Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.07.2009, 19:07:51
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit UE sau unde (in ce) ne-am integrat (bagat)!

Am dat de un articol astazi in care NHS (similar Ministerul Sanatatii) recomanda copiilor in Marea Britanie "sa aiba cel putin un orgasm pe zi".

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ck-stroke.html

Copiilor li se spune ca "au dreptul" la o viata sexuala satisfacatoare. NHS spune ca expertii se concentreaza prea mult pe siguranta actului sexual si nu pe "placerile pe care le aduce acesta". Sloganul este: "'an orgasm a day keeps the doctor away"= un orgasm pe zi, tine doctorul (si bolile) departe. Cei care nu au partener sunt incurajati sa se masturbeze de cel putin 2 ori pe saptamana.
Anul trecut tot NHS in UK recomanda elevilor care vor sa-si inceapa viata sexuala sa o faca mai bine "oral" ca cica e mai sanatos si fara riscuri. Astia sunt licuricii (luciferii?) nostri, intr-acolo mergem. Ne-am scos!
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.07.2009, 19:23:08
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Nu uita ca odata cu asta ti-au venit si o serie de mari beneficii materiale si deschidere catre cunoastere, calatorii prin lipsa vizelor, acceptarea romanilor la munca in lume.

Lume ideala in trei dimensiuni, dupa cum vezi nu exista. Toate vin pachet cu bune si rele si depinde de puterea ta de discernamint sa poti alege partea buna si sa NU JUDECI PE CEA REA(o mare capcana!)

Uita de cultura si educatia de MASA(din trecut), de acum fiecare este pe "barba" lui, cu familia lui. Asta este drumul ales de NOI in unanimitate! si nu are rost sa ne vaicarim cind suntem cu sacii in caruta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.07.2009, 19:51:54
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Am dat de un articol astazi in care NHS (similar Ministerul Sanatatii) recomanda copiilor in Marea Britanie "sa aiba cel putin un orgasm pe zi".

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ck-stroke.html

Copiilor li se spune ca "au dreptul" la o viata sexuala satisfacatoare. NHS spune ca expertii se concentreaza prea mult pe siguranta actului sexual si nu pe "placerile pe care le aduce acesta". Sloganul este: "'an orgasm a day keeps the doctor away"= un orgasm pe zi, tine doctorul (si bolile) departe. Cei care nu au partener sunt incurajati sa se masturbeze de cel putin 2 ori pe saptamana.
Anul trecut tot NHS in UK recomanda elevilor care vor sa-si inceapa viata sexuala sa o faca mai bine "oral" ca cica e mai sanatos si fara riscuri. Astia sunt licuricii (luciferii?) nostri, intr-acolo mergem. Ne-am scos!
Am vazut si eu stirea asta..., cred ca se plictisesc prea tare.

Sunt tare curios daca vorbesc din experienta sau din frustrari. Mie imi pare ca pentru ei "viata sexuala" a devenit un sport si poate in curand il vor accepta si la JO.

Dar sa ne uitam si in ograda noastra, ca nu suntem departe :D
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.07.2009, 20:13:13
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

:))) da, daca o vedem si pe asta la Jocurile Olipice chiar ca Antihristul este dupa colt.

Se pare ca de o buna vreme psihologia a intrat intr-un impas si nu mai stie ce solutii sa mai dea suprasolicitarii hormonale a tineretului. Pe de-o parte se credea ca fotbalul si isteria aferenta lui este o refulare pentru tineri insa costurile de reparatii ale zecilor de scaune rupte si capete sparte nu mai justifica aceasta teorie

Oare jocurile video singeroase satisfac pe deplin nevoia de crima si de a impusca a tinerilor, asa cum spun profesionisti in ale psihologiei?( iar acum i-am auzit si pe parinti)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.07.2009, 20:31:59
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
:))) da, daca o vedem si pe asta la Jocurile Olipice chiar ca Antihristul este dupa colt.

Se pare ca de o buna vreme psihologia a intrat intr-un impas si nu mai stie ce solutii sa mai dea suprasolicitarii hormonale a tineretului. Pe de-o parte se credea ca fotbalul si isteria aferenta lui este o refulare pentru tineri insa costurile de reparatii ale zecilor de scaune rupte si capete sparte nu mai justifica aceasta teorie

Oare jocurile video singeroase satisfac pe deplin nevoia de crima si de a impusca a tinerilor, asa cum spun profesionisti in ale psihologiei?( iar acum i-am auzit si pe parinti)
Toate acestea sunt provocate intentionat de unii si inconstient de altii. Tinerii sunt continuu stimulati catre aceste manifestari, pentru ca nasc industrii ce ofera senzatii la pachet.
Partea cea mai proasta este ca adultii sunt ocupati cu "stimulii" lor si asa ne trezim ca la 20 de ani se mai dau peste cap valorile...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.07.2009, 21:31:21
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
:))) da, daca o vedem si pe asta la Jocurile Olipice chiar ca Antihristul este dupa colt.

Se pare ca de o buna vreme psihologia a intrat intr-un impas si nu mai stie ce solutii sa mai dea suprasolicitarii hormonale a tineretului. Pe de-o parte se credea ca fotbalul si isteria aferenta lui este o refulare pentru tineri insa costurile de reparatii ale zecilor de scaune rupte si capete sparte nu mai justifica aceasta teorie

Oare jocurile video singeroase satisfac pe deplin nevoia de crima si de a impusca a tinerilor, asa cum spun profesionisti in ale psihologiei?( iar acum i-am auzit si pe parinti)
Nevoia tinerilor de crima si de a impusca?Nu am auzit in viata mea de aceasta nevoie.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.07.2009, 22:28:59
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
Nevoia tinerilor de crima si de a impusca?Nu am auzit in viata mea de aceasta nevoie.
Da, este ingrozitor, jocurile astea dureaza ore intregi chiar si zile de imuiscat, strivit, batut etc.
Chiar si adultii se lasa prinsi in jocuri gen diabolo si construiesc strategii cum sa omoare mai eficient.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.07.2009, 01:17:37
georgepacuraru
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Este ingrozitor ce se intampla mie nu mi-a venit sa cred cnad am citit articolu. Oare asta sa fie civilizatia vestica? Daca e asa, nu multumesc, mie imi ajunge stilul de viata curat si simplu al mosilor nostri. Cum se poate feri un crestin de aceste atacuri si provocari care nu mai contenesc la adresa sfantului popor roman. Va dati seama ca treburile astea vor fi puse in discutie si la noi mai devreme sau mai tarziu, este doar o chestiune de timp. Si totul pentru ca am ales sa intram in UE!!! Doamne, apara si pazeste!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 14.07.2009, 11:05:31
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgepacuraru Vezi mesajul
Si totul pentru ca am ales sa intram in UE!!!
Ba nu,nu am ales sa intram in UE. Nu ne-a intrebat nimeni! Asta e strigator la cer!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 14.07.2009, 11:18:36
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Ba nu,nu am ales sa intram in UE. Nu ne-a intrebat nimeni! Asta e strigator la cer!
Indirect ne-au intrebat, prin parlamentari. Si oricum daca era sa se faca referendum ar fi fost votat fara probleme. La o populatie indobitocita de comunism si flamanda pe de-asupra...
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
de unde sa ma rog icer82 Intrebari utilizatori 1 24.02.2010 15:18:37
Unde gresesc??? simona76 Generalitati 7 30.12.2009 14:59:35