Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 14.05.2010, 20:04:11
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Mergeti in Romania si contactati de urgenta politia, si pe cea comunitara, daca nu ati facut-o pina acum... nu este de gluma!
Reply With Quote
  #182  
Vechi 14.05.2010, 20:33:08
ucristian ucristian is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.05.2010
Mesaje: 36
Implicit

Am contactat deja politia din Romania si sint in legatura cu ei...
Dar ideea ca il voi gasi se stinge pe zi ce trece tot mai mult. Cred ca pina nu va intentiona el sa se faca viu nu vom avea noutatii....
Cine stie !
Reply With Quote
  #183  
Vechi 14.05.2010, 20:40:24
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Am contactat deja politia din Romania si sint in legatura cu ei...
Dar ideea ca il voi gasi se stinge pe zi ce trece tot mai mult. Cred ca pina nu va intentiona el sa se faca viu nu vom avea noutatii....
Cine stie !
Cati bani avea la el si unde a fost vazut ultima data?
Reply With Quote
  #184  
Vechi 14.05.2010, 20:50:09
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Am contactat deja politia din Romania si sint in legatura cu ei...
Dar ideea ca il voi gasi se stinge pe zi ce trece tot mai mult. Cred ca pina nu va intentiona el sa se faca viu nu vom avea noutatii....
Cine stie !
Asa este Antonio este cel care ar putea face lumina in aceasta situatie dar mai intai trebuie sa ii treaca elanul!
Reply With Quote
  #185  
Vechi 14.05.2010, 20:56:27
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Nimic, nici aceea veste care pentru o zi mi se parea sfirsitul calvarului a doua zi bunul preot de la mitropolie a negat totul zicind ca a inteles gresit. Deci sint ca in prima zi, NU STIU NIMIC DE FIUL MEU !!!
Probabil a spus asa la rugamintea fiului dvs, dar el se afla totusi acolo.

Fiul dvs. vrea sa i se piarda urma, vrea sa întrerupa legaturile cu familia pe motive religioase. În scrierile calugaresti este laudata atitudinea de fuga de rude a calugarilor, legatura cu familia este descrisa ca un obastacol în calea lepadarii de lume spre care se tinde.

Spun asta fiindca la o vârsta asemanatoare am plecat si eu la manastire si stiu ce era în capul meu.

Cred ca e bine sa va linistiti, sa fiti convins ca fiul dvs. e bine (din experienta mea în câteva manastiri, obstile de calugari au o atmosfera prietenoasa, în care cineva se integreaza usor). Puteti sa-l cautati la manastirea unde ati aflat ca este dar mi-e teama sa nu se ascunda de dvs. Lasati un mesaj staretului prin care sa-i spuneti cât de mult suferiti ca nu stiti nimic despre baiat, poate va întelege.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
  #186  
Vechi 14.05.2010, 21:40:38
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Incerc sa-mi fac o lista cu toate manastirile din tara pentru a face o cautare sistematica incercind sa sun la toate manastirile de calugari. Ma poate ajuta cineva cu asa ceva, in sensul daca as putea gasi un tabel cu manastirile din tara si cu contactul fiecareia.
Multumesc din nou!
Stiu ce inseamna sa fii parinte si mai ales aici deparete de tara ,dar eu cred ca daca ajunge si intra intro manastire la vIrsta lui are libera alegere si daca a ales acest drum el singur cred ca elstie de ce a ales acest drum nu vreau sa te superi pe mine dar roagate BUNULUI DUMNEZEU SA DESCHIDA SUFLETUL SI INIMA LUI SA IL BINECUVINTEZE CU DARU

L SF. DUH SI SAL FACA UN VAS ALES SI PLACUT LUI UN LUCRATOR IN VIA LUI AMIN AMIN AMIN
Reply With Quote
  #187  
Vechi 19.05.2010, 09:27:07
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Nimic, nici aceea veste care pentru o zi mi se parea sfirsitul calvarului a doua zi bunul preot de la mitropolie a negat totul zicind ca a inteles gresit. Deci sint ca in prima zi, NU STIU NIMIC DE FIUL MEU !!!
Ar fi fost bine daca ati fi inregistrat convorbirile. Oricum, foarte interesanta atitudinea calugarului, dupa cum spunea si andreicozia.
Reply With Quote
  #188  
Vechi 23.05.2010, 19:43:29
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
am inteles ca:
e pe stilul vechi
nu ageea stlilistii din romania
cam habotnic:)
in postarile lui cita mult parintii de acolo
In Athos parca agrea doar manastirea Esfigmenu, manastirea zelotilor, atat...
Reply With Quote
  #189  
Vechi 23.05.2010, 19:44:55
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Am contactat deja politia din Romania si sint in legatura cu ei...
Dar ideea ca il voi gasi se stinge pe zi ce trece tot mai mult. Cred ca pina nu va intentiona el sa se faca viu nu vom avea noutatii....
Cine stie !
Mai asteptati putin, e tanar si energic si neexperimentat, insa cred ca atunci cand ii va mai veni mintea la cap va va contacta...

Bogdan.
Reply With Quote
  #190  
Vechi 25.05.2010, 18:35:02
Duarte Duarte is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2010
Mesaje: 5
Implicit Doamne ajuta !

Nu va pierdeti speranta.....Cine cauta gaseste ....Rugati-va neincetat la Bunul Dumnezeu si il veti gasi pe Antonio .

Eu sunt student in anul I la Teologie in Iasi , bine recunosc fac si medicina in paralel , pana acum multumesc lui Dumnezeu m-am descurcat onorabil ....

Daca va pot fi de folos nu ezitati sa ma contactati....

Sper ca Antonio sa fie gasit ....

Doamne ajuta .
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De ce a disparut reincarnarea din Biblie? wassabi Generalitati 82 10.07.2015 11:58:43