Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.11.2010, 23:14:32
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit Va multumesc inca o data pentru gestul vostru

Bunica mea care ieri era conectata la aparate, azi este mult mai bine. S-a ridicat, are "bujori" in obraji si zambeste. Starea ei este de nerecunoscut. Azi dimineata a venit parintele si a impartasit-o. Nu am cuvinte sa va spun ce bucurie simt...va scriu aceste randuri printre lacrimi....multumesc pentru rugaciuni si pentru gandurile voastre bune si Dumnezeu sa va rasplateasca inzecit!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.11.2010, 10:11:33
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Doamne Iisuse Hristoase,Micuta Sfanta si Voi Sfintilor Tamaduitori ,bine-placuti lui Dumnezeu luati in grija Voastra Cea Sfanta pe toti cei ce sufera pe paturi de spitale si nu numai .Sanatate si mult bine pentru Ecaterina ......si pentru prietena mea Maria ,care trece prin momente foarte grele cu sanatatea.Doamne Ajuta!!!!!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 26.11.2010, 11:35:31
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vasilica Vezi mesajul
Bunica mea care ieri era conectata la aparate, azi este mult mai bine. S-a ridicat, are "bujori" in obraji si zambeste. Starea ei este de nerecunoscut. Azi dimineata a venit parintele si a impartasit-o. Nu am cuvinte sa va spun ce bucurie simt...va scriu aceste randuri printre lacrimi....multumesc pentru rugaciuni si pentru gandurile voastre bune si Dumnezeu sa va rasplateasca inzecit!
Ne bucuram, Dumnezeu sa o intareasca. Sanatate si ganduri bune.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.11.2010, 00:57:11
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Multa sanatate!

Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de Ecaterina, pentru ca este bolnava. Intinde-ti bratul Tau tamaduitor si vindec-o pe ea si ridic-o din patul de suferinta. Goneste duhul slabiciunii din ea si indeparteaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile. Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni. Dumnezeule, ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata dadatorul Sfantului Duh, acum si in vecii vecilor. Amin!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #15  
Vechi 04.12.2010, 21:09:50
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit Va multumesc inca o data!!!

Bunica mea a fost externata si se simte bine. Are un tratament foarte puternic, care ii da multe reactii adverse, dar, multumim lui Dumnezeu, si-a revenit, si o avem iar alaturi. Multumim inca o data si sanatate tuturor!Domnul Iisus Hristos sa va rasplateasca inzecit pentru gandurile voastre bune. Doamne ajuta!Iolanda, cum se simte Maria, prietena ta?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bunica mea a plecat la Domnul... glykys Generalitati 75 12.06.2014 10:24:15
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Rugati-va rog frumos si pentru bunica mea..e f bolnava.. suparata Rugaciuni 7 21.04.2012 00:00:35
Bunica mea.. Laura19 Umanitare 6 25.02.2012 18:45:27
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09