Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 28.01.2009, 17:27:23
cosmin_lovin cosmin_lovin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emilliann Vezi mesajul
Am spus-o in gand.
-Emillian dupa cum stim nimic nu e intamplator,ai ocazia datoria si posibilitatea de a ajuta unui suflet sa se intoarca spre Dumnezeu.Un preot are inspiratia si putinta de a infaptui binele prin puterea cu,care a fost investit,deci printr-un preot duhovnic Dumnezeu sigur va va ajuta grabnic .
  #42  
Vechi 28.01.2009, 19:10:28
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IT Vezi mesajul
Cu sinceritate iti spun ca ai foarte putine sanse de supravietuire.
Poti ajunge oricand fata in fata cu asa ceva. Nu e neaparata nevoie de apocalipsa. Doamne Fereste! dar un cutremur de 7-8 grade in Bucuresti ar transforma orasul actual intr-o lupta de supravietuire. Traficul este aglomerat acum si unitatile sanitare nu fac fata, daramite in cazul unui dezastru?[...]
Am inteles asta, insa prima intrebare pe care ti-am pus-o a fost asta: te referi la noile buletine cu cip sau de cipul implantat sub piele?
Uite parerea mea: eu nu cred ca noul buletin cu cip biometric este 666, stii de ce? Pentru ca este un simplu card, il arunc in dulap la pastrare si cu asta-basta, il scot doar la nevoie ca si pe asta de acum cu CNP. Nu ma agita deloc.
Dar daca se va impune prin lege implantul sub piele al unui microcip care sa inlocuiasca toate actele unui om, atunci gata, s-a terminat, individu ori lasa totu si pleaca, ori accepta si intra in sistemu lor de supraveghere nonstop, sau pecetluirea in limbaj religios.
  #43  
Vechi 28.01.2009, 19:20:34
andrei_b25 andrei_b25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2009
Mesaje: 27
Implicit

Total de acord cu veilur "Dar daca se va impune prin lege implantul sub piele al unui microcip care sa inlocuiasca toate actele unui om, atunci gata, s-a terminat, individu ori lasa totu si pleaca, ori accepta si intra in sistemu lor de supraveghere nonstop, sau pecetluirea in limbaj religios." Se spune clar de pecetluire pe mana sau pe frunte, nu spune de nimic pe care sa-l cari dupa tine, cum cari buletinu sau cartela de la bancomat sau de la servici. Spune de marcat. Pot sa vina sa-mi tatueze toti peretii si toate hainele cu 666 ca nu are nici o legatura cu mine ca individ. Pana nu se ajunge la implant sau la stiu io ce imprimare laser pe mine, pe sau in corpu meu, n-are a face.
  #44  
Vechi 28.01.2009, 21:50:33
IT IT is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur Vezi mesajul
Am inteles asta, insa prima intrebare pe care ti-am pus-o a fost asta: te referi la noile buletine cu cip sau de cipul implantat sub piele?
Uite parerea mea: eu nu cred ca noul buletin cu cip biometric este 666, stii de ce? Pentru ca este un simplu card, il arunc in dulap la pastrare si cu asta-basta, il scot doar la nevoie ca si pe asta de acum cu CNP. Nu ma agita deloc.
Dar daca se va impune prin lege implantul sub piele al unui microcip care sa inlocuiasca toate actele unui om, atunci gata, s-a terminat, individu ori lasa totu si pleaca, ori accepta si intra in sistemu lor de supraveghere nonstop, sau pecetluirea in limbaj religios.
Buletinul cu cip are pe el 666. Acceptarea buletinului cu cip reprezinta CADEREA.
Implantul cu cip e tot cu 666. Acceptarea implantului reprezinta LEPADAREA.

Daca ai cazut te lepezi mai usor. Daca nu ai cazut e mai greu sa te lepezi.
Pricepi acum?
  #45  
Vechi 28.01.2009, 21:57:44
IT IT is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei_b25 Vezi mesajul
Total de acord cu veilur "Dar daca se va impune prin lege implantul sub piele al unui microcip care sa inlocuiasca toate actele unui om, atunci gata, s-a terminat, individu ori lasa totu si pleaca, ori accepta si intra in sistemu lor de supraveghere nonstop, sau pecetluirea in limbaj religios." Se spune clar de pecetluire pe mana sau pe frunte, nu spune de nimic pe care sa-l cari dupa tine, cum cari buletinu sau cartela de la bancomat sau de la servici. Spune de marcat. Pot sa vina sa-mi tatueze toti peretii si toate hainele cu 666 ca nu are nici o legatura cu mine ca individ. Pana nu se ajunge la implant sau la stiu io ce imprimare laser pe mine, pe sau in corpu meu, n-are a face.
I-am raspuns si lui veilur mai sus. Citeste raspunsul!
Un rau mai mare nu are nicio sansa in fata celui care nu accepta un rau mai mic dar RAUL stie ca are cel putin o sansa in fata celui care accepta un rau mai mic.
Daca nu incerci macar sa fumezi nu poti ajunge dependent de tutun. Daca nu vrei macar sa incerci bautura nu ai cum sa ajungi alcoolic. La fel si cu drogurile.
Insa situatia se schimba dramatic cand incerci...
  #46  
Vechi 28.01.2009, 22:13:36
dulgherul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

CE facem în cazul că idioți ăia care conduc planeta din umbră vor impune "marcarea" prin legi cu cipuri sau mai știi ce?
Nu e vorba numai de noi, aici în Românica, unde se pare că sîntem primi slugarnici la legi impuse de sam sau ue, este vorba de planetă și viitorul ei.
Drepturile omului, alea mult fluturate, sînt un cacat.
CE ESTE DE FĂCUT???!!!
  #47  
Vechi 28.01.2009, 22:32:09
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Intarire!!!

[SIZE=4]Psalmul 22
[/SIZE]
[SIZE=4]1.[/SIZE][SIZE=4]Domnul mă paște și nimic nu-mi va lipsi. [/SIZE][SIZE=4]2.[/SIZE][SIZE=4]La loc de pășune, acolo m-a sălășluit; la apa odihnei m-a hrănit. [/SIZE][SIZE=4]3.[/SIZE][SIZE=4]Sufletul meu l-a întors, povățuitu-m-a pe căile dreptății, pentru numele Lui. [/SIZE][SIZE=4]4.[/SIZE][SIZE=4]Că de voi și umbla în mijlocul morții, nu mă voi teme de rele; că Tu cu mine ești. [/SIZE][SIZE=4]5.[/SIZE][SIZE=4]Toiagul Tău și varga Ta, acestea m-au mângâiat. [/SIZE][SIZE=4]6.[/SIZE][SIZE=4]Gătit-ai masă înaintea mea, împotriva celor ce mă necăjesc; uns-ai cu untdelemn capul meu și paharul Tău este adăpându-mă ca un puternic. [/SIZE][SIZE=4]7.[/SIZE][SIZE=4]Și mila Ta mă va urma în toate zilele vieții mele, ca să locuiesc în casa Domnului, întru lungime de zile. [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Fratii mei, citi cu atentie mare acest minuat psalm cat si [/SIZE]
[SIZE=4]Psalmul 90
[/SIZE]
[SIZE=4]1.[/SIZE][SIZE=4]Cel ce locuiește în ajutorul Celui Preaînalt, întru acoperământul Dumnezeului cerului se va sălășlui. [/SIZE][SIZE=4]2.[/SIZE][SIZE=4]Va zice Domnului: "Sprijinitorul meu ești și scăparea mea; Dumnezeul meu, voi nădăjdui spre Dânsul". [/SIZE][SIZE=4]3.[/SIZE][SIZE=4]Că El te va izbăvi din cursa vânătorilor și de cuvântul tulburător. [/SIZE][SIZE=4]4.[/SIZE][SIZE=4]Cu spatele te va umbri pe tine și sub aripile Lui vei nădăjdui; ca o armă te va înconjura adevărul Lui. [/SIZE][SIZE=4]5.[/SIZE][SIZE=4]Nu te vei teme de frica de noapte, de săgeata ce zboară ziua, [/SIZE][SIZE=4]6.[/SIZE][SIZE=4]De lucrul ce umblă în întuneric, de molima ce bântuie întru amiază. [/SIZE][SIZE=4]7.[/SIZE][SIZE=4]Cădea-vor dinspre latura ta o mie și zece mii de-a dreapta ta, dar de tine nu se vor apropia. [/SIZE][SIZE=4]8.[/SIZE][SIZE=4]Însă cu ochii tăi vei privi și răsplătirea păcătoșilor vei vedea. [/SIZE][SIZE=4]9.[/SIZE][SIZE=4]Pentru că pe Domnul, nădejdea mea, pe Cel Preaînalt L-ai pus scăpare ție. [/SIZE][SIZE=4]10.[/SIZE][SIZE=4]Nu vor veni către tine rele și bătaie nu se va apropia de locașul tău. [/SIZE][SIZE=4]11.[/SIZE][SIZE=4][COLOR=red]Că îngerilor Săi va porunci pentru tine ca să te păzească în toate căile tale[/COLOR]. [/SIZE][SIZE=4]12.[/SIZE][SIZE=4]Pe mâini te vor înălța ca nu cumva să împiedici de piatră piciorul tău. [/SIZE][SIZE=4]13.[/SIZE][SIZE=4]Peste aspidă și vasilisc vei păși și vei călca peste leu și peste balaur. [/SIZE][SIZE=4]14.[/SIZE][SIZE=4]"Că spre Mine a nădăjduit și-l voi izbăvi pe el, zice Domnul; îl voi acoperi pe el că a cunoscut numele Meu. [/SIZE][SIZE=4]15.[/SIZE][SIZE=4]Striga-va către Mine și-l voi auzi pe el; cu dânsul sunt în necaz și-l voi scoate pe el și-l voi slăvi. [/SIZE][SIZE=4]16.[/SIZE][SIZE=4]Cu lungime de zile îl voi umple pe el, și-i voi arăta lui mântuirea Mea". [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Fratii mei, cred ca nici nu trebuie sa spun mai mult decat spun acesti Psalmi, care sunt INSUFLAREA DUHULUI SFANT! Daca NU avem CREDINTA si daca NU ne UNIM cu Hs atunci putem spune ca suntem PIERDUTI! Dar atat timp cat comunicam cu El si ne IMPARTASIM, NU avem de ce sa ne temem!!! Pt ca cei ce ucid trupul nu pot ucide si sufletul... apoi eu cu le sunt de folos? ca si de accept si de nu accept "semnul" (chipul) tot ma vor omori... dar neavnd chipul am sansa mantuirii, a martiriului pt Hs, si asta imi da BUCURIE, ioar daca mor cu chipul, cum voi suporta STRAGATUL constiintei LEPADARII ce ma va mustra apoi MUNCA IADULUI ce o voi castiga pt VESNICIE???[/SIZE]
[SIZE=4]Sa stam bine, sa stam cu frica, sa LUAM-AMINTE!!![/SIZE]
  #48  
Vechi 28.01.2009, 23:03:37
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Fratii mei,

[SIZE=4]...ne vaitam prea mult pt acest "bob de orez"... si asta numai din lipsa CREDINTEI DEPLINE in Dumnezeu! CINE E CU HRISTOS NU ARE DE CE SA SE TEAMA!!! scurt si cuprinzator!!! "Domnul ma paste si NIMIC nu-mi va lipsi"! ce tot atatea vaiete? pai ce suntem fratilor? CREDNCIOSI sau CREDULUI??? CREDINCIOSII sunt ca STANCA NECLINITA in furtuna iar credulii ca trestia in vant, acum in stanga acum in dreapta, acum in fata acum in spate! Asa ne aratam credinta? sau nu avem credinta? NU accept pe ca vreau sa FIU cu Hs, si gata! Ce imi va face? mi-e teama de chinuri? nu au decat! Ce pierdere si ce castig au de la mine? E mai important sa imi CURAT sufletul de pacate prin Sf.Spovedanie si Sf.Impartasanie caci cine e unit cu Hs ii va spune El ce trebuie sa faca, NU ARE TEAMA DE NIMIC, si ii va USURA tot chinul de va fi muncit!!! Cui ii e teama de chinuri??? ori suntem LASI ori suntem CREDINCIOSI??? [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]spune o cantare "Sunt copil al lui Hristos, si eu cant pe cale, nu mi-e frica de nimic, cu Iisus eu sunt scutit" - de rele, dar nu mai spune cantarea! Asa ca si EU sunt copilul lui Hs si MERG PE CALE fara frica de cel rau, ca Il am pe HS LANGA MINE!!! [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Psalmul 10
[/SIZE]
[SIZE=4]1.[/SIZE][SIZE=4]În Domnul am nădăjduit. Cum veți zice sufletului meu: "Mută-te în munți, ca o pasăre?" [/SIZE][SIZE=4]2.[/SIZE][SIZE=4]Că iată păcătoșii au încordat arcul, au gătit săgeți în tolbă, ca să săgeteze în întuneric pe cei drepți la inimă. [/SIZE][SIZE=4]3.[/SIZE][SIZE=4]Că au surpat ceea ce ai așezat; dar dreptul ce a făcut? [/SIZE][SIZE=4]4.[/SIZE][SIZE=4]Domnul este în locașul cel sfânt al Său, Domnul în cer are scaunul Său. Ochii Lui spre sărac privesc, genele Lui cercetează pe fiii oamenilor. [/SIZE][SIZE=4]5.[/SIZE][SIZE=4]Domnul cercetează pe cel drept și pe cel necredincios; iar pe cel ce iubește nedreptatea îl urăște sufletul Său. [/SIZE][SIZE=4]6.[/SIZE][SIZE=4]Va ploua peste păcătoși lațuri, foc și pucioasă; iar suflare de vifor este partea paharului lor. [/SIZE][SIZE=4]7.[/SIZE][SIZE=4]Că drept este Domnul și dreptatea a iubit și fața Lui spre cel drept privește. [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Psalmul 13
[/SIZE]
[SIZE=4]1.[/SIZE][SIZE=4]Zis-a cel nebun în inima sa: "Nu este Dumnezeu!" Stricatu-s-au oamenii și urâți s-au făcut întru îndeletnicirile lor. Nu este cel ce face bunătate, nu este până la unul. [/SIZE][SIZE=4]2.[/SIZE][SIZE=4]Domnul din cer a privit peste fiii oamenilor, să vadă de este cel ce înțelege, sau cel ce caută pe Dumnezeu. [/SIZE][SIZE=4]3.[/SIZE][SIZE=4]Toți s-au abătut, împreună netrebnici s-au făcut; nu este cel ce face bunătate, nu este până la unul. [/SIZE][SIZE=4]4.[/SIZE][SIZE=4]Oare, nu se vor înțelepți toți cei ce lucrează fărădelegea? Cei ce mănâncă pe poporul Meu ca pâinea, pe Domnul nu L-au chemat. [/SIZE][SIZE=4]5.[/SIZE][SIZE=4]Acolo s-au temut de frică, unde nu era frică, că Dumnezeu este cu neamul drepților. [/SIZE][SIZE=4]6.[/SIZE][SIZE=4]Săracul nădăjduiește în Domnul și voi ați râs de nădejdea lui, zicând: Cine va da din Sion mântuire lui Israel? [/SIZE][SIZE=4]7.[/SIZE][SIZE=4]Dar când va întoarce Domnul pe cei robiți ai poporului Său, bucura-se-va Iacob și se va veseli Israel.[/SIZE]
  #49  
Vechi 28.01.2009, 23:10:18
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit ...psalmii pot continua...

[SIZE=5]Psalmul 24
[/SIZE]
[SIZE=5]1.[/SIZE][SIZE=5]Către Tine, Doamne, am ridicat sufletul meu, Dumnezeul meu. [/SIZE][SIZE=5]2.[/SIZE][SIZE=5]Spre Tine am nădăjduit, să nu fiu rușinat în veac, nici să râdă de mine vrăjmașii mei. [/SIZE][SIZE=5]3.[/SIZE][SIZE=5]Pentru că toți cei ce Te așteaptă pe Tine nu se vor rușina; să se rușineze toți cei ce fac fărădelegi în deșert. [/SIZE][SIZE=5]4.[/SIZE][SIZE=5]Căile Tale, Doamne, arată-mi, și cărările Tale mă învață. [/SIZE][SIZE=5]5.[/SIZE][SIZE=5]Îndreptează-mă spre adevărul Tău și mă învață, că Tu ești Dumnezeu, Mântuitorul meu, și pe Tine Te-am așteptat toată ziua. [/SIZE][SIZE=5]6.[/SIZE][SIZE=5]Adu-ți aminte de îndurările și milele Tale, Doamne, că din veac sunt. [/SIZE][SIZE=5]7.[/SIZE][SIZE=5]Păcatele tinereților mele și ale neștiinței mele nu le pomeni. [/SIZE][SIZE=5]8.[/SIZE][SIZE=5]După mila Ta pomenește-mă Tu, pentru bunătatea Ta, Doamne. [/SIZE][SIZE=5]9.[/SIZE][SIZE=5]Bun și drept este Domnul, pentru aceasta lege va pune celor ce greșesc în cale. [/SIZE][SIZE=5]10.[/SIZE][SIZE=5]Îndrepta-va pe cei blânzi la judecată, învăța-va pe cei blânzi căile Sale. [/SIZE][SIZE=5]11.[/SIZE][SIZE=5]Toate căile Domnului sunt milă și adevăr pentru cei ce caută așezământul Lui și mărturiile Lui. [/SIZE][SIZE=5]12.[/SIZE][SIZE=5]Pentru numele Tău, Doamne, curățește păcatul meu că mult este. [/SIZE][SIZE=5]13.[/SIZE][SIZE=5]Cine este omul cel ce se teme de Domnul? Lege va pune lui în calea pe care a ales-o. [/SIZE][SIZE=5]14.[/SIZE][SIZE=5]Sufletul lui întru bunătăți se va sălășlui și seminția lui va moșteni pământul. [/SIZE][SIZE=5]15.[/SIZE][SIZE=5]Domnul este întărirea celor ce se tem de El, așezământul Lui îl va arăta lor. [/SIZE][SIZE=5]16.[/SIZE][SIZE=5][COLOR=red]Ochii mei sunt pururea spre Domnul că El va scoate din laț picioarele mele.[/COLOR] [/SIZE][SIZE=5]17.[/SIZE][SIZE=5]Caută spre mine și mă miluiește, că părăsit și sărac sunt eu. [/SIZE][SIZE=5]18.[/SIZE][SIZE=5]Necazurile inimii mele s-au înmulțit; din nevoile mele scoate-mă. [/SIZE][SIZE=5]19.[/SIZE][SIZE=5]Vezi smerenia mea și osteneala mea și-mi iartă toate păcatele mele. [/SIZE][SIZE=5]20.[/SIZE][SIZE=5]Vezi pe vrăjmașii mei că s-au înmulțit și cu ură nedreaptă m-au urât. [/SIZE][SIZE=5]21.[/SIZE][SIZE=5]Păzește sufletul meu și mă izbăvește, ca să nu mă rușinez că am nădăjduit în Tine. [/SIZE][SIZE=5]22.[/SIZE][SIZE=5]Cei fără răutate și cei drepți s-au lipit de mine, că Te-am așteptat, Doamne. [/SIZE][SIZE=5]23.[/SIZE][SIZE=5]Izbăvește, Dumnezeule, pe Israel din toate necazurile lui. [/SIZE]
[SIZE=5][/SIZE]
[SIZE=5][/SIZE]
[SIZE=5]Psalmul 26
[/SIZE]
[SIZE=5]1.[/SIZE][SIZE=5][COLOR=red]Domnul este luminarea mea și mântuirea mea; de cine mă voi teme?[/COLOR] [/SIZE][SIZE=5]2.[/SIZE][SIZE=5][COLOR=red]Domnul este apărătorul vieții mele; de cine mă voi înfricoșa?[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=5]3.[/SIZE][SIZE=5]Când se vor apropia de mine cei ce îmi fac rău, ca să mănânce trupul meu; [/SIZE][SIZE=5]4.[/SIZE][SIZE=5]Cei ce mă necăjesc și vrăjmașii mei, aceia au slăbit și au căzut. [/SIZE][SIZE=5]5.[/SIZE][SIZE=5][COLOR=red]De s-ar rîndui împotriva mea oștire, nu se va înfricoșa inima mea.[/COLOR][/SIZE][SIZE=5]6.[/SIZE][SIZE=5][COLOR=red]De s-ar ridica împotriva mea război, eu în El nădăjduiesc[/COLOR]. [/SIZE][SIZE=5]7.[/SIZE][SIZE=5]Una am cerut de la Domnul, pe aceasta o voi căuta: să locuiesc în casa Domnului în toate zilele vieții mele, [/SIZE][SIZE=5]8.[/SIZE][SIZE=5]Ca să văd frumusețea Domnului și să cercetez locașul Lui. [/SIZE][SIZE=5]9.[/SIZE][SIZE=5]Că Domnul m-a ascuns în cortul Lui în ziua necazurilor mele; m-a acoperit în locul cel ascuns al cortului Lui; [/SIZE][SIZE=5]10.[/SIZE][SIZE=5]Pe piatră m-a înălțat. Și acum iată, a înălțat capul meu peste vrăjmașii mei. [/SIZE][SIZE=5]11.[/SIZE][SIZE=5]Înconjurat-am și am jertfit în cortul Lui jertfă de laudă. Îl voi lăuda și voi cânta Domnului. [/SIZE][SIZE=5]12.[/SIZE][SIZE=5]Auzi, Doamne, glasul meu cu care am strigat; miluiește-mă și mă ascultă. [/SIZE][SIZE=5]13.[/SIZE][SIZE=5]Ție a zis inima mea: Pe Domnul voi căuta. Te-a căutat fața mea; fața Ta, Doamne, voi căuta. [/SIZE][SIZE=5]14.[/SIZE][SIZE=5]Să nu-ți întorci fața Ta de la mine și să nu Te abați întru mânie de la robul Tău; [/SIZE][SIZE=5]15.[/SIZE][SIZE=5]Ajutorul meu fii, să nu mă lepezi pe mine și să nu mă lași, Dumnezeule, Mântuitorul meu. [/SIZE][SIZE=5]16.[/SIZE][SIZE=5]Că tatăl meu și mama mea m-au părăsit, dar Domnul m-a luat. [/SIZE][SIZE=5]17.[/SIZE][SIZE=5]Lege pune-mi mie, Doamne, în calea Ta și mă îndreptează pe cărarea dreaptă, din pricina vrăjmașilor mei. [/SIZE][SIZE=5]18.[/SIZE][SIZE=5]Nu mă da pe mine pe mâna celor ce mă necăjesc, că s-au ridicat împotriva mea martori nedrepți și nedreptatea a mințit sieși. [/SIZE][SIZE=5]19.[/SIZE][SIZE=5]Cred că voi vedea bunătățile Domnului, în pământul celor vii. [/SIZE][SIZE=5]20.[/SIZE][SIZE=5]Așteaptă pe Domnul, îmbărbătează-te și să se întărească inima ta și așteaptă pe Domnul. [/SIZE]
  #50  
Vechi 28.01.2009, 23:11:45
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=3]... sa nu ne temem fratilor!!! Cu Hristos inainte!!! AMIN!!![/SIZE]
[SIZE=3]Sa fiti binecuvantati!!![/SIZE]
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Am niste ganduri care vin de la necurat cred annajanette Generalitati 29 06.08.2010 10:31:45
Celor care nu cred pana nu vad flying Biserica Ortodoxa Romana 297 01.05.2010 07:46:45
Este semnul fiarei acum pe actele noastre? IT Stiri, actualitati, anunturi 35 21.06.2009 14:51:29
Care este scopul credintei pentru voi si ce repezinta mantuirea? sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 74 09.06.2009 12:17:58