Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.12.2010, 09:50:14
anirod anirod is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 28
Implicit Ieromanah NICODIM - Man. Pissiota

Fratilor, Doamne Ajuta,

Acum este pe ultimul drum, Dragunul nostru Ieromanah NICODIM - Man. Pissiota, sa ne rugam pentru Dansul, ca Domnul sa-L ierte, TOTI care l-ati cunoscut, sa ne adunam si sa ne intalnim la rugaciune pentru acest om-Parinte, monah,... Cu totii avem nevoie de rugaciunile altuia, haideti Oameni buni, macar acum, sa facem si noi un lucrul bun!!!

(astazi va avea loc inmormantarea)

Doamne ajuta
Va rog sa ma iertati!
__________________
Cu DRAGODTE +CREDINTA si NADEJDE vom reusi
Degeaba avem credinta, daca nu avem Dragoste si Nadejde
Degeaba avem Nadejde, daca nu avem Credinta si Dragoste
Iar daca dradoste nu e, nimic nu e.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.12.2010, 09:51:05
anirod anirod is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 28
Exclamation

Fratilor, Doamne Ajuta,

Acum este pe ultimul drum, Dragunul nostru Ieromanah NICODIM - Man. Pissiota, sa ne rugam pentru Dansul, ca Domnul sa-L ierte, TOTI care l-ati cunoscut, sa ne adunam si sa ne intalnim la rugaciune pentru acest om-Parinte, monah,... Cu totii avem nevoie de rugaciunile altuia, haideti Oameni buni, macar acum, sa facem si noi un lucrul bun!!!

(astazi va avea loc inmormantarea)

Doamne ajuta
Va rog sa ma iertati!
__________________
Cu DRAGODTE +CREDINTA si NADEJDE vom reusi
Degeaba avem credinta, daca nu avem Dragoste si Nadejde
Degeaba avem Nadejde, daca nu avem Credinta si Dragoste
Iar daca dradoste nu e, nimic nu e.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.12.2010, 12:11:08
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Unhappy

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca cu dreptii.Nu l-am cunoscut,dar nu conteaza...e un suflet care a plecat la Domnul.....nici macar nu am auzit de aceasta manastire......iertare.....
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.12.2010, 14:18:23
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Dumnezeu sa-l ierte!

In septembrie, am avut marea bucurie de-a ajunge la man.Pissiota, cunoscand o draga maicuta din aceasta manastire. Mi-am luat ca amintire o icona frumoasa a Maicii Domnului cu Pruncul Iisus, facatoare de minuni.
Pe parintele Ieromonah Nicodim nu l-am cunoscut personal dar l-am auzit slujind. Fie ca rugaciunile noastre sa-i inlesnesca drumul prin vamile vazduhului!
" Pomeneste Doamne pe tot Clerul si poporul Ortodox, adormit cu impartasirea Ta Divina, in nadejdea invierii si a vietii vesnice. Amin! "
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.12.2010, 14:39:43
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IOLANDA Vezi mesajul
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca cu dreptii.Nu l-am cunoscut,dar nu conteaza...e un suflet care a plecat la Domnul.....nici macar nu am auzit de aceasta manastire......iertare.....
DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA CU DREPTII PE PARINTELE IEROMONAH NICODIM... manastirea Pissiota este f draga sufletului meu, este intr-adevar un loc deosebit si retras, care merita vizitat.
Atasez ptr tine Iolanda, o poza facuta la manastirea Pissiota, in urma cu aproximativ 5 ani.
Attached Images
File Type: jpg PIC_0031.jpg (43,4 KB, 9 views)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nicodim si Iosif din Arimateea Scotianul Biserici Protestante 12 19.10.2014 04:37:43
Sfantul Nicodim de la Tismana Laurentiu Intamplari adevarate 3 08.01.2014 21:36:05
Felurile pacatelor dupa Sfantul Nicodim Aghioritul viviutza1989 Intrebari utilizatori 3 09.04.2010 23:56:48
ce stiti despre Parintele Nicodim Bujor? cornelpr Generalitati 1 15.03.2007 22:57:22