Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.03.2009, 00:06:53
traianm traianm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2009
Mesaje: 13
Implicit Vedenie din copilarie

N-am avut parte de prea multe vedenii pana acum (din fericire, cred) dar una mi-a ramas intiparita in minte. Eram destul de mic,aproximativ 7-8 ani si la vremea respectiva nu stiam foarte multe despre religia ortodoxa, doar ce mai citeam din Biblia pentru copii (imi placea mult sa citesc din ea, aproape in fiecare seara). Intr-o noapte m-am trezit, era aprinsa lumina la mine in camera, si auzeam niste zgomote ca o voce horcaita, si am vazut cum a iesit de sub pat o aratare ciudata, arata ca un ..batran scheletic si bubos, foarte mic de inaltime, nu avea picioare, se tara, cumva ajutat de 2 cioturi de maini, nu parea sa aiba ochi si parea foarte nemultumit ca trebuia sa iasa de la mine de sub pat, horcaind in continuare. Cand am deschis ochii era intuneric la mine in camera si, evident liniste. Sa fi vazut oare un duh necurat, sau doar un vis rau? Abia apoi am auzit despre firea diavolilor, ca au fost pedepsiti sa se tarasca pe pamant... Totodata ma gandesc ca atunci nu eram asa pacatos ca acum, copil fiind, si poate din cauza asta am putut sa "vad" alungarea duhului respectiv, daca intr-adevar a fost asta...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.03.2009, 00:16:19
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Eu nu am vazut ingeri nici cand am fost mic, nici la varsta matura. Nici nu am facut minuni. In schimb, au fost minuni in viata mea, si sunt multi oameni pe care i-am intalnit care au ceva din cumintenia si bunatatea ingerilor. Astea sunt vedeniile mele si sincer tare mult le pretuiesc.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.03.2009, 03:47:12
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Minunile au loc in fiecare clipa!!!
Vedeniile?
Eu nu stiu despre asta nimic, doar ca nu am vedenii, insa in viata multi mi-au aparut in chip de inger si mi-au dat o mana de ajutor, cind ma asteptam mai putin.
Intotdeauna mi-am spus: Dumnezeu lucreaza in moduri misterioase, si mare este Mila Lui, peste mine pacatoasa!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.03.2009, 10:32:04
traianm traianm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2009
Mesaje: 13
Implicit

asa e, si eu am patit sa primesc ajutor exact cand ma asteptam mai putin. S-au intamplat cateva lucruri neobisnuite pentru mine in viata mea in urma unor rugaciuni la Dumnezeu, si pentru asta i-am multumit si ii multumesc foarte mult in continuare.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.04.2009, 23:44:26
oana_maria oana_maria is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.03.2009
Locație: Targu Neamt,Humulesti,judetul Neamt,o frumoasa zona depresionara plina de obiective turistice
Mesaje: 49
Implicit

tatal meu a avut vedenii.intr-o seara a visat ca un vecin de la locul de munca ii moare in brate,a doua zi,acel vecin pe cand culegea cirese din copac a cazut iar tata l-a vazut si imediat a incercat sa il resusciteze,dar nu a mai putut.Mama mea a primit ca mostenire o icoana superba a Sf Vasile cel Mare,foarte veche dar frumoasa si valoroasa,dar tata nu a vrut sa o puna pe perete cu motivul ca ar fi veche.in acea sera a visat ca a fost muncit greu de satana,iar Sf.Vasile a venit si l-a salvat,iar tata a pus imediat a doua zi sfanta icoana pe perete...nu stiu daca ma credeti dar tata nu m-ar minti si despre aceste lucruri nu stim decat noi,dar va consider ca niste frati si v-am zis aceste lucruri.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Amintiri din copilarie. Ce fel de roade ati vazut la alti crestini care v-au placut spre_rasarit Generalitati 12 24.09.2011 11:07:25
Problema din copilarie Mircea977 Intrebari utilizatori 6 13.06.2011 20:22:27
vedenie... maggie Intamplari adevarate 11 19.03.2009 20:26:34
copilarie, floare pretioasa Carine Generalitati 14 21.10.2008 17:30:14