Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.01.2011, 21:51:18
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Ce va impresioneaza cel mai tare?

Pe mine , lucrul pe care ma impresioneaza cel mai tare e perfectiunea cu care a facut Dumnezeu totul, modul prin care a conceput totul, stiu ca mintea noastra e prea limitata pt a intelege anumite lucruri,dar ganditi va la modul cum sunt pozitionate planetele cu asa o acuratete incat axele pe care orbiteaza sunt un cerc perfect , Soarele care ne incalzeste ,si sa nu uitati ca pe Pamantul nostru pe care il distrugem pasiv , il poluam , ne ofera niste conditii propice vietii pe care inca nici acum nu se stie sigur daca se mai gasesc in univers,toate fiintele vii , omul pe care l a inzestrat cu ratiune , toate astea ma uimesc , si as vrea cand o sa mor, sa inteleg de ce Creatorul a conceput totul si cu ce scop , motiv, si pe noi oamenii.Faza prin care Dumnezeu ne a creat pt. ca ne iubeste nu mi se pare totala , sigur este si altceva, este un raspuns prea sec dupa parerea mea.
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
videoclipuri ce impresioneaza sufletele noastre Sebastiana Generalitati 15 03.08.2011 15:40:29