Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 28.12.2011, 15:57:47
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit Amaraciune

Am anuntat si noi in biserica sa adunam ajutoare si au inceput timid...
La indrumarea lui Mihnea am scris acolo sa vad daca au posibilitati de transport, macar de la autocar de undeva.
Este o problema, pentru ca si transportul costa si trebuie sa mearga cineva la Ploiesti sau Bucuresti sa ridice pachetele.

Am facut greseala si am mai pus o intrebare: daca sunt adoptabili copiii.
Din pacate am primit un raspuns, probabil de la vreun fiu al parintelui, ca nu
dau copii in adoptie.

Am ajuns la concluzia ca:
1. Acei copii nu sunt de fapt orfani
2. Sau ca in tara este inca f. controversata adoptia unui copil, considerata rau, pacat sau mai stiu eu.
3. Exista acolo altceva la mijloc...

Altfel nu-mi explic cum sa nu doresti sa dai copiii sa aibe familii si viata mai buna, cu tot cele trebuie.
As vrea sa-mi spuna cineva daca a fost acolo si a aflat care este situatia acelor copii. Care este adevarul?
Pe internet circula niste poze, de mai bine le-ar scoate.
Sunt 300 si ceva de copii. Ce vor sa faca totusi cu ei, daca si asa nu au posibilitati?

Acum am inceput si am sa vad ce mai putem aduna in biserica, dar am un gust amar...
__________________
A fi crestin = smerenie + iubire de aproape
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42