Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 10.11.2008, 01:18:41
beliver's Avatar
beliver beliver is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2008
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 158
Implicit O alta limpezire

43,casatorita,avem o fiica de 21,ortodocsi.
__________________
Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si Eu va voi odihni,caci jugul Meu este bun si povara Mea este usoara.
Reply With Quote
  #172  
Vechi 05.02.2009, 13:26:43
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Ma bucur sa vad cum de la zi la zi, pe acest forum ni se alatura colegi noi....unii dintre ei chiar foarte prietenosi... eu personal am primit numeroase invitatii ptr prietenie... un lucru minunat dealtfel.. cred ca la fel de frumos ar fi si daca cei mai noi dintre membrii ar schita un sumar profil, pe acest topic, sau in pagina personala.
Reply With Quote
  #173  
Vechi 05.02.2009, 13:33:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Ma bucur sa vad cum de la zi la zi, pe acest forum ni se alatura colegi noi....unii dintre ei chiar foarte prietenosi... eu personal am primit numeroase invitatii ptr prietenie... un lucru minunat dealtfel.. cred ca la fel de frumos ar fi si daca cei mai noi dintre membrii ar schita un sumar profil, pe acest topic, sau in pagina personala.
Bucurie mare sa vezi cum turma se-nmulteste, dar si tristete cand vezi lupi si lupoaice ce vor sa o imputineze ! Sustin din plin cele scrise de tine Marina.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #174  
Vechi 05.02.2009, 13:46:24
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

23 de ani, casatorit, in viitorul apropiat vine si un copil :)
Reply With Quote
  #175  
Vechi 05.02.2009, 14:49:04
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

56ani-14martie-pensionara.
Reply With Quote
  #176  
Vechi 05.02.2009, 19:35:42
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

In 15 martie , cu ajutorul lui Dumnezeu,voi implini 66 de ani.Nu am facut o statistica amanuntita in ceea ce priveste varsta fratilor si surorilor noastre de pe Forum, dar la o prima lecturare cred ca sunt veterana.Avem o fata casatorita, emigrata de 14 ani in Canada.Suntem doi batrani fara nepoti, cu multa dragoste de Dumnezeu, de intreaga Creatie- copii, animale, etc.
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #177  
Vechi 05.02.2009, 19:54:58
anirod anirod is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 28
Implicit parerea mea

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Este bine sa ne cunoastem intre noi din toate punctele de vedere. Deci : pe 27 decembrie implinesc 51 de ani.
Si totusi nu cred ca ar conta varsta , pentru a discuta, Duhul sfant poate sa lucreze si printr-un copil, spre luare aminte.
Sau printr-un om varstnic, care ti s-ar parea ca nu ai ce sa inveti de la el, Dumnezeu poate sa lucrezi si prin el, pentru indreptarea noastra
Deci ar trebui pe toti sa ii ascultam si sa luam aminte lucrurile bune de la toti (de la toti credinciosi, bineinteles)
Reply With Quote
  #178  
Vechi 05.02.2009, 20:57:35
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

15 iunie 1968,41 ani,casatorita ,2 copii ,pensionata pe caz de boala.
Reply With Quote
  #179  
Vechi 05.02.2009, 23:05:24
nastac_miruna's Avatar
nastac_miruna nastac_miruna is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.11.2007
Locație: BUCURESTI
Religia: Ortodox
Mesaje: 65
Unhappy

Sincera sa fiu, nu-mi place topicul asta! Parca suna a serviciul "cadre" de pe vremuri!
De ce , nu putem comunica daca nu declaram aici totul despre noi? Eu credeam ca aici incercam sa comunicam mai mult cu sufletul, cu partea buna din noi, sa ne dezvaluim cat putem partea luminoasa din noi?
Cat ma priveste, nu conteaza varsta, starea sociala, apartenenta religioasa, decat sa reusim sa fim decenti, buni si iertatori unii cu altii! Sa ne acceptam asa cum suntem si daca este posibil sa invatam unii de la altii lucruri folositoare sufletelor nostre!
Am auzit pana acum de cipuri, de ascultarea telefoanelor, acum probabil ca a ajuns si aici pe internet pe acest forum!
Doamne ai mila de noi si lumineaza-ne!
Reply With Quote
  #180  
Vechi 05.02.2009, 23:47:03
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nastac_miruna Vezi mesajul
Sincera sa fiu, nu-mi place topicul asta! Parca suna a serviciul "cadre" de pe vremuri!
De ce , nu putem comunica daca nu declaram aici totul despre noi? Eu credeam ca aici incercam sa comunicam mai mult cu sufletul, cu partea buna din noi, sa ne dezvaluim cat putem partea luminoasa din noi?
Cat ma priveste, nu conteaza varsta, starea sociala, apartenenta religioasa, decat sa reusim sa fim decenti, buni si iertatori unii cu altii! Sa ne acceptam asa cum suntem si daca este posibil sa invatam unii de la altii lucruri folositoare sufletelor nostre!
Am auzit pana acum de cipuri, de ascultarea telefoanelor, acum probabil ca a ajuns si aici pe internet pe acest forum!
Doamne ai mila de noi si lumineaza-ne!
Iertare : nu toate topicele sunt placute la toti ; apartenenta religioasa , de bun simt, trebuie a fi Ortodoxa ; exista pagina personala ( cine doreste o completeaza, isi face albume, etc ) ; trupul este templul sufletului, el are un nume si niste date. Cine vrea sa le faca publice, foarte bine , cine nu, tot foarte bine ; nu este obligatori sa gandim toti la fel in organizarea paginii personale si in fine nu neaparat ce-ti place tie , trebuie sa-mi placa si mie si invers. Toata povestea este in a pastra decenta si libertatea fiecaruia in limitele moralei crestin Ortodoxe. Chestia cu neimportanta apartenentei religioase , este complet gresita, este cea mai importanta , nu in tara, in osas sau mai stiu eu unde, aici pe un forum ortodox. Este de bun simt !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Altă Evanghelie Carmen FUNIERU Despre Sfanta Scriptura 17 04.02.2014 15:53:19
o alta perspectiva The_Fallen Generalitati 24 07.01.2013 14:54:10
alta rugaminte alt_inceput Generalitati 0 08.06.2011 10:38:56
Nasi ... de alta religie! cdiasimi Nunta 51 09.02.2010 15:59:33
in alta tara, dar tot saraca Anna Despre Biserica Ortodoxa in general 22 09.06.2009 07:43:16