Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.06.2010, 10:08:42
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Hei, te astepti sa-ti raspunda vreun musteriu ? Pai chiar daca ar avea "capacitati", nu ar spune, de "frica" ridiculizarii, ca s-ar gasi unia sa-i zica: Mai nene dute la "psico" ca esti cu scufita...dereglat...nu vezi ca bagi pe aratura cand autobanda ii langa matale ?
Asa ca...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 01.06.2010, 10:15:31
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Ok, imi cer iertare ca te-am judecat. Am zis ca de acum nu mai judec dar vad ca tot imi aluneca degetul pe tastatura...
Ceea ce voiam sa spun e ca toti avem o doza de mandrie in noi, chiar si atunci cand dam sfaturi. Important e sa o tinem in frau si sa nu atatam si mandria altora. Asa credeam si eu cu vreo 2-3 ani in urma ca am cine stie ce capacitati pana ajunsesem la nebunia de a ma crede picata din cer. Nu vreau sa cada si altii in capcana asta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 01.06.2010, 10:17:30
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Hei, te astepti sa-ti raspunda vreun musteriu ? Pai chiar daca ar avea "capacitati", nu ar spune, de "frica" ridiculizarii, ca s-ar gasi unia sa-i zica: Mai nene dute la "psico" ca esti cu scufita...dereglat...nu vezi ca bagi pe aratura cand autobanda ii langa matale ?
Asa ca...
da,astept oameni care sa raspunda si carora sa li se rupa de reactia generalasi sa ii intereseze doar faptul ca ofera din experienta lor celor dispusi sa asculte si sa invete!a avea diverse capacitati nu inseamna defel a fi dus cu sorcova,noroc ca nu gandesc toti ca tine!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 01.06.2010, 10:19:29
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Ok, imi cer iertare ca te-am judecat. Am zis ca de acum nu mai judec dar vad ca tot imi aluneca degetul pe tastatura...
Ceea ce voiam sa spun e ca toti avem o doza de mandrie in noi, chiar si atunci cand dam sfaturi. Important e sa o tinem in frau si sa nu atatam si mandria altora. Asa credeam si eu cu vreo 2-3 ani in urma ca am cine stie ce capacitati pana ajunsesem la nebunia de a ma crede picata din cer. Nu vreau sa cada si altii in capcana asta!
pai poti sa ai capacitati de diverse tipuri si sa ramai cu pic pe pamant!sa ramai in echilibru!si cam despre ce capacitati e vorba?le mai ai?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 01.06.2010, 10:25:17
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iertati-ma !!

Capacitati nu am, iar cei care au vre-o una au o mare responsabilitate cum o folosesc, dar nu o sa incetez sa spun niciodata binele pe care mi-l face mie Maicuta Domnului , vreau sa spun alinarea, dragostea si bucuria pe care o am atunci cand citesc Paraclisul Maicii Domnului. O simt aproape in momentul acela. O iubesc si ii multumesc din toata inima pentru asta. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 01.06.2010, 10:30:32
maria-luisa maria-luisa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 1.073
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Mmmmmmmm,ce ziceti de titlu?va propun un nou subiect:cele mai ciudate,nastrusnice,atipice,neintalnite capacitati ale voastre.de pilda,eu,cand vorbesc cu cineva,daca spune adevarul,am reactii fizice pe partea dreapta:usoare dureri,intepaturi,amorteli,ce trec repede si nu ma afecteaza cu nimic.daca ma minte,am pe stanga.voi cum stati?
Interesant, nu m-am gandit niciodata sa observ aceste lucruri. Anumite senzatii am si eu, dar nu le-am dat mare atentie. Am sa incerc sa observ, poate cine stie. Corpul ne da anumite semnale, dar de cele mai multe ori nu le bagam in seama.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.06.2010, 11:03:33
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
da,astept oameni care sa raspunda si carora sa li se rupa de reactia generalasi sa ii intereseze doar faptul ca ofera din experienta lor celor dispusi sa asculte si sa invete!a avea diverse capacitati nu inseamna defel a fi dus cu sorcova,noroc ca nu gandesc toti ca tine!
...dm...crac...iara a crapat aiurea ! Mai, pai io n-am zis ca ii dus cu sorcova ala de are ceva capacitati, am zis ca nu are curaj sa zica ca, are...de frica ridicolului, in care va fi trimis...si, da noroc, ca nu toti "gandesc" ca mine...si ca sa stii(sic!), si io "simt", ca sa zic asa, care-i mai tenebros si care nu, tot pe stanga ori pe dreapta, numa' ca pe creieru' lu io...ei, vezi ca mi-am facut curaj si am zis-o...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 01.06.2010 at 11:06:52.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.06.2010, 11:48:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Ideea mea era urmatoarea:sunt atatea capacitati rare,de care nu stim nici din carti,deci hai sa le aflam de la cei care le au,daca le au,hai sa ne imbogatim orizontul informational.strica un pic de cunoastere?si daca vor fi cativa care vor impartasi cate ceva,rog marea masa de cititori sa nu inceapa cu acuzele absurde de lauda,mandrie,e de la diavol,etc
Pai cred ca ideea topicului era de fapt sa ne impartasesti ceva din capacitatile tale supra-normale, asa ca ce mai astepti?

Nu de alta, dar nu cred ca mai sunt altii pe forum capabili sa reclame asa ceva :)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 01.06.2010, 12:25:44
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am și eu o maaaaaaaaaaaaare capacitate dar nu este ciudată ci foarte comună.
Fac mereu păcate și oricât mă străduiesc să scăp de unele mă bag în altele și tot așa iar și iar.Of!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 01.06.2010, 13:14:21
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai cred ca ideea topicului era de fapt sa ne impartasesti ceva din capacitatile tale supra-normale, asa ca ce mai astepti?

Nu de alta, dar nu cred ca mai sunt altii pe forum capabili sa reclame asa ceva :)
gresit!de era asa,intitulam topicul:stati jos si ochii mari la mine!e vorba aici de toti,nu doar de mine.ideea e:hai sa descoperim!capacitatile umane is multe,eu invitam la o descriere a celor mai bizare,nu la cele clasice,care deja se stiu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Unul dintre cele mai ciudate vise din viata mea Raluca1905 Generalitati 19 04.12.2017 23:18:24
vise ciudate Tia Intamplari adevarate 26 04.09.2012 22:26:00
Manifestari ciudate (?) Roseinthedesert Alte Religii 70 25.10.2010 23:40:01
Chestii ciudate in articolul de azi de pe crestinortodox.ro mihailt Generalitati 16 24.04.2010 09:19:49
vi sau intamplat unele lucruri ciudate chiar in zi pintilescu Botezul 10 29.08.2007 22:01:13