Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.05.2018, 02:55:03
zonepeplay zonepeplay is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2017
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit Dragostea

Bine v-am gasit fratilor, am si eu un mare off pe suflet, as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac sa iubesc mai mult, sa tin mai mult la cel de langa mine, sa nu mai fiu atat de anxios si introvertit. Eu am o oarecare tulburare de vre-o cativa ani as putea zice, dar nu e , e mai mult o frustrare cauzata de perceperile mele despre viata, nu am avut curajul pana acum sa imi fac o prietena, sunt mai timid de felul meu si mai sensibil, si tind sa cred ca aceasta frustrare si anxietate fata de oameni mi-a fost indusa de incercarea mea de a nu-mi afisa slabiciunile fata de ceilalti. Simt nevoia deseori de a vorbi cu cineva si de a-mi recapata sentimentele, emotiile si firea umana fiindca am ajuns la un stagiu in care nu imi mai pot controla fricile acestea. E adevarat ca pe la Biserica nu am mai fost de ceva timp, de impartasit nu m-am mai impartasit de vre-o 4 ani, dar m-am spovedit anul trecut cu aghiazma mare, incerc si am nadejde in Dumnezeu ca ma voi indrepta si voi fi iubi din nou o persoana care sa ma iubeasca la fel..
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.05.2018, 00:40:01
lumar lumar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Dragostea

Buna seara. Eu as face o spovedanie completa din nou la parintele duhovnic si m-as ruga la Dumnezeu, la Maica Domnului, la sfantul protector, sfantul casei, sa ma ajute in depasirea starii de anxietate sau depresie, in functie de situatie. Nu exista mijloace mai bune de a ne insanatosi decat spovedania, postul, rugaciunea. Iar atunci cand va fi sa intalnim din nou iubirea, de preferinta in persoana unui crestin autentic care sa stie ce inseamna ea, o vom recunoaste desigur. Mult succes iti doresc. Si cand iti este greu, cere ajutorul. Rugaciunea inimii sa devina stare de spirit.
Doamne Isuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul, robul tau...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.05.2018, 17:52:45
Bucuriepedrum's Avatar
Bucuriepedrum Bucuriepedrum is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2017
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 455
Implicit

N-ar strica niște psihoterapie, trebuie să îți dai seama ce anume cauzează tulburările astea, ca să te poți vindeca în mod real.
__________________
"Mergeți și propovăduiți Evanghelia. Dacă va fi nevoie, folosiți și cuvintele."
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.06.2018, 02:11:06
zonepeplay zonepeplay is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2017
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Multumesc frumos pt sfaturi, Dumnezeu sa va ajute si sa avem grija unii de altii!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.06.2018, 01:18:46
lumar lumar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Cu drag, Doamne Ajuta, Amin.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.06.2018, 20:11:51
cristian sergiu's Avatar
cristian sergiu cristian sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit

eu as pune niste lumanari pentru altar.
__________________
am scris un calendar crestin ortodox
sunt crestin ortodox
Doamne ajuta
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare