Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 14.07.2009, 18:15:42
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

shi cand te gandeshti ca MJ a fost ucis, ca se pare ca a fost vorba de o crima... shi iata cum victima MJ v-a fi folosita de CIE shi CMB shi bilderberg citit invers ca sa instaureze noua ordine mondiala: lipsa sfintei Cruci shi unimea in hula...
el, MJ n-a fost de vina cu nimic ca s-a nascut shi a crescut shi a trait in casa satanei ca a fost mereu contra dracului, shi a cantat frumos acest Moogli atat de sensibil shi sincer, iar gesturile shi dansurile lui sunt reflexe evidente ca sa le luam in seama, dar cei din spatele lui se vor folosi de sufletul lui sensibil shi de toate mesajele lui shi vor manipula masele ca shi pana acum... ca sa-l autointroneze pe antichrist shi vor entuziasma vazduhurile ca cei apostatzi sa-l primeasca cu bratzele deschise... asha ceva ne avertizeaza proorocii... sa vezi ce fericire a slavei de sine de la oameni shi draci o sa ne apuce... un entuziasm fara margini...
Reply With Quote
  #242  
Vechi 14.07.2009, 18:49:35
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Mowgli

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
shi cand te gandeshti ca MJ a fost ucis, ca se pare ca a fost vorba de o crima... shi iata cum victima MJ v-a fi folosita de CIE shi CMB shi bilderberg citit invers ca sa instaureze noua ordine mondiala: lipsa sfintei Cruci shi unimea in hula...
el, MJ n-a fost de vina cu nimic ca s-a nascut shi a crescut shi a trait in casa satanei ca a fost mereu contra dracului, shi a cantat frumos acest Moogli atat de sensibil shi sincer, iar gesturile shi dansurile lui sunt reflexe evidente ca sa le luam in seama, dar cei din spatele lui se vor folosi de sufletul lui sensibil shi de toate mesajele lui shi vor manipula masele ca shi pana acum... ca sa-l autointroneze pe antichrist shi vor entuziasma vazduhurile ca cei apostatzi sa-l primeasca cu bratzele deschise... asha ceva ne avertizeaza proorocii... sa vezi ce fericire a slavei de sine de la oameni shi draci o sa ne apuce... un entuziasm fara margini...
Doamne-ajuta!

Draga Ovidiu,

Abia acum am realizat ce paralela frumoasa ai facut, numindu-l pe MJ, acest Mowgli al zilelor noastre. Nu pot decat sa ma bucur ca ai vazut si pentru mine in MJ candoarea unui mare artist (dincolo de omul cu bune si ce rele) strivit cu cinism in jungla zilelor noastre. Am sa pastrez aceasta frumoasa imagine (Mowgli, evident, nu jungla). Multumesc.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #243  
Vechi 14.07.2009, 19:01:33
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurschepsis Vezi mesajul
Doamne-ajuta!

Draga Ovidiu,

Abia acum am realizat ce paralela frumoasa ai facut, numindu-l pe MJ, acest Mowgli al zilelor noastre. Nu pot decat sa ma bucur ca ai vazut si pentru mine in MJ candoarea unui mare artist (dincolo de omul cu bune si ce rele) strivit cu cinism in jungla zilelor noastre. Am sa pastrez aceasta frumoasa imagine (Mowgli, evident, nu jungla). Multumesc.

Doamne-ajuta!
poi remarca nu am inventat-o ci e dansul sau din "lor nu le pasa de noi!"
Reply With Quote
  #244  
Vechi 14.07.2009, 20:50:25
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgepacuraru Vezi mesajul
BA DA conteaza .PRIn el sa manifestat Satana. Eu am vazut filmat de la concertele lui si lesinau fetele numai cand il vedeau avea o miscare cand punea mana intre picioare. Asa ceva nu este de la Domnul e ca la concertele rock unde se drogheaza si intra in transa satanistii. Ceva necurat cu acestom, foarte necurat! Eu zic sa ne ferim de muzica lui si de dansurile lui ce mandri se vor fi simtit iehovistii ca voi astia care-l admirati pe Michel plangeti dupa el.

Noi n-avem valori ?Trebue sa importam mereu din afara? Si mai ales satanisti iehovisti?


Ma faci sa rad.Eu am ascultat si ascult mereu melodiile lui si nu mi se par a fi demonice,satanice sau cum vrei sa le mai zici.Aberatii si obsesii sunt astea.Plus ca Michael a avut o viata curata dar a fost atacat de multi pe nedrept.Daca eu as fi catolic sau musulman si as canta bine sau as juca in filme bine ce ati zice voi?Da-l incolo de musulman,catolic,e necurat .Ce gandire oarba,parca nu ai suflet.Dumnezeu sa-i odihneasca pe regele muzicii pop.
Reply With Quote
  #245  
Vechi 15.07.2009, 01:17:59
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

A fost o crima
Reply With Quote
  #246  
Vechi 15.07.2009, 11:01:35
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit

Citat:
Eu am vazut filmat de la concertele lui si lesinau fetele numai cand il vedeau avea o miscare cand punea mana intre picioare.
Cata naivitate!
Omule, fetele pe care le vezi pe la cencerte ca se crizeaza si lesina, plang si se tin cu mainile de cap sunt puse sa faca asta. Se prefac ca lesina si vin cu taga bodyguarzii si le iau. Asta, in ,,limbaj de concert" se numeste ,,caratul de lasinat".
Am vazut astfel de lucruri si in emisiuni tv, am asistat si eu la astfel de emisiuni. Spre exemplu asistentele si dansatoarele din emisiune se imprastiau printre spectatori, aplaudau cel mai tare; faceau atmosfera; intreba moderatorul ceva, ele dadeau tonul, da sau nu, iar spectatorii se luau dupa ele, etc.
Asa si la concerte, acele fete sunt puse sa faca asta. Face parte din atmosfera concertului. N-ai vazut ca mai tot timpul este o camera ,,pe ele" care le inregistreaza gesturile? Sunt treburi REGIZATE.
Reply With Quote
  #247  
Vechi 15.07.2009, 18:25:49
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

lipsesc cateva zile si cand intru pe site sa mor nu alta.......va dati seama ca oameni ca acel George exista printre noi????? fereasca Dumnezeu
eu sunt stupefiata ca el se bucura ca a murit un om......doamneeeeeeeee
si l-as intreba ceva....mai exact unde era el de e asa sigur unde e acum acel Om care a murit???? ca face asa o afirmatie stupia ca e in IAD.
si daca zici ca esti "bolnav"....ia tata si te trateaza nu ne imbolnavi si pe noi cu monstruozitatile pe care le scrii si gandesti
Reply With Quote
  #248  
Vechi 15.07.2009, 20:42:48
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanouela Vezi mesajul
lipsesc cateva zile si cand intru pe site sa mor nu alta.......va dati seama ca oameni ca acel George exista printre noi????? fereasca Dumnezeu
eu sunt stupefiata ca el se bucura ca a murit un om......doamneeeeeeeee
si l-as intreba ceva....mai exact unde era el de e asa sigur unde e acum acel Om care a murit???? ca face asa o afirmatie stupia ca e in IAD.
si daca zici ca esti "bolnav"....ia tata si te trateaza nu ne imbolnavi si pe noi cu monstruozitatile pe care le scrii si gandesti
Da, pai fanatismul, fariseismul si extremismul, fac din pacate tot mai multe victime.

Exista un banc printre ortodocsii americani, o sa incerc sa il traduc bine:

Un om, intra in compartimentul unui tren, se aseaza langa un alt om.
Dupa un timp sesizeaza ca vecinul sau poarta la gat o cruce ortodoxa.
Il intreaba apoi:
-Domnule, observ ca purtati o cruce ortodoxa. Sunteti cumva ortodox?
-Da, sunt, raspunde pasagerul.
- Ooo, si eu. Esti Grec ortodox sau Ortodox Rus?
-Sunt un rus ortodox
- Aleluia! Si eu
- Tii calendarul este rusesc pe stil nou sau rusesc pe stil vechi?
- Tin calendarul rusesc pe stil vechi.
- Aleluia! Si eu! Esti pe stil vechi, rus ortodox, anti ecumenist, sau esti pe stil vechi, pro-ecumenist, rus ortodox?
-Sunt pe stil vechi, anti-ecumenist.
-Oooo! Bine, si eu sunt! Esti pe stil vechi, anti-ecumenist, nou-ritualist, rus ortodox? sau esti esti pe stil vechi, anti-ecumenist, Vechi-ritualist, rus ortodox
-Esti pe stil vechi, anti-ecumenist, nou-ritualist, rus ortodox
- Bun, Slava Domnului, si eu sunt!!! Esti pe stil vechi, anti-ecumenist, nou-ritualist, rus ortodox, utilizator al icoanei Trinitare reprezentand trei ingeri identici? Sau esti esti pe stil vechi, anti-ecumenist, nou-ritualist, rus ortodox, utilizator al icoanei Trinitare cu Dumnezeu Tatal reprezentat ca batran?
-Sunt pe stil vechi, anti-ecumenist, nou-ritualist, rus ortodox, utilizator al icoanei Trinitare cu Dumnezeu Tatal reprezentat ca batran?
-AHAAAA !!! Eretic blestemat ce esti!!! Fie sa arzi in focul iadului pentru totdeauna!!! - si ii face un branci afara din compartiment.

Last edited by Hector; 15.07.2009 at 20:46:49.
Reply With Quote
  #249  
Vechi 15.07.2009, 23:08:20
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Chiar asa ne comportam si noi ca in postarea data de Hector ,ne intereseaza detaliile in loc sa iubim si budistul si catolicul si pe altii.
Reply With Quote
  #250  
Vechi 16.07.2009, 03:21:55
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Alin, culmea este ca bancul lui Hector ilustreaza perfect dihonia care exista intre crestinii ortodocsi de acelasi neam; cu altii de alt neam sau alta religie nici nu mai incapea atata vorba, ar fi fost eliminati din start.

Hector, m-ai facut sa rad in hohote si iti multumesc!

PS: n-am prea inteles cum s-a ajuns sa se spuna bancuri pe un topic legat de moartea lui MJ, dar apoi citind in urma am vazut unde a fost "buba".
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 21:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 15:27:01