon, seicului sau proorocului...asta e fapta de Iad. Indiferent ce alien-pretins-zeu maniac ordona asta.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Crestinismul Guru inc. Generalitati 257 04.07.2011 19:30:33
Crestinismul lui Eminescu Daniel777 Biserica Ortodoxa Romana 29 30.01.2010 15:38:33
Am respins Crestinismul Razvan_Mihai Generalitati 41 29.12.2009 14:42:59
Lacomia distruge omenirea arlechino Generalitati 5 22.09.2008 16:02:01