Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 31.07.2009, 20:07:29
cristinamaria cristinamaria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 292
Implicit

@Nevrednicul: cred ca e randul meu sa te intreb tu ce intelegi din postarile mele? sau cam ce impresie ti-am facut din ce am scris pana acum?

Eu sa venerez UE! Este amuzant deoarece ma gandesc ce ar spune prietenii mei care ma cunosc "live" si cu care discut chestiuni din astea "pe viu" daca ar stii ce ai scris despre mine.

Nu pledez in favoarea UE, ceea ce sustin este ca, daca eu sunt muncitor la Timpuri Noi si la scoala profesionala de electricieni pe care am facut-o (sau nu!) nu am invatat prea multe despre Aristotel, daca vine cineva la mine si ma intreaba ce parere am despre Aristotel sau aud 2 oameni vorbind despre Aristotel nu ma apuc sa imi dau cu parerea, spun frumos NU STIU, ma duc acasa si daca ma intereseaza sa imi dau cu parerea in viitor imi fac abonament la biblioteca, ma duc si scot toate cartile lui Aristotel, le citesc, NU LE INTELEG, apoi ma apuc si scot cartile care il explica pe Aristotel, citesc mai multe interpretari, idei pro si contra, apoi, daca pot, imi fac o parere, ma duc cu ea in targ si mi-o spun tare si raspicat. Daca nu pot sa fac toate chestiile astea nu e cinstit sa imi dau cu parerea, penca am vazut si eu pe unii la TV vorbind de Aristotel.

Mie una nu imi place UE. Chiar deloc. Da ce se poate pune in loc? Vino cu un model institutional, studiaza politica externa, economia mondiala, istoria Europei si a lumii, si dupa aia o sa te cred cand spui ca in loc de UE punem X. Ideea aceea samanatorista cu libertatea, independenta si fratia intre popoare (culmea ca chiar pe sloganul asta se bazeaza si UE!) nu tine!!!!!

Gandeste-te putin asa: avem o clasa conducatoare pe care o iubim mult, si ne place de ea, si aceasta face tot felul de legi si chestii cu care cica ne conduce. Ca sa faca aceste legi, clasa asta tre' sa tina cont si de niste directive ale UE, bune-rele, alea care este (!). No' daca aceste directive nu ar mai fi, si clasa aia ar fi libera sa faca ce o taie capul, fara aceste minime restrictii din partea UE, iti imaginezi cam ce ar face clasa aceea? Poti sa iti imaginezi? Adica nu zic ca cu UE e bine, da fara UE cine sa puna haturile pe clasa aia, ca din interior deocamdata e evident ca nu iese nimic.
__________________
Imparatia lui Dumnezeu nu vine cu pandire. - Sf. Teofan Zavoratul
Reply With Quote
  #82  
Vechi 02.08.2009, 23:22:27
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

M-a deranjat faptul ca ai respins comunismul cu atata convingere si atat de categorica (in favoarea UE),nestiind ca de fapt UE este acelasi lucru!

Nu ma crezi? Uite:

http://www.youtube.com/watch?v=vQc15KMdWEI
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Eu cu cine votez? podolski_2 Generalitati 1094 28.06.2012 17:06:10
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33