Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 27.06.2009, 12:37:05
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

nu inteleg ce va doare asa de tare starea lui de incertitudine privind religia.....daca sunteti oameni in adev sens al cuv spui un Dumnezeu sa-l ierte! si fara alte comentarii. pe el il judeca Dumnezeu, nu pe voi pt religiile sale. Pedofilie???? esti tu 100% convins de ceea ce spui?????????????
n-aveti dreptul sa judecati, nimeni nu vi-l da
Reply With Quote
  #52  
Vechi 27.06.2009, 13:09:34
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Michael Jackson a fost si ramane cel mai mare start de muzica pop care a fascinat intreaga lume chiar si pe mine.Dumenzeu sa-l odihneasca!
Reply With Quote
  #53  
Vechi 27.06.2009, 16:37:31
eulaura eulaura is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.04.2009
Mesaje: 52
Implicit Dumnezeu sa-l ierte...

... si sa-l primeasca in rai , intru slava numelui Sau si a milei sale. toata lumea l-a apreciat pe Michael Jackson , sau macar activitatea lui artistica, faptele lui stiute si nestiute, doar Dumnezeu o sa le judece , dar sunt sigura ca o va face cu dragoste si mila. Dumnezeu va tine cont de incercarile lui Michael de a semana pacea si iubirea prin activitatea sa( "Fericiti facatorii de pace ca aceia fii Lui Dumnezeu se vor chema"). In plus , nu e putin lucru sa faci mii de oameni de pe toata planeta sa te iubeasca... sunt sigura ca Dumnezeu o sa-l judece cu mila si cu indurare. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 27.06.2009, 16:43:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanouela Vezi mesajul
nu inteleg ce va doare asa de tare starea lui de incertitudine privind religia.....daca sunteti oameni in adev sens al cuv spui un Dumnezeu sa-l ierte! si fara alte comentarii. pe el il judeca Dumnezeu, nu pe voi pt religiile sale. Pedofilie???? esti tu 100% convins de ceea ce spui?????????????
n-aveti dreptul sa judecati, nimeni nu vi-l da
Catalogările de genul acesta nu-și au rostul, pentru că nimeni nu are dovezi în acest sens. Din acest punct de vedere și din toate până la urmă, are cine să-l judece. Dumnezeu să-l ierte !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #55  
Vechi 27.06.2009, 16:51:59
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Dumnezeu sa-l odihneasca! Sunt alaturi de familia lui, imi imaginez prin ce momente cumplite trec. Si eu am pierdut pe cineva din familie si stiu ce inseamna. Eu cred ca pe langa toata bogatia pe care a avut-o, a suferit foarte mult, mai ales ca suferinta lui a inceput din copilarie. Poate asta i-a marcat toata viata. E cumplit cand ai parinti dificili, care nu te inteleg si nu te iubesc si sustin asa cum trebuie. Si eu l-am judecat de multe ori, dar l-am si admirat. Cand a venit in Romania aveam 12 ani si chiar m-am indragostit de el. Concertul lui mi s-a parut extraordinar.
Asta e. A vrut sa fie altfel. Poate ca i-a reusit asta aici. Dar nu se stie ce se va intampla cu sufletul lui dincolo. Oricum, noi sa ne rugam si pentru el. De aceea ne numim crestini.
__________________
Si-mi pare atat de rau ca se mai poate,
Gasi atata vreme pentru ura,
Cand viata nu-i decat o picatura,
Intre minutul acesta care bate ... si celalalt.

Si-mi pare neinteles si trist,
Ca nu privim la cer mai des,
Ca nu culegem flori si nu iubim,
Noi, cei care asa de repede murim.

http://pensiuneaverasilivia.wordpress.com/
Reply With Quote
  #56  
Vechi 27.06.2009, 17:06:22
emanouela emanouela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2009
Mesaje: 214
Implicit

nea cristi.....cineva mai sus l-a acuzat de asa ceva nu eu....
Reply With Quote
  #57  
Vechi 27.06.2009, 19:28:54
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Oricine, orice ar spune, ramane dupa Elvis Presley, unul dintre cei mai mari artisti la ora asta.

Dumnezeu l-a iubit, pentru ca a avut o moarte rapida, relativ, fara suferinte.

Sa-i fie tarana usoara!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #58  
Vechi 27.06.2009, 19:39:39
MARDARIE MARDARIE is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.06.2008
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
a murit un mare artist.a fost foarte controversat dar....un geniu al muzicii.dumnezeu sa-l odihneasca
Nu este bine sa iei painea copiilor si s-o arunci cainilor . Se cuvine sa pomenim mai intai pe cei adormiti in dreapta credinta ortodoxa in rugaciuni apoi daca ne mai indeamna inima sa ne rugam si pentru pagani sau eretici .
Reply With Quote
  #59  
Vechi 27.06.2009, 19:47:59
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Thumbs down Degradanta gandire...

Citat:
În prealabil postat de MARDARIE Vezi mesajul
Nu este bine sa iei painea copiilor si s-o arunci cainilor . Se cuvine sa pomenim mai intai pe cei adormiti in dreapta credinta ortodoxa in rugaciuni apoi daca ne mai indeamna inima sa ne rugam si pentru pagani sau eretici .
Interesant...si cam ce ar mai trebui sa facem?Poate ai si o retzeta in acest sens cu indicatiile de rigoare:atat la suta ne rugam pentru ortodocsi,atat pentru islamisti,budhisti etc
Pentru tine unii sunt copiii Domnului si restul sunt potaile care traiesc pe langa ei?Sincer ma ingrozesc cand citesc asa ceva.
Ar trebui sa te mai gandesti pe cine slujesti cand gandesti in asemenea mod,caci,cu tot respectul, pe Iisus in tot cazul nu.
Reply With Quote
  #60  
Vechi 27.06.2009, 22:38:06
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de MARDARIE Vezi mesajul
Nu este bine sa iei painea copiilor si s-o arunci cainilor . Se cuvine sa pomenim mai intai pe cei adormiti in dreapta credinta ortodoxa in rugaciuni apoi daca ne mai indeamna inima sa ne rugam si pentru pagani sau eretici .
Subscriu....
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 22:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 03:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 16:27:01