Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Vezi rezultatele sondajului: Ar trebui ca fiecare utilizator sa isi declare apartenenta religioasa?
Da 49 72,06%
Nu 5 7,35%
Imi este indiferent 14 20,59%
Votători: 68. Nu poti vota in acest sondaj

Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 25.05.2009, 07:45:26
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
astept ca admin sau cineva care se ocupa de maintenance sa adauge un camp blank la 'religie', pentru cine nu doreste sa completeze.
Păi necompletarea , aduce de la sine acest "camp blank", neapărând nimic până la urmă .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #92  
Vechi 25.05.2009, 09:49:32
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu, Adrian a promis ca o sa rezolve problema tehnica.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 25.05.2009, 14:56:26
fadmin's Avatar
fadmin fadmin is offline
Administrator
 
Data înregistrării: 11.07.2005
Mesaje: 66
Implicit

A fost adaugat un camp blank pentru cine nu doreste sa completeze "la religie".
Reply With Quote
  #94  
Vechi 29.12.2009, 14:19:17
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hector Vezi mesajul
Am si eu o propunere.
Avand in vedere ca pe forum scriu si useri de alte religii, propun ca sa fie, la spatiul destinat avatarului (acolo unde scrie Data înregistrării:; Locație:;Mesaje:; etc) sa fie trecuta si o mentiune despre religie, sau jurisdictia bisericeasca din care face parte. Am vazut pe un forum ortodox strain ca acest lucru era trecut si fiecare persoana trebuia sa completeze sectiunea respectiva.
Problema este ca intrand pe forum, acesti useri de alta religie, incep sa dea sfaturi, care nu intotdeauna sunt conforme cu ortodoxia. Iar un user nou, sau inregistrat de curand, trebuie sa-i fie clar din prima faza cu cine sta de vorba, pentru a nu se creea confuzie.
E util, folositor si practic sa stim daca un mesaj vine din partea unui ortodox, catolic, protestant, ateu, etc.
In felul acesta vedem si cat de avizat este un individ sau altul sa se pronunte intr-o anumita tema.
Ar trebui sa fie obilgatoriu pentru toti userii, sa isi declare apartenenta religioase, inclusiv la inregistrare.
Personal cred ca chestiunea aceasta cu "sa-i fie clar "suna un pic a radicalism.Fiind un forum(care prin definitie este un loc unde se poarta discutii,se schimba pareri...) nu este normal sa schimbam idei,pareri?Nu din marile contraziceri se nasc marile idei?Va-ti gandit vreodata ca poate o persoana de alta confesiune ,intrand in dialog,isi schimba parerile.Il avem pe Domnul IIsus model?Daca da,atunci sa primim pe cel flamand,caci nu degeaba a intrat.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 12.04.2014, 15:36:50
C0NSTANTIN C0NSTANTIN is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2014
Mesaje: 5
Implicit Declararea apartenentei religioase

Cred ca mai important decat sa afle oamenii cu cine trebuie si cine nu trebuie sa vorbeasca, este sa stie ca n-au voie sa faca din ortodoxie un idol care sa ii puna sa persecute pe "social indezirabili" altor confesiuni, pentru ca Dumnezeu ne-a zis sa iubim pana si pe dusman ca pe un frate ... Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #96  
Vechi 13.04.2014, 11:57:47
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Eu cred ca se disting foarte usor din modul de formulare a raspunsurilor...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
CD/DVD filme si documentare religioase ovid Pelerinaje la locuri Sfinte 13 03.09.2011 21:39:07
Materiale religioase Serghei_S Generalitati 5 19.05.2011 20:16:18
Tatuajele Religioase SebastianD Generalitati 12 17.04.2010 21:10:11
cantece religioase? Annamarria Generalitati 2 09.02.2008 11:36:11
CD/DVD cu documentare religioase ovid Biserica Ortodoxa si Massmedia 2 24.04.2006 22:24:30