Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #361  
Vechi 07.01.2013, 11:06:46
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Red face

fraților, stați așa!! să nu care cumva să vă tulburați din cauza mea!
îi mulțumesc din suflet lui Demetrius pentru precizarea lui, dar nu trebuie să vă îngrijorați întrucât eu am fost cea care am... forțat nota! :) mă puteam opri oricând pentru a mă pune la adăpost de eventuale replici ironice, am vrut însă să văd cât pot duce ca să zic așa... Sincer, am râs cu poftă la poza lui Mihai pe care îl consider în ciuda iuțimii lui, foarte simpatic, un om bun e și Alin, chiar dacă are simțul critic foarte dezvoltat și nici Ioana în ciuda unei ușoare rigidități nu e înverșunată. cred că pericolul să mai călcăm în străchini din pricina slăbiciunilor noastre îl reprezintă tocmai dorința noastră de-a nu greși niciodată și prin asta să ne.... alinăm :) cu gândul că vrednici și avem toate calitățile pentru a păși siguri de noi pe calea desăvârșirii.
vă asigur că în ce mă privește, respectul și simpatia mea pentru voi (chiar dacă nu vă cunosc personal) a crescut considerabil în urma acestor confruntări, așa că nu aveți motiv să vă neliniștiți!
Dumnezeu ne știe inimile și ne mai încearcă dar știe și când să ne mângâie pe noi păcătoșii!

La Mulți Ani Ionilor și Ioanelor!
  #362  
Vechi 07.01.2013, 14:32:46
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Sunt in asentimentul parintelui Bartolomeu Anania care a argumentat foarte bine de ce nu accepta actele biometrice, de ce are o reticenta fata de ele, nu insa in asentimentul argumentelor cipofobilor pentru a le respinge.
Eu personal nu cunosc argumentele părintelui Bartolomeu Anania și ce poziție a avut față de actele biometrice. Dacă ai posibilitatea, te rog, postează și eventual fă-mă să înțeleg mai bine.

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Probabil ca mine sunt si altii, pe care tabara cipofoba ne vede "mandri si prosti",
Nu cred că e cazul să ne dăm cu părarea despre ce cred anumite tabere. S-ar putea să greșești. De asemenea am rugămintea să nu fiu băgat în aceeași oală cu ”cipofobii” de pe forum. Din păcate sunt exemple nu tocmai demne de urmat.

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
insa stim face distinctia intre dreapta credinta si "religia cipofobica", cum spunea Alin.
Aici rămâne de văzut cine stie să facă distincție, eu unul m-aș feri să fac asemenea afirmații când a-ș vorbi de mine.

ps: nu știu cum se vede din exterior, dar eu unul nu sunt deloc speriat de actele astea biometrice. Eu doar caut lămuriri și împărtășesc anumite idei ale unor părinți care nu sunt pentru aceste acte biometrice și sunt surprins cum de există 2 tabere...aici e nedumerirea mea. Majoritatea părinților contemporani pe care eu i-am studiat sau chiar personal i-am întrebat, mi-au răspuns clar că nu sunt pentru actele biometrice, dar totuși, există o doua tabere.

Last edited by ovidiu b.; 07.01.2013 at 14:37:06.
  #363  
Vechi 07.01.2013, 16:57:16
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Hoțelul!

Citat:
În prealabil postat de vsovivivi Vezi mesajul
După cum se observă 666 se obține printr-o împărțeală a lui 121212 la 2 adică fiecare 12 se împarte la legea a doua și se alipește rezultatul cu & și & rezultând superstițiosul și fatidicool 666, un număr de om, un număr de fiară, un număr de ispită devenită statornică, un număr de carne spurcată prin care omul vrăjitor apostaziază de la Dumnezeu învoindu-se cu păcatul și mândria pentru slava propriei istorii grozave.

Problema este adunarea, lăcomia, căci scrie acolo cum se formează: 600 + 60 + 6 unde 6 este simbolul virtuții iar 10 sau 100 este simbolul legii dreptății și sfințeniei.

Cum e vorba de dreptatea și sfințenia de om, o pecete de om, un număr de om, este clar că e vorba de o falsă sfințenie, o sfințenie satanică, o sfințenie a omului fără Dumnezeu, adică o autoîndreptățire deșartă cu retenție de adevăr absolut, de veșnicie, de infailibilitate, de dreptate divină, de capăt al desăvârșirii, de final fericit. Practic e vorba de amăgire, de iluzie, așa cum femeia a recunoscut că a fost amăgită de șarpe ca să creadă că poate păcătui și să nu pățească nimic și chiar să devină la fel ca Dumnezeu.

E vorba deci de amăgire și o amăgire prin păcăleală căci dacă ai știi că defapt ai fost mințit și că mori și că te lepezi de Rai atunci poate că unii nu ar lua decizia dar ideea este că te încrezi în ceva din cip, în numărul acela, în softul din el, în superstiția lui, în 'blestemul' înmagazinat de notație sau de memorie sau de formatare sau de magnetizare și ca într-o superstiție te crezi indistructibil ca Ahile, și veșnic, și perfect și curat și ca atare nu mai ai nevoie de Dumnezeu.

...

Lepădarea asta de credință, poate ea fi făcută ascuns în credință?

Sigur că se poate căci asta înseamnă ereticul, să fie el credincios doar cu fapta făcută ca să fie văzută, cu numele mare, cu haina scumpă, cu fața înțepenită, cu vorba meșteșugită și moale și dulce... ca săgeata veninoasă, cu văruiala și spoiala aurită foarte artistic dar în inima lui el defapt să tăgăduiască puterea credinței și slava lui Dumnezeu netrăind o viață conformă cu credința ci conformă cu pofta ochilor și cu trufia vieții căci tot ceea ce vrea el să vadă este semnul, cere să vadă semnul, vrea să vadă și să știe că și altul are semnul și atunci crede.

Asta este asociația ocultă de mamoni șaseologi, ei se perfecționează în luxul trufiei exclusiviste, și ei păcălewsc toată gLumea să se ia după ei, fiindcă fiind ascunști sub haine de biserică, sub piei de oaie, sub legi, sub bănci, sub guverne, sub poliție și armată, sub spitale și sub politici ale binelui comun, ei nu pot fi depistați, nu pot fi găsiți vinovați și au impresia că scapă și că pot face ce vor. Ei cred că pot înșela pe oricine, și înșeală pe oricine, că nu vor fi văzuți, faptele lor nu se vor cunoaște, că vor scăpa de dreptatea lui Dumnezeu prin propria lor dreptate care nu este o dreptate ci o născoceală a lor, o închinare superstițioasă la această siguranță, la această pecetluire, pecetea dată din tată în fiu, din profesor în elev, din stăpân în sclav...

Este defapt închinarea la lepădarea de Dumnezeu, este o taină a hulei care o au pe frunțile lor și pe mâna lor cea dreaptă, și de aia par atât de frumoși: au legământ cu virtutea păcătuirii, cu mândria deșertăciunii, și nu se vede și ei cred că nu se va vedea niciodată.

Pare o conspirație, pare o exagerare, pare ceva superstițios și halucinant, pare o nebunie.

Defapt lucrurile stau mult mai simplu: învoirea de fiecare clipă cu apostazia de parcă tu însuți ai fi un cip programat ca să dai la ieșiri roade de tipul 666, virtuți satanice, virtuțile vicleniei și fățărniciei din inima răutății și urii împotriva lui Dumnezeu și a oamenilor și nu împotriva năravului, ci pentru nărav ca și cum acest nărav 666 este singurul Dumnezeu care merită a fi slujit.

Iar această învoirea și autoînvioire apostatică este simbolizată prin acest cip malefic și care te va forma în timp după chipul și asemănarea fiarei care a născocit-o și care o poartă.

Deci acest cip cu RFDI sau alte metode de identificare și control și stocare de date la purtător nu sunt numai pentru sănătate, poliției, armată, bănci, impozite și alte metode de a te obliga să plătești tu privilegiul altora ci e vorba că te simbolizează și te formatează și te aseamănă cu acel chip de om care este om și atât, om păcătos și mândru și rău, omul care crede în nimic altceva decât în moartea sa, în societatea sa, în activitatea sa, acceptând toate ca bune și considerndu-se liber a se manifesta cum vrea după plăcerea sa... plăcere pervertită și bine întreținută de cipurile 666 în care cântă antichrist pe una din frecvențe:

Leapădă-te de Hristos,
Apostaziază!..

...și așa el este programat și sugestionat și autosugestionat să creadă că e ok dacă se leapădă și se întoarce înapoi la gLume, la viața liniștită și fără obligații, la năravul cel care-i cere satisfac ții dacă vrea să scape de probleme... și îi garantează o moarte ușoară, un drog, o otravă, un glonț... că și așa toți murim iar apoi nu mai contează: om vedea noi ce va fi apoi!

Practic e abbaddonul în distrugere și autodistrugere având distrugerea Domnului și a aproapelui ca pe o mare virtute, apărându-ți 'demnitatea' ca pe o mare sfințenie... de om. Nu e demnitate ci e căderea cât mai departe, e frumușelul cu taina spurcată lipită de frunte sau pusă pe degetul inelar ca o verighetă veșnică, de aur masiv, cu care se laudă la fetițe ca să le poată ispiti mai bine... că cică ar fi de încredere.

Nu e de încredere ci e 121212:2=666 sfârșitul gLumii păcătoase și începutul gLumii satanice!.. adică spurcăciunea pustiirii la loc sfânt pentru deșertăciunea deșertăciunilor luată drept înțelepciune și ascunsă sub haină de biserică, de sfințișor, de oaie, de cuvios, de smerit, de pocăit, de DREPT, de stâng.

Defapt este comunistul 'creștin' care provine din răspopiți și care s-a întors la 'CREDINȚĂ'!
Dragi puișori de cipârcă, văd că nu vă este prea clar cum acționează radiația cipuitoare la nivelul pervertirii țelului creștinului deși v-am explicat mai sus ca să nu vă tot contraziceți dejabba în speranța supremației voastre asupra Cuvântului când ar fi trebuit să fie invers: Cuvântul să vă călăuzească drumul vieții spre Rai.

Pe scurt, ca să poată pricepe orice prost, e vorba de țel=6, de oțel=60 și de hotărâre=600 care adunându-le nu cu semnul + ci cu semnul lăcomiei && dă acel fatidic erou superstițios pe nume de cod de bare: HoțEL sau hoțel care începe cu H de la har, și el, cipul acesta viclean programat, el este defapt întruchiparea visului pervers al oricărui 'bărbat' iscoditor, bănuitor, îndoielnic, fricos, rău și urât care visează acel basm, adică visează ce ar face el cu o tânără frumoasă, străină, bună... dacă ea ar accepta să facă tot ceea ce îi cere el, adică 'hoțelul' mamator.

Ați avut curajul să priviți în față ceea ce vreți cu adevărat să-i faceți acelei străine, frumoase, tinere și ispititoare prin curățenia și naivitatea și cumințenia ei smerită?

Ce țel aveți cu adevărat?
Ce prilej așteptați în taină?
Ce programare aveți în voi gata făcută pentru a imita și voi ceea ce ați văzut pe gaura cheii că e idealul de plăcere al altora?
Ce i-ați face dac-ați prinde-o? Ce i-ați face și voi?

Oare nu ați cipui-o?.. ca pe vaci, ca pe oi, ca pe capre? Nu v-ar stârni oare frumusețea ei toate poftele ca s-o cipuiți?.. tot așa cum au căzut primii credincioși doar pentru că ficele oamenilor erau frumoase..?

Deci dacă aveți curaj veți recunoaște în fața lui Dumnezeu că aveți de multă vreme simbolul acela roșu, simbolul comunistoid și masonic pe frunte și verigheta aia lumească pe degetul inelar, semne care 'vă dau dreptul' să o cipuiți pe ea după cum poftiți de parcă pentru asta ar fi dat Dumnezeu femeia pe pământ.

E vorba deci de puterea satanică și luciferică de a cipui cu viclenie și înșelare în ascuns sau cu tupeu pe față atunci când se ivește prilejul, când se lasă proasta amăgită.

Deci e programarea prin propagandă la plăcerea perversă care se născocește și se înnoiește spre noi satisfacții și noi înălțări de lux în ale ale trădării și răzbunării sadice ca prin lux și bani și curățenie să nu sesizăm hidoșenia țelului suprem... căci nu ne mai pasă de Dumnezeul din noi și din aproapele nostru și credem că e voie, că e bine și de dorit să facem așa. Credem că e cel mai bărbătesc și prosper țel care aduce averea cu cele mai mari beneficii în om, este defapt prospețimea spre reîmprospătarea păcatului care capătă un gust tot mai dulce și tot mai frumos.

Nu este deci doar păcătuirea în imaginație, în vis ci păcatul programat se suie în țel prin proorocia proorocului mincinos înmagazinat în cip și ajunge în vârful unghiului, acolo unde zidarii nu l-au dorit pe Iisus Hristos și Cuvântul lui Dumnezeu ci pe hoțelul care te cipuiște ca să fi și tu un mare cipuitor foarte 'drept' și înțelept, adică un viclean profitor 'băgând bani cu dinții în pușculița ei', și nu în aia din cer.

Adică spurcăciunea pustiirii la loc sfânt, deșertăciunea deșertăciunii luată drept înțelepciune, răutatea cea veche primită ca îndemn pentru cauza sadicei răzbunări întru apărarea credinței, este perfecta minciună imposibil de a nu fi urmată fiindcă este spusă din gura unui preot, este vicleana demascare a răului pentru profit și privilegii adică spre distrugere, este eresul îmbrăcat în haina ortodoxă sau universală sau sectară sau științifică sau consfințit într-un pact făcut între oameni, cum ar fi o lege sau o constituție sau un pact internațional.

DECI priviți drept la ceea ce poftiți cu adevărat căci nici nu știți la ce sunteți gata programați și reprogramați și apoi să spună cineva dacă sigur nu vrea să aibă întietatea în a cipui el primul după cum poftește, ca un faraon pe străina frumoasă, naivă și credulă care se lasă total pentru bani sau gratis în a-i plini tot ceea ce visează el hoțelul cu programul băgat acolo sus în sufleȚEL.

Last edited by vsovivivi; 07.01.2013 at 17:15:29.
  #364  
Vechi 09.01.2013, 15:42:05
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit

Puii de cipârcă și de cipere tot nu pricep ei cum de se preschimbă ei cât ai clipi după chipul și asemănarea hoțelului cipuitor care are șarpochiul gata pregătit și stârnit să poftească să cipuiască pe cine prinde ca să se șteargă... din carte.

Chinul apare când își dă seama că și el este un jalnic adulter viclean și dublu desfrânat care cere semn, cere semn ca un vrednic sfințișor, că altfel nu vrea să creadă nici în ruptul capului ci se încăpățânează în întărirea îndărătniciei sclifosite ridicând îndoiala pe noi culmi ale 'înțelepciunii' și vederea pe noi culmi ale artelor marțiale și joiale și pictoriale.

El nu vede ce vede ci preschimbă ce vede pe placul poftei sale ca să-și stârnească mai bine pofta de cipuire până la sfârșit și asta se face instantaneu prin programul ce s-a ridicat în țel și el e tare ca oțelul în toată creatina.

Ce oare face dintr-un banal cip un cip care te preschimbă pe tine în cip și pe el în stăpânul ce te butonează ca să cipuiești mai departe și tu pe alții, pe toată gLumea dacă s-ar putea și pe sfinți dacă s-ar lăsa?

CAFEAUA cea plină de zahăr cip, nu praf, nu tos, nu cubic, nu vanilat!.. după care te apuci să faci ca nebunul una-ntruna cip-cirip ori de câte ori vezi o altă femeie care dorește și poftește și ea cipuirea ca să aveți și voi 'iubirea'... adică aia de fațadă foarte fericită și cuvioasă căci știe că se auto înșeală pentru bani sau pentru perversiuni gratis.

Vai nouă că nu mai scăpăm de comunism și masonerie ca ideologii băgate în credință că de fățărnicie și eres ascuns sub feciorie și creștinism ce să mai vorbim, practic șarpochiul are nevoie de un paravan în dosul căruia, în ascuns și ipocrizie să-și practice toate fărădelegile și spurcăciunile, are nevoie de o cordeluță sau un batic și de o verighetă ca să vadă și să știe că are și ea semnul.

Dă-ne Doamne nu 6 vase cu vin ci 60 de cisterne de 600 de tone fiecare.

Last edited by vsovivivi; 09.01.2013 at 15:47:47.
  #365  
Vechi 13.01.2013, 02:37:18
mekahekaleka mekahekaleka is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.10.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Si ia uite cum a venit sfarsitul lumii . NU
  #366  
Vechi 13.01.2013, 11:25:49
mekahekaleka mekahekaleka is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.10.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai da, nu e scrisa de voi, de aia nu apare nici un "cip" pe acolo ca daca era o umpleati de cipuri.
Lasai in schizofrenia lor . au vazut la televizor chestia cu CIPul si deodata au rasarit cu prostia asta pe forum ca altfel nu o pot numi . la fel si asta cu sfarsitul lumii , acum e liniste de cand a trecut asa zisul sfarsit , nu mai spune nimic
Traiti-va viata oameni buni , nu mai stati cu gandul la toate tampeniile citite de pe net si vazute la televizor , voi sunteti impotriva cipurilor si a acestor "numerotari ale bestiei" dar ce cautati pe calculator ? stiti ca aveti un IP? . HOPA . gata in iad cu voi . aveti telefon ? oh sunt sigur ca da , iar ati fost numerotati ... ati cumparat ceva de la magazin ? hopa . codul de bare are 666 in el , aveti un card ? daca da , cititil invers , iar e de rau ... cum spuneam traiti-va viata si mai lasati tampeniile . nu sunt eu mare credincios dar stiu ca asta nu e un lucru bun

Hai mai bine sa ne intoarcem in evul mediu atunci cand dentistul era cel care baga un cleste in gura si tragea de dinte/masea . sau stai mai bine sa ne gandim ce s-ar intampla la o raceala ... nu era ca acum . ia o pastiluta stai acasa doua zile . gata a trecut . sau daca aveai nevoie de o "operatie" ... hmmm . cutitul , lemnul in gura , si sa fierul incins . ne vaitam atat de ziua de azi dar totusi profitam de ceea ce ne ofera progresul stiintei .

Last edited by mekahekaleka; 13.01.2013 at 12:39:10.
  #367  
Vechi 13.01.2013, 13:08:46
mekahekaleka mekahekaleka is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.10.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Am mers intr-o clinica privata pentru o radiografie. Mi s-a oferit repede un card si mi s-a spus ca de acum incolo, in locul cartii de identitate, cand voi merge in clinica respectiva, sa prezint acel card. N-am stat sa ma cert cu asistenta respectiva, l-am luat si l-am examinat. Numele meu nu era trecut, ci doar numarul de identificarea a mea ca pacient al clinicii respective. Adica eu devenisem, pentru ei, un numar. Numele meu de Botez nu mai avea importanta. Pai eu sunt crestina prin numele de Botez, cu acesta ma identific, nu cu un numar.

M-am intors acasa si am aprins un ochi de la aragaz, apoi m-am uitat cum arde numarul meu.
Bravo . ce faci pe internet ? iti dai seama ca esti un numar pe internet ? (ip-ul)
hai sa ne folosim de tehnologia de azi , dar dupa sa spunem ca e satanica .
Cand iti faci abonament/cartela pentru telefon ce devi ? UN NUMAR
Cand ti-ai bagat net pe calculator ce ai devenit ? UN NUMAR
Numerele sunt facute pentru simplificare . e mai usor pentru calculator sa identifice un anume cod format din cifre => rapiditate .
Deci gata !te-ai dat cu Satana !
  #368  
Vechi 13.01.2013, 13:20:09
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Please do not feed the troll
  #369  
Vechi 13.01.2013, 14:29:12
mekahekaleka mekahekaleka is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.10.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

faza e ca stiu de ei si nu ii hranesc dar astia nu sunt trolli :)) oamenii chiar sunt convinsi ca au dreptate .
  #370  
Vechi 14.01.2013, 10:43:49
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit

Pui de om și de bonom,
nici acum nu credeți că lumea s-a sfârșit?

Nu v-am spus că s-a gătat la 12.12.2012 după calendarul mayaș adică ăla real pe vechi și nu e vorba de stilism aici. S-a gătat gLumea și voi credeți că e glumă, nu e glumă, s-a terminat cu veșnicia ei, cu împărăția ei, cu ademenirile și cu pomenirea ei în oameni, s-a sfârșit!

De acum se lasă și vine împărăția lui Dumnezeu din Cer pe pământ! Pentru unii va fi fericirea și viața veșnică iar pentru alții osânda și 'plăcerile' nebune ale sadismului căci vai de ei și de mamona lor va fi cu păcate cu tot oricât se vor mândri și îndoi...

Deci dragilor pui de om și de bonom, bon de la bonbon, a trecut sfârșitul și totuși pentru unii n-a trecut nici acuma?
Păi ce a fost în 12.12.2012 după mayași adică după calendarul cel vechi și adevărat, ăla la care ceasurile n-au fost date în față cu 13 zile?
Chiar nimeni n-a simțit nimic la ora 22 și 55 de minute?
Nu e vina Domnului dacă pentru voi nu s-a sfârșit! Și asta nu înseamnă că gata nu o să se sfârșească și pentru voi cândva. Deci pregătiți-vă căci sfârșitul e foarte aproape și Cuvântul e chiar la uși, și o s-o pățiți ca fecioarele mai nebune ca alea nebune... ca fecioarele care credeau că mirele nici măcar n-a venit și nu mai vine și că nu mai contează că și așa nimeni nu știe când e sfârșitul și când vine Fiul Omului, că cică nici Fiul nu știe ci numai Tatăl.

Pui de om și de bonom, bon de la bonbon, nu hrăniți trolii care vă amăgesc... că cică sfârșitul gLumii n-a fost deja!
A fost pe 12.12.2012 după calendarul vechi iar Hristos a venit pe 7 ianuarie după calendarul nou și vechi la un loc. De acum începe veșnicia... pe bune!

Last edited by vsovivivi; 14.01.2013 at 10:47:12.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
despre sfarsitul lumii biturica25 Generalitati 135 19.12.2013 00:22:25
Sfarsitul lumii ironizat! UNNOOM Generalitati 11 20.12.2012 17:45:26
Vine Sfarsitul lumii? mihailt Generalitati 23 29.11.2012 22:56:32
sfarsitul lumii costi21 Din Noul Testament 23 07.09.2009 16:53:57
Vine sfarsitul lumii? mihailt Generalitati 71 10.04.2009 22:04:53