Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 04.05.2010, 06:29:26
Eliana Eliana is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 86
Implicit

Sambata, pe 1 mai am devenit casatoriti in fara lui Dumnezeu. Ne-am spovedit inainte de cununie amandoi. Sambata aceasta, pe 8 mai, mergem sa ne faca parintele slujba de 8 zile de la nunta. Suntem extrem de fericiti. In timp, incetul cu incetul poate vor intelege si restul rudelor si se vor intoarce. Intre timp multumim Domnului pentru darul si ajutorul Sau iar voua pentru gandurile si vorbele bune.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 04.05.2010, 07:54:54
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Felicitari si o casnicie binecuvantata! Si sa ramaneti credinciosi langa Dumnzeu!
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #43  
Vechi 04.05.2010, 08:43:43
caliyo caliyo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 257
Implicit

Felicitari! Sa fiti sanatosi si o casnicie frumoasa!
Sa stiti ca pe 1 mai am fost cu gandul alaturi de voi! E mare minune ca ati reusit sa faceti acest pas. Sunt atatia tineri care traiesc ani de zile necununati si tot amana ...tot amana...pana ajung la adanci batraneti si poate nici atunci nu reusesc.
Nu inseamna ca de acum o sa curga numai lapte si miere, greutati sunt in toate familiile, dar important e ca aveti binecuvantarea lui Dumnezeu si nadejdea ca El va va ajuta sa treceti peste toate.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 04.05.2010, 08:46:19
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eliana Vezi mesajul
Sambata, pe 1 mai am devenit casatoriti in fara lui Dumnezeu. Ne-am spovedit inainte de cununie amandoi. Sambata aceasta, pe 8 mai, mergem sa ne faca parintele slujba de 8 zile de la nunta. Suntem extrem de fericiti. In timp, incetul cu incetul poate vor intelege si restul rudelor si se vor intoarce. Intre timp multumim Domnului pentru darul si ajutorul Sau iar voua pentru gandurile si vorbele bune.

Ne bucurăm, Eliana. Nu uitați că atâta ascultă Dumnezeu de rugăciunile voastre, cât ascultați voi de El. Nu uitați că o căsătorie creștină este....un menaj în trei. Cu voi doi este mereu Cineva. Fiți mereu cu El, prin El și în El, pentru ca să vă clădiți vouă casă de piatră și nu casă pe nisip.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #45  
Vechi 04.05.2010, 16:37:29
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eliana Vezi mesajul
Sambata, pe 1 mai am devenit casatoriti in fara lui Dumnezeu. Ne-am spovedit inainte de cununie amandoi. Sambata aceasta, pe 8 mai, mergem sa ne faca parintele slujba de 8 zile de la nunta. Suntem extrem de fericiti. In timp, incetul cu incetul poate vor intelege si restul rudelor si se vor intoarce. Intre timp multumim Domnului pentru darul si ajutorul Sau iar voua pentru gandurile si vorbele bune.
Felicitari Eliana! Dumnezeu sa va ajute si sa nu uitati ca dragostea voastra nu se va sfarsi atat timp cat veti privi amandoi catre Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
va rog ajutati-ma cu un sfat anonim30 Generalitati 4 23.12.2011 14:58:32
ajutati-ma cu un sfat ghibi79 Intamplari adevarate 10 04.05.2010 16:52:50
ajutati cu un sfat! iuda Umanitare 1 23.06.2007 23:23:22
Va rog sa ma ajutati cu un sfat iliecata2003 Generalitati 33 06.09.2006 12:51:07