Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.06.2011, 01:08:01
korinna korinna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Asa sunt pisoii tineri,dupa un an se maturizeaza si devin mai"seriosi" :)
Al meu cand era"adolescent" imi sarea in cap la propriu,pe la 5 dimineata si-mi dadea bobarnace cu picioarele din spate :)))
Sunt niste figuri!
ha ha ha! ce figura auzi, sa te "capaceasca" :))
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.06.2011, 02:58:35
LittleSparrow LittleSparrow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de korinna Vezi mesajul
off i-am cumparat si jucarii si mancare cu ph neutru, de toate, e un alintat, ce mai, poate de aia se "alinta" si miauna cateodata de ma face la psihic... o fi si-o ispita aici pentru rabdarea mea, ca-s cam impulsiva de fel :-s
Și motănelul meu mieuna și cerea atenție mereu. .. Acum e undeva, la curte, liber.. mai puțin alintat.. dar liber.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 26.06.2011, 18:26:42
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Uf, si eu am avut o pisicuta. Tot la bloc am tinut'o! Am luat'o de pe strada, era mica si plouata si speriata. Saracuta, era atat de mica, incat nu stia sa manance singura. Am dus'o la vet, am hranit'o eu cateva saptamani, am umplut'o de vitamine si proteine, ca sa compenseze lipsa de lapte matern. Dupa aproximativ o luna, mititica s'a inzdravenit, se catara peste tot, se juca cu tot ce prindea prin casa. Era partenera de joaca a fiicei mele. Apoi pe cand avea 7-8 luni, am ramas insarcinata din nou si din cauza sarcinii a trebuit sa renunt la ea. Am dus'o la parintii mei la tara, unde sta la casa si e tare fericita. E mare si grasa, a facut si puiuti, mici si negri [si ea e neagra, cu cateva fire albe, ca femeile ce incaruntesc :)) ], care se joaca cu cainele fara nicio problema. Acum eu si sotul meu ne gandim sa ne mutam la casa, cel mai mult pentru copilasi, ca tare si'ar dori animale. Si intentionez sa le umplu curtea de pisici, catelusi, iepurasi si ce se mai poate tine ca animal de companie.

PS: ai gasit stapan pentru pisoias?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 26.06.2011, 22:58:28
korinna korinna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

ceee fruumoos si eu imi doresc sa ma mut candva la casa, blocul ma sufoca, am crescut la tara la bunici si iubesc natura... vreau sa-mi pun cartofi, rosii, de toate, in gradina, sa am animalute... probabil am sa adopt toate matzele si toti canii, parca ma vad... :)) daca ajung acolo :))

i-am gasit stapan, dar trebuie sa ajung acasa la vaslui (de acolo ma trag), i-l dau unei prietene bune... dar sa vad cand ajung, probabil pe la sf lui iulie, inceput de august... dar Doamne-ajuta, ca toate se-or rezolva! :)
Reply With Quote
Răspunde