Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.05.2009, 20:06:41
IonutS's Avatar
IonutS IonutS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 115
Implicit Mesaje de pe messenger

Nu stiu cata lume de aici foloseste massengerul, dar eu unul il folosesc si mai ales in ultima vreme circula mesaje de genul:

"Nume: dak-l iubesti pe Dumnezeu si nu ati e rusine de toate lucrurile bune pe kre ti le-a facu al dai mai departe in 60 de secunde sa vedem dak cel rau te va opri"

"Nume: servitori, si totusi I se spunea STAPAN. Nu a avut diploma, si totusi I se spunea INVATATOR. Nu a avut medicamente, si totusi I se spunea VINDECATOR. Nu a avut armata, si totusi se temeau de EL,nu a castigat nici un razboi, si totusi a cucerit lumea. Nu a comis nici o crima, si totusi L-au rastignit... A fost inmormantat, si totusi...TRAIESTE si azi!!! Daca ai credinta in EL.. trimite acest mesaj tuturor din lista ta. Daca nu... ignora`l. Daca il ignori, adu`ti aminte ca Isus a spus: “DACA NU MA RECUNOSTI IN FATA OAMENITOR,NICI EU NU VA VOI RECUNOASTE IN FATA TATALUI MEU CARE E IN CER"...deci il dai mai departe"

"Nume: Citeste aceasta rugaciune si sa vezi cum Dumnezeu raspunde: ”Doamne, te iubesc si am nevoie de tine, vino in inima mea si binecuvanteaza-ma pe mine, pe familia mea, casa mea, prietenii mei, in numele Domnului nostru Iisus Hristos. Amin.” Trimite acest mesaj la cel putin 7 oameni. Vei primi un miracol maine . Un copil L-a intrebat pe Iisus ”Cat de mult ma iubesti?”. Iisus i-a raspuns: ”Atat de mult!” si si-a rastignit bratele pe cruce si a murit pentru noi. Daca crezi in Dumnezeu vei trimite acest mesaj tuturor din lista ta!"

Eu consider ca nu trebuie sa faci tam-tam pe messenger pentru a-ti marturisi credinta fata de Dumnezeu, in consecinta nu am tot trimis mesajele... mi se pare si o superstitie faptul ca daca nu trimiti mesajul la toata lista nu crezi in Dumnezeu.

Voi ce parere aveti ?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.05.2009, 20:27:54
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Este o dovada ca persoanele respective ori sunt imature ori mai saracutze cu duhul.
Cred ca toti care utilizam messengerul primim astfel de mesaje.Eu una aleg sa le ignor cu desavarsire,iar uneori chiar ma deranjeaza ca lumea ajunge sa confunde credinta cu superstitii puerile.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.05.2009, 20:28:33
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Adolescentii cretini trimit mesaje de orice fel pe messenger, nu numai din astea legate de religie sau credinta in Dumnezeu. Eu evit sa am in lista oameni care fac spam in halul asta.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.05.2009, 20:30:18
Andu30's Avatar
Andu30 Andu30 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Andu30
Implicit

Mesajele de genul acesta trebuiesc ignorate. Eu asa fac.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mesaje in radiouri . faithsavesusall Generalitati 0 13.02.2012 21:06:21
mesaje din trecut Jamaica Generalitati 4 28.11.2010 01:13:55
Mesaje crestine tigerAvalo9 Generalitati 1 05.04.2010 15:20:58
Mesaje de strada- Viata vs Hi-Tech alexdima Generalitati 0 03.09.2009 09:48:48
ID MESSENGER YAHOO eduard_grigore Generalitati 0 26.03.2007 19:24:59