Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #311  
Vechi 25.10.2011, 12:30:05
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Dar să ne reîntoarcem la regele Mihail al României și la discursul său fulminant... că așa ceva mai rar în parlament.

După 60 de ani de impostură urmează întoarcerea regelui și sfârșitul stăpânului inelelelor...

Această zi nu aparține unui singur om ci aparține tuturor.

Last edited by vsovivi; 25.10.2011 at 12:34:34.
  #312  
Vechi 26.10.2011, 09:57:50
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Unii curioși de la Canal D au observat că regele Mihail al României a venit în parlament cu același costum de acum 60 și ceva de ani, și care era mâncat de molii de parcă ar fi fost găurit cu țigara.

Găsiți și voi cine sunt moliile și cine avea obiceiul de a scoate rotocoale de fum cu țiagara după ce a furat basca străjerilor... și când nu erai atent îți dădea găuri la piele.

Până atunci însă hai să facem o analiză a discursului regelui David junior:
"Doamnelor și domnilor senatori și deputați,
Sunt mai bine de șaizeci de ani de când m-am adresat ultima oară națiunii române de la tribuna Parlamentului. Am primit cu bucurie și cu speranță invitația reprezentanților legitimi ai poporului. Prima noastră datorie astăzi este să ne amintim de toți cei care au murit pentru independența și libertățile noastre, în toate războaiele pe care a trebuit să le ducem și în evenimentele din Decembrie 1989, care au dărâmat dictatura comunistă. Nu putem avea viitor fără a respecta trecutul nostru. Ultimii douăzeci de ani au adus democrație, libertăți și un început de prosperitate. Oamenii călătoresc, își împlinesc visele și încearcă să-și consolideze familia și viața, spre binele generațiilor viitoare. România a evoluat mult în ultimele două decenii.
Mersul României europene de astăzi are ca fundament existența Parlamentului. Drumul nostru ireversibil către Uniunea Europeană și NATO nu ar fi fost posibil fără acțiunea, întru libertate și democrație, a Legislativului românesc de după anul 1989.
Dar politica este o sabie cu două tăișuri. Ea garantează democrația și libertățile, dacă este practicată în respectul legii și al instituțiilor. Politica poate însă aduce prejudicii cetățeanului, dacă este aplicată în disprețul eticii, personalizând puterea și nesocotind rostul primordial al instituțiilor Statului. Multe domenii din viața românească, gospodărite competent și liber, au reușit să meargă mai departe, în ciuda crizei economice: micii întreprinzători și companiile mijlocii, tinerii și profesorii din universități, licee și școli, cei din agricultură. Încearcă să-și facă datoria oamenii de artă, militarii, diplomații și funcționarii publici, deși sunt puternic încercați de lipsa banilor și descurajați instituțional. Își fac datoria față de țară instituții precum Academia Română și Banca Națională, deși vremurile de astăzi nu au respectul cuvenit față de ierarhia valorilor din societatea românescă. Sunt mâhnit că, după două decenii de revenire la democrație, oamenii bătrâni și cei bolnavi sunt nevoiți să treacă prin situații înjositoare. România are nevoie de infrastructură. Autostrăzile, porturile și aeroporturile moderne sunt parte din forța noastră, ca stat independent. Agricultura nu este un domeniul al trecutului istoric, ci al viitorului. Școala este și va fi o piatră de temelie a societății. Regina și cu mine, alături de Familia noastră, vom continua să facem ceea ce am făcut întotdeauna: vom susține interesele fundamentale ale României, continuitatea și tradițiile țării noastre. Nu m-aș putea adresa națiunii fără a vorbi despre Familia Regală și despre importanța ei în viața țării. Coroana regală nu este un simbol al trecutului, ci o reprezentare unică a independenței, suveranității și unității noastre. Coroana este o reflectare a Statului, în continuitatea lui istorică, și a Națiunii, în devenirea ei. Coroana a consolidat România prin loialitate, curaj, respect, seriozitate și modestie.

Doamnelor și domnilor senatori și deputați,
Instituțiile democratice nu sunt guvernate doar de legi, ci și de etică, simț al datoriei. Iubirea de țară și competența sunt criteriile principale ale vieții publice. Aveți încredere în democrație, în rostul instituțiilor și în regulile lor!
Lumea de mâine nu poate exista fără morală, fără credință și fără memorie. Cinismul, interesul îngust și lașitatea nu trebuie să ne ocupe viața. România a mers mai departe prin idealurile marilor oameni ai istoriei noastre, servite responsabil și generos. În anul 1989, în ajutorul României s-au ridicat voci cu autoritate, venind de pe toate meridianele globului. Ele s-au adăugat sacrificiului tinerilor de a înlătura o tiranie cu efect distrugător asupra ființei națiunii. A sosit momentul, după douăzeci de ani, să avem un comportament public rupt complet și definitiv de năravurile trecutului. Demagogia, disimularea, egoismul primitiv, agățarea de putere și bunul plac nu au ce căuta în instituțiile românești ale anului 2011. Ele aduc prea mult aminte de anii dinainte de 1989.Se cuvine să rezistăm prezentului și să ne pregătim viitorul. Uniți între noi și cu vecinii și frații noștri, să continuăm efortul de a redeveni demni și respectați. Am servit națiunea română de-a lungul unei vieți lungi și pline de evenimente, unele fericite și multe nefericite. După 84 de ani de când am devenit Rege, pot spune fără ezitare națiunii române: Cele mai importante lucruri de dobândit, după libertate și democrație, sunt identitatea și demnitatea. Elita românească are aici o mare răspundere.
Democrația trebuie să îmbogățească arta cârmuirii, nu să o sărăcească. România, ca și toate țările din Europa, are nevoie de cârmuitori respectați și pricepuți. Nu trebuie niciodată uitați românii și pământurile românești care ne-au fost luate, ca urmare a împărțirilor Europei în sfere de influență. Este dreptul lor să decidă dacă vor să trăiască în țara noastră sau dacă vor să rămână separați.
Europa de astăzi este un continent în care popoarele și pământurile nu se schimbă ca rezultat al deciziilor politicienilor. Jurământul meu a fost făcut și continuă să fie valabil pentru toți românii. Ei sunt toți parte a națiunii noastre și așa vor rămâne totdeauna.
Stă doar în puterea noastră să facem țara statornică, prosperă și admirată în lume. Nu văd România de astăzi ca pe o moștenire de la părinții noștri, ci ca pe o țară pe care am luat-o cu împrumut de la copiii noștri.
Așa să ne ajute Dumnezeu!"

Și cea mai scurtă analiză este aia care începe cu sfârșitul cu condiția să știi cine este sfârșitul.

Deci cum?.. măi româNicka(u)ale măi dragă animaloole? Doar așa!.. să ne ajute Dumnezeu și nu dracool ăla 'mare'... beutor de cafia!

Last edited by vsovivi; 26.10.2011 at 15:31:45.
  #313  
Vechi 26.10.2011, 14:39:42
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Nu sunt pro-Monarhie insa, recunosc, ca discursul Regelui mi-a placut foarte mult.
Din pacate din apatia care a cuprins aproape intregul popor nu ne va scoate nimeni never and ever. Suntem slabi din multe puncte de vedere....cei care sunt curajosi si cu initiativa deja sunt peste mari si tari unde talentul si priceperea le sunt recunoscute pe deplin.
Foarte bine au facut! Mi-a placut raspunsul unui absolvent de medicina de anul acesta care a intrebat ce va face mai departe a raspuns scurt: "Voi pleca din tara! Am invatat ca sa lupt cu boala nu cu sistemul". Cat adevar!
Suntem condusi de o sleahta de netrebnici ,hoti si sociopati dar ne meritam soarta ca noi i-am ales!
Acum plangem dupa mintea cea de pe urma! Baiul este ca nu vom scapa de astia nici la alegerile viitoare. Vor "face" cumva sa iasa din nou castigatori.
L-am vazut ieri in plenul Parlamentului si pe idiotul asta de Tarita....n-are frate nici o treaba il doare fix la banana de toti si de toate. Nici macar un minim reguli de bun-simt nu are.
N-ar fi nici o problema daca in mainile unuia ca el n-ar sta destinele acestei tari, dar, dragilor oameni ca asta ne conduc!
Suntem pierduti ca natie! Nimic nu ne mai poate salva!
  #314  
Vechi 26.10.2011, 17:17:34
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Nu sunt pro-Monarhie insa, recunosc, ca discursul Regelui mi-a placut foarte mult.
Din pacate din apatia care a cuprins aproape intregul popor nu ne va scoate nimeni never and ever. Suntem slabi din multe puncte de vedere....cei care sunt curajosi si cu initiativa deja sunt peste mari si tari unde talentul si priceperea le sunt recunoscute pe deplin.
Foarte bine au facut! Mi-a placut raspunsul unui absolvent de medicina de anul acesta care a intrebat ce va face mai departe a raspuns scurt: "Voi pleca din tara! Am invatat ca sa lupt cu boala nu cu sistemul". Cat adevar!
Suntem condusi de o sleahta de netrebnici ,hoti si sociopati dar ne meritam soarta ca noi i-am ales!
Acum plangem dupa mintea cea de pe urma! Baiul este ca nu vom scapa de astia nici la alegerile viitoare. Vor "face" cumva sa iasa din nou castigatori.
L-am vazut ieri in plenul Parlamentului si pe idiotul asta de Tarita....n-are frate nici o treaba il doare fix la banana de toti si de toate. Nici macar un minim reguli de bun-simt nu are.
N-ar fi nici o problema daca in mainile unuia ca el n-ar sta destinele acestei tari, dar, dragilor oameni ca asta ne conduc!
Suntem pierduti ca natie! Nimic nu ne mai poate salva!
Știam că ești USLașe dar nu credeam să te aliezi cu Abesalom contra lui Boc și a Regelui și că o să dai mesaje atât de evident antisistem, înțelegând viceversa mesajul regelui după ce l-ai lăudat ca și cum l-ai fi înțeles bine. Păi dacă nu era salvatore dela patria, alias Piticul atomic țucat de Albă ca zăpada, nu știu cum am fi stat astăzi la capitolul speranță de mai bine. Crezi că e ușor să faci să plutească un vaporaș numit Românikaa torpilat din toate direcțiile și având o echipă de pirați la bord care se dau băieții buni și care te subminează din interior punând bombe și capcane în toate halele și cabinele? Deci scoate mai înainte bârna, stâlpul din Bochi și abea apoi caută să vezi dacă nu cumva paiul din ochiul lui e chiar pai sau e raza de lumină senină, lumina aia din Lumină care va să vină.
  #315  
Vechi 26.10.2011, 17:55:54
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Știam că ești USLașe dar nu credeam să te aliezi cu Abesalom contra lui Boc și a Regelui și că o să dai mesaje atât de evident antisistem, înțelegând viceversa mesajul regelui după ce l-ai lăudat ca și cum l-ai fi înțeles bine. Păi dacă nu era salvatore dela patria, alias Piticul atomic țucat de Albă ca zăpada, nu știu cum am fi stat astăzi la capitolul speranță de mai bine. Crezi că e ușor să faci să plutească un vaporaș numit Românikaa torpilat din toate direcțiile și având o echipă de pirați la bord care se dau băieții buni și care te subminează din interior punând bombe și capcane în toate halele și cabinele? Deci scoate mai înainte bârna, stâlpul din Bochi și abea apoi caută să vezi dacă nu cumva paiul din ochiul lui e chiar pai sau e raza de lumină senină, lumina aia din Lumină care va să vină.
Vsovivi nu m-ati ghicit! Eu nu sunt cu nimeni....eu sunt doar cu mine. Pentru mine toata sleahta asta politica este egal cu 0. In partide sunt 90% oameni care nu s-au realizat profesional si atunci ce si-au zis:"Ma inscriu intr-un partid ca in vreo 5 ani apuc si eu ceva sa rod. Pai ia uitati-va ce fel de persoane se afla in fruntea tuturor institutiilor statului, ori portocalii, ori rosii ori de la udemere ori masoni.
  #316  
Vechi 26.10.2011, 18:20:35
richard_d's Avatar
richard_d richard_d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Vsovivi nu m-ati ghicit! Eu nu sunt cu nimeni....eu sunt doar cu mine. Pentru mine toata sleahta asta politica este egal cu 0. In partide sunt 90% oameni care nu s-au realizat profesional si atunci ce si-au zis:"Ma inscriu intr-un partid ca in vreo 5 ani apuc si eu ceva sa rod. Pai ia uitati-va ce fel de persoane se afla in fruntea tuturor institutiilor statului, ori portocalii, ori rosii ori de la udemere ori masoni.
Bine punctat.
__________________
It has become almost a cliche to remark that nobody boasts of ignorance of literature, but it is socially acceptable to boast ignorance of science and proudly claim incompetence in mathematics.
Richard Dawkins
  #317  
Vechi 05.12.2011, 15:43:22
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Nu vreau să cobesc dar am impresia că o să cadă guvernul... n-aș vrea, însă nu mă mai amestec, îi las să cadă cu succces că prea au băgat Românikaa la ghiață în ideea aia lansată pe taxi.

Și m-am cam săturat de pușca și cureaua lată a vânătorilor penibili: Emil Hunor și Victor Antonescu, vânători de muște și țânțari și libelule... m-am săturat până peste cap de...

Păi au venit cu proiectul Elenei... Muscă, ăla cu recalcularea recalculării pensiilor și iată că după 7-8 ani de mandat asta e tot ceea ce au fost în stare să facă pingușterii ăștia care-și leapădă coada da' năravul ba.

Le dedic tuturor o melodie în puii mei... și mă apuc de dans, iar celor cu musca pe caschetă le dedic un film... și partea a... aia care urmează.

Last edited by vsovivi; 05.12.2011 at 16:09:31.
  #318  
Vechi 05.12.2011, 16:29:35
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Poa' sa cada! Deja au distrus tara asta in asa hal incat nici copii copiilor nostri nu vor termina de platit toate datoriile care le-au facut.
Baiul este ca nu avem lideri suficienti de puternici incat sa poata prelua fraiele acestei tari.
Poate un guvern tehnocrat cum s-a facut in Italia ne-ar salva sau un partid puternic de dreapta care sa taie in carne vie! Din pacate un guvern tehnocrat e cam imposibil iar un partid de dreapta nu avem in Romania! PNL-ul la noi e tot de stanga! I-am auzit pe cretinii astia scotand niste aberatii din ei de m-am crucit. Astia cred ca traiesc pe alta planeta!
  #319  
Vechi 06.12.2011, 09:40:42
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Poa' sa cada! Deja au distrus tara asta in asa hal incat nici copii copiilor nostri nu vor termina de platit toate datoriile care le-au facut.
Baiul este ca nu avem lideri suficienti de puternici incat sa poata prelua fraiele acestei tari.
Poate un guvern tehnocrat cum s-a facut in Italia ne-ar salva sau un partid puternic de dreapta care sa taie in carne vie! Din pacate un guvern tehnocrat e cam imposibil iar un partid de dreapta nu avem in Romania! PNL-ul la noi e tot de stanga! I-am auzit pe cretinii astia scotand niste aberatii din ei de m-am crucit. Astia cred ca traiesc pe alta planeta!
Ei îs siguri că n-or să cadă.., numa că dacă n-o să cadă acuma o să fie mult mai rău pentru ei, că o s-o pățească ei cam așa fie că-s medici mari fie că-s rezerviști... uite așa o să pățească; deci iată filmul cu toate cele 4 episoade și cu morala.

Că și la revoluție or mimat că se luptă între ei, armata cu armata ori cu securitatea ori cu agenturile ca să nu mai vedem noi că defapt se luptau numai cu populația și cu adevărul și cu punctul 8... adică ei se luptau cu poporul folosind tembelizorul. Și acum se pare că e tot la fel. Nu s-a schimbat nimic...

...și nu mai visa la vicleniile politicienilor, nu mai visa.

Last edited by vsovivi; 06.12.2011 at 10:16:15.
  #320  
Vechi 23.01.2012, 13:07:35
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Am fost și m-am informat ce vrea Domnul și poporul român, nu vrea moartea păcătosului ci să se întoarcă:

așa că Băsiști, Pontajiști, Antoniști, Motaniști, Ciorbiști, DDiaconiști, și noi republicani, și restul, iată ce cerem de la voi:

1. Eliberarea lui Victor Atanasie Stănculescu din pușcărie, predarea comenzii armatei Române lui Stănculescu, eroul revoluției din '89 și lui Caramitru și apoi supunerea tuturor ordinelor și comenzilor și ierarhiilor forțelor armatei ale Românie suveranului de drept: Regelui Mihail al României și poporului adică parlamentului cu o cameră unică și cu 300 de reprezentanți aleși complet uninominal!

2. Punerea înaltei curți de casație și a curții constituționale sub patronajul reginei Ana, soția regelui Mihail, precum și sub răspunderea președintelui parlamentului ales universal de popor care vor răspunde și vor aviza actele de justiție putând acorda oricui anularea completă a sentinței și grațierea și eliberarea acuzatului judecat sau nejudecat prin acte de iertare și clemență dacă acuzatul mărturisește că se pocăiește și vrea să se îndrepte. Actul de pocăință va fi supravegheat de către părintele din confesiunea sau asociația din care face parte care va răspunde în locul lui pe perioada pocăinței până la revenirea în societate. Perioada pocăinței nu poate dura mai mult de 6 ani.

3. Eliberarea din funcție a tuturor șefilor securității și poliției și jandarmerie și punerea acestor instituții sub conducerea Casei Regale, adică sub conducerea principelui Radu și a principesei Margareta care vor conduce un centru de ordine și disciplină publică împreună cu reprezentranți ai parlamentului și ai armatei.

4. Eliberarea din funcție a guvernatorului Mugur Isărescu și înlocuirea lui cu reprezentantul poporul Dan Diaconescu sau Mugur Mihăiescu, apoi emiterea de bani noi plasticați și cu zonă transparentă prin care să se vadă și să conțină o foiță de aur a cărei gramaj să fie atât cât îi este valoarea înscrisă pe moneda de hârtie plasticată emisă, asta pentru ca să aibă RONUL valoarea lui conținută în el, și pentru ca să ieșim din specula bancherilor mondiali care emit monedă fără acoperire menținând cursurile intervalutarea spre sărăcirea întregii populații salariate a tuturor statelor. Sărăcind cel mai mult pe cei săraci.

5. Toate pensiile și salariile de la stat să fie egale între ele și să fie un procent din PIB împărțit în mod egal pentru toți, pentru toți cei care lucrează sau au lucrat la stat; cui nu-i convine să meargă în privat sau să se privatizeze. Oricine poate să-și facă o firmă cu capital de stat și să lucreze la stat prin investiție din bani publici acordați la nivel local sau guvernamental. Orice firmă cu capital majoritar de stat se consideră a fi la stat și va avea salrii ca la stat, egale între ele și egale cu pensiile.

6. Eliminarea tuturor impozitelor și taxelor, locale sau generale, și impunerea unei singure taxe pe venitul încasat de către orice cetățean român orișiunde în lume de 15%, și un impozit unic aplicat tuturor străinilor de pe teritoriul României suverane de 15% din orice venit încasat plătibil lunar, dar acest impozit va fi luat și la ieșirea oricăror bani în afară spre a nu putea fi ei încasați din afară cu evitarea impozitării, deci e musai controlul transferurilor de bani în exterior ca să nu se poată evita impozitarea unică pe venit.

7. Interzicerea școlarizării obligatorii. Fiecare e liber să se școlarizeze cum vrea și cum poate și toți sunt egali la angajare indiferent de diplome, indiferent de vârstă. Eliminarea discriminărilor pe bază de diplome sau experiență pe hârtie.

8. Alegeri libere conforme cu referndumul validat, uninominale complet în două tururi, în primul participă oricine iar în al doilea se vor alege primii 3 din primii 10 clasați. Toți cei înscriși în alegeri vor trebui să aibă o recomandare semnată de 10 persoane responsabile care să garanteze pentru el, adică o recomandare de la conducerea confesiunii din care face parte, a partidului, a asociației, a firmei, a oricărei grupări din care face parte sau de la prietenii săi dacă nu este înregimentat în nicio organizație politico-ideologică sau confesională. Fiecare ales va răspunde singur pentru faptele comise, va răspunde juridic în fața regelui, a justiției, a poporului și a Domnului și moral în fața celor care au semnat pentru el.

9. Eliminarea pensionării obligatorii la stat sau privat, și fiecare să fie liber să muncească până moare, iar cine vrea să se pensioneze o poate face astfel: 2 luni de pensie cu 10 luni de lucru pe an și 1 an de pensie la 5 ani lucrați... 20 ani la 50 de ani de lucru și toți cei care au împlinit 80 de ani vor primii pensie spre eternitate, aceiași pensie la toți egală cu salarul de la stat care va fi același pentru toți. La privați e liber orice fel de pensii și salarii.

10. Conducerea țării va fi organizată astfel, Regele și Regina și Casa Regală vor fii Capul Statului garantând suveranitatea și independența dar nu vor fi mai presus de lege, iar justiția și porcesele vor fi cu jurați. Guvernarea și Conducerea se va face pe baza Parlamentului la care președintele parlamentului se va alege prin vot universal de poporul român depretutindeni, iar aleșii uninominali în nr. de 300 vor dezbate legislația în vigoare și vor alege guvernul pe baza desemnării făcută de către președintele parlamentului cu avizul regelui sau cu aviz exprimat de popor prin referendum.

11. Nimeni nu este mai presus de lege și de rege și de popor și nu va exista imunitate pentru nicio infracțiune și doar declarațiile și exprimarea va fii liberă și nu numai a aleșilor ci a massmediei și a oricărui cetățean român sau străin care se va putea exprima liber acuzând sau denigrând pe oricine fără a putea fi acționat în justiție iar reprezentanții cetățenilor se vor putea exprima în parlament de 2 ori pe lună cu obligația de a li se da un răspuns în scris conform legii și o soluție viabilă cu valoare de lege.

12. La nivel local se vor alege liber și uninominal primarul, judecătorul, directorul școlii, șeful poliției locale și ceilalți capi ai instituțiilor ce asigură conducerea și stabilitatea locală, din 4 în 4 ani odată cu alegerile generale. Aceștia vor avea un mandat de 4 ani cu maxim 3 mandate însă neconsecutive. Nu se vor aplica impozite și taxe locale decât celor ce au un venit dublu față de salarul și pensia unică de la stat și acest impozit local poate să se ridice până la maxim 20% din venitul lunar rămas după plata impozitului general unic, și acest impozit local va fi plătit numai în produse și bunuri. Astfel că impozitul local pentru persoanele române sau strâine, cu venituri ce depășesc dublul salarului de la stat va fi de până la 20% impozit local la stat din produse și bunuri, animale, plante și tot ce este nou și prisosește nu prin deposedare și naționalizare ci prin bună învoire. Vechiturilor li se vor da foc la groapa comună. Banii la nivel local ce vin de la nivel central vor fi împărțiți în mod egal în toate regiunile de dezvoltare fără discriminare politică sau rasială sau religioasă sau științifică sau materială.

13. Construirea armatei muncii, armata poporului națională și locală, care va avea rolul de a muncii cu forță maximă pentru binele țării în orice domeniu și fiecare tânăr de la vârsta de 7 ani și până la 50 de ani va avea obligația să facă parte 1 lună pe an din rândurile armatei poporului, sau va plăti o sumă echivalentă cu munca ce trebuia să o presteze. Această armată va conduce și armata deținuților care vor fi obligați și ei să muncească pentru a-și asigura întreținerea temnițelor și consumurilor lor.

14. Toate procesele vor fi obligate să dureze maxim 1 lună de zile și oricând se vor putea redeschide și relua dacă apar probe care pot schimba verdictul inițial. Procesele vor fi cu jurați aleși din popor și nicio sentință nu poate cere pedepse sadice sau ucigașe sau ciuntitoare dar sunt permise orice chinuri și legări și izolări care pot duce la îndreptarea osânditului, recomandate fiind chinurile prin muncă și înfometare spre iertare și îndreptare, însă jurații vor putea cere orice tip de chin și privațiune în scopul vindecării sufletești și trupești a infractorului găsit vinovat de justiție.

Trăiască România creștină, trăiască Regele, trăiască România românilor.

Last edited by vsovivi; 23.01.2012 at 13:22:07.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27