Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.10.2021, 16:30:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Știi care e curiozitatea istorica la Pucioasa? Aceiași pe care nu a sesizat-o Tertullian referitor la ce nu era Pepuza. Finalul va fi același, praful erorilor istorice neînțelese se așterne mereu peste repuneri în scena.
Daca tu nu crezi eu cred. Pacat ca te dovedesti sceptic ”stiind” finalul deci inseamna ca implinesti proorocia: Mai inainte de venirea Domnului intru judecata va fi lepadare de credinta. Lumea si oamenii lumesti nu au de ce sa se lepede caci lumea nu crede si nu vrea sa creada si de aia a fost osandita ca rau. Iata deci ca cei ce nu cred si se leapada de Credinta nu sunt lumea ci sunt cei credinciosi... pe motiv de tot felul de curiozitati de tipul Tertulian si Pepuza care pare ca se repeta.

V-a inoculat cel rau o minciuna si nu puteti crede ca ”Dumnezeul meu si al lui Ioan e acelasi.”

Dragul meu iti zic si eu ca un rabin care sopteste evreilor sai muribunzi la ureche: ”Mesia a venit si a fost Iisus fiul Mariei fecioara”, asa iti soptesc si eu: ”Hristos-Cuvantul Duhovnicesc e acelasi Mesia!”... nu e nicio curiozitate.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa