Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.10.2008, 01:14:09
beliver's Avatar
beliver beliver is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2008
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 158
Implicit am si eu o nelamurire

Intr-o zi stateam in masina si il asteptam pe sotul meu cand prin fata mea a trecut o femeie care avea cate un cos de nuiele in fiecare mana,se vedea ca este foarte saraca si in picioare avea niste cizmulite de cauciuc,avea un mers foarte leganat si greoi se clatina de pe un picior pe altul.Stateam si ma uitam din masina la ea si m-a apucat plansul,pentru ca as fi vrut sa ii dau incaltarile mele,mai exact sa fac ceva pentru ea.Am uitat sa spun ca vorbea in timp ce mergea pe drum saraca.Nu puteam sa-i dau nimic nu aveam ce sa-i dau efectiv,doar sa ma rog pentru ea.Vreau sa va intreb ce mai putem noi sa facem pentru apropiatii nostri care sunt mai amarati decat noi?Ma gandeam uitandu-ma la ea ce cruce grea are.Chiar asa ce putem noi face.Sigur era de alta religie,si de alta nationalitate.Tare as vrea sa primesc un raspuns care sa ma ajute pentru ca nu e prima data.Sotul meu se cearta cu mine ca nu-i putem ajuta si ca plang degeaba pentru ei.Plang a neputinta,da e adevarat,pentru ca daca i-as putea ajuta n-as mai plange.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O nelamurire. Templier Knight Biserica Ortodoxa Romana 2 05.03.2012 00:23:55
nelamurire mirela.b Calugarul 77 22.07.2011 23:49:35
Nelamurire !? ducesa Sectiune dedicata profesorilor de religie 9 04.12.2010 12:23:26
nelamurire cristina83 Generalitati 2 28.10.2007 18:22:40