Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 29.01.2019, 12:51:05
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Thumbs up Simona a refuzat tot timpul si a returnat banii.

Diferenta ca de la cer la pamant fata de Simona Halep: Motivul pentru care Elina Svitolina a refuzat sa-si reprezinte tara in Fed CupFoto: ausopen.com
Elina Svitolina a refuzat convocarea la echipa de Fed Cup a Ucrainei dupa ce Federatia de Tenis din aceasta tara nu a putut sa-i satisfaca pretentiile financiare.

Forul de la Kiev a informat, printr-un comunicat de presa, ca Elina Svitolina nu va face parte din echipa pentru duelul cu Polonia, desi initial isi daduse acordul.

Potrivit reprezentantiilor Federatiei, Svitolina a cerut o suma prea mare pentru a-si reprezenta tara, iar cand a aflat ca pretentiile sale nu pot fi satisfacute a refuzat participarea.

In aceeasi situatie este si o alta jucatoare din Ucraina, Dayana Yastremskaya, considerata o viitoare stea a tenisului feminin.

Spre deosebire de Svitolina, Simona Halep nu a cerut niciodata bani pentru a reprezenta Romania in Fed Cup.

La fiecare disputa de Fed Cup, jucatoarele primesc o suma de bani din partea Federatiei Romane de Tenis, dar Simona a refuzat tot timpul si a returnat banii.

"Succesul poate schimba oamenii, dar pe ea nu a schimbat-o. Dimpotriva, as putea spune ca a schimbat-o intr-o persoana mai buna. Ea incearca sa contribuie pentru Romania. Nu a luat niciun ban de la Federatia Romana de Tenis pentru participarea in Fed Cup. A depus toti banii inapoi in conturile Federatiei pentru a ajuta tineri copii", a dezvaluit Darren Cahill in luna decembrie.

De altfel, Simona va fi prezenta la meciul de Fed Cup cu Cehia, programat pe 9 si 10 februarie, in direct pe Ziare.com.



Sursa: http://www.ziare.com/simona-halep/st...ed-cup-1547573
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
 

Tags
halep, romania, tenis

Thread Tools
Moduri de afișare