Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 12.01.2013, 19:28:39
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Trebuie să spun dintru început că eu sunt antiecumenist. Cu toate acestea n-am nicio problemă ca să existe asemenea colaborări între culte și chiar mai mult decât atât. De exemplu, în biserica mea locală au fost invitați cu diferite ocazii pastori și preoți din alte confesiuni creștine, au luat cuvântul, au ținut chiar o scută predică și nu a luat nimeni foc - deși este știut faptul că adventiștii nu sunt pentru mișcarea ecumenică în forma în care se manifestă ea în societatea contemporană. Cu totul altceva ar fi dacă s-ar oficia liturghii, respectiv oficieri de acte cultice.
domnule, precizati va rog ca acei preoti care au venit in adunarea dumneavoastra, nu au fost preoti ortodocsi pentru ca un preot ortodox nu poate sluji decat intr-o biserica ortodoxa, asta una la mana

doi,
cum de ati invitat voi preoti, cand nici nu recunoasteti preotia???

vedeti bine ca sunteti ecumenici, ca si penticostalii, catolicii etc.; si asta e primul pas, urmeaza sa acceptati cu totul principiile ecumenice (provenite si promovate de lojele masonice).
Reply With Quote
  #72  
Vechi 12.01.2013, 19:48:10
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Please do not feed the troll
Reply With Quote
  #73  
Vechi 12.01.2013, 21:58:50
gheorghie's Avatar
gheorghie gheorghie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Basarabia/Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 130
Implicit

deci raspunsul meu la intrebarea acestui thread este sa NU meergi la parintele pohomaci.
Undeva scrie sa nu cautam minuni si semne ca fatarnicii...cauta-ti un indrumator bun in viata cineva care cu adevarat are o viata sfanta si crede'ma ca in Romania inca sunt foarte multi parinti calugari si preoti de mir de la care chiar ai ce invata
__________________
"Nu!gloria iubirii nu este îmbuibarea,
Ospețe de săruturi, orgii de-mbrățișări,
Ci dorul lung și taina-mpletită cu-așteptarea
Sunt duhul ei pe-o lume de vane desfătări.
Prin înfrînări și chinuri asceții-ating extazul..."
Vasile Voiculescu, Sonetul CLXXI

http://blogulugicu.blogspot.com/
Reply With Quote
  #74  
Vechi 12.01.2013, 22:02:10
Ana Tr.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mela me Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Am auzit de parintele Cristian Pomohaci ca ar savarsi minuni, ca-ti cunoaste trecutul si asa mai departe; zic multi ca e foarte cautat, trebuie programare ca sa ajungi la el; in ultima vreme l-a cautat o ruda de-a mea si mi l-a recomandat si mie. As vrea sa stiu si parerea voastra despre acest parinte sau daca sunt dintre voi care au interactionat direct cu parintele.



Sarbatori pline de bucurii!:)
Eu am auzit si sunt sigura ca nu doar eu, ca acest parinte ghiceste viitorul? Practica ceea ce se numeste popular "a deschide Cartea". Voua vi se pare ca asta ar avea legatura cu credinta? Doar un om slab de inger poate sa creada asta.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 12.01.2013, 23:11:12
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana Tr. Vezi mesajul
Eu am auzit si sunt sigura ca nu doar eu, ca acest parinte ghiceste viitorul? Practica ceea ce se numeste popular "a deschide Cartea". Voua vi se pare ca asta ar avea legatura cu credinta? Doar un om slab de inger poate sa creada asta.
Ma intreb daca felul in care te-ai manifestat pina acum pe acest forum s-ar incadra la troll, prostie, rea intentie sau doar prost obicei?!?

Nu ai decat 17 posturi pe acest forum si ai inceput prin a acuza, pe un alt topic, cum un calugar se uita dupa femeie (improscand astfel cu noroi in imaginea calugarilor), iar dupa ce ai starnit polemici si ai creat o astfel de opinie negativa la adresa lor, ne anunti ca respectivul nu era de fapt calugar. Dar raul deja l-ai produs.

Acum improsti cu noroi intr-un preot, acuzandu-l ca "ai auzit" ca ghiceste viitorul!

Sincer sper sa nu te puna vreodata Dumnezeu in situatia sa iti faca cineva tie asa ceva in viata ta reala (cum procedezi tu aici despre un preot anume), sa vedem cum te-ai simtii tu daca cineva din mediul tau ar raspandi despre tine astfel de vorbe cum "stiu ei din auzite" ca tu sau careva din familia ta face si drege, sau ca esti asa si pe dincolo...
__________________
Ca sub stapanirea Ta totdeauna fiind paziti, Tie slava sa inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor
Amin.

Last edited by adam000; 13.01.2013 at 00:33:16.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 14.01.2013, 20:11:10
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana Tr. Vezi mesajul
Eu am auzit si sunt sigura ca nu doar eu, ca acest parinte ghiceste viitorul? Practica ceea ce se numeste popular "a deschide Cartea".
nu cred ca cineva a spus despre " parintele Cristian Pomohaci" ca ghiceste viitorul, deschizand cartea (practica oculta, interzisa in Biserica Ortodoxa), ci ca stie, supranatural, trecutul (nu stiu daca asa stau lucrurile, cert este ca aceasta persoana se bucura de o faima destul de mare).
Reply With Quote
  #77  
Vechi 14.01.2013, 20:26:16
Ana Tr.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adam000 Vezi mesajul
Ma intreb daca felul in care te-ai manifestat pina acum pe acest forum s-ar incadra la troll, prostie, rea intentie sau doar prost obicei?!?

Nu ai decat 17 posturi pe acest forum si ai inceput prin a acuza, pe un alt topic, cum un calugar se uita dupa femeie (improscand astfel cu noroi in imaginea calugarilor), iar dupa ce ai starnit polemici si ai creat o astfel de opinie negativa la adresa lor, ne anunti ca respectivul nu era de fapt calugar. Dar raul deja l-ai produs.

Acum improsti cu noroi intr-un preot, acuzandu-l ca "ai auzit" ca ghiceste viitorul!

Sincer sper sa nu te puna vreodata Dumnezeu in situatia sa iti faca cineva tie asa ceva in viata ta reala (cum procedezi tu aici despre un preot anume), sa vedem cum te-ai simtii tu daca cineva din mediul tau ar raspandi despre tine astfel de vorbe cum "stiu ei din auzite" ca tu sau careva din familia ta face si drege, sau ca esti asa si pe dincolo...
Sunt uluita. S-a dezbatut acest subiect la televizor, s-a filmat cu camera ascunsa si s-a dovedit. Sunt eu de vina ca el face asta? Restul nu mai doresc sa comentez. Si v-as ruga, ca nici dvs. sa nu ma mai jigniti, evaluati s.a.m.d. Multumesc!

Last edited by Ana Tr.; 14.01.2013 at 20:29:46.
Reply With Quote
  #78  
Vechi 28.02.2013, 11:49:11
nujudecati nujudecati is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2013
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana Tr. Vezi mesajul
Eu am auzit si sunt sigura ca nu doar eu, ca acest parinte ghiceste viitorul? Practica ceea ce se numeste popular "a deschide Cartea". Voua vi se pare ca asta ar avea legatura cu credinta? Doar un om slab de inger poate sa creada asta.
Judecam, judecam , judecam asta stim noi sa facem sa judecam desi nu cunoastem exact problema nu stim care sunt randuielile ,il cunosc pe parintele Cristian nu deschide nimic , nu exista cineva care poate sa zica ca a deschis vreo carte . Mergeti si vedeti cu ochii dumneavoastra. Daca credeti ca sunteti crediciosi nu l îl înlocuiti dumneavoastra pe Dumnezeu el este singurul care are dreptul sa judece. Asa ca noi credinciosi trebuie sa iubim si daca cineva gresete sa ne rugam pentru el nu sa judecam.
Doamne ajuta!!!
Reply With Quote
  #79  
Vechi 28.02.2013, 12:31:39
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nujudecati Vezi mesajul
Judecam, judecam , judecam asta stim noi sa facem sa judecam desi nu cunoastem exact problema nu stim care sunt randuielile ,il cunosc pe parintele Cristian nu deschide nimic , nu exista cineva care poate sa zica ca a deschis vreo carte . Mergeti si vedeti cu ochii dumneavoastra. Daca credeti ca sunteti crediciosi nu l îl înlocuiti dumneavoastra pe Dumnezeu el este singurul care are dreptul sa judece. Asa ca noi credinciosi trebuie sa iubim si daca cineva gresete sa ne rugam pentru el nu sa judecam.
Doamne ajuta!!!
dar face slujbe de exorcizare?
Reply With Quote
  #80  
Vechi 28.02.2013, 22:31:14
nujudecati nujudecati is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2013
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
dar face slujbe de exorcizare?
Sa ne uitam in trecut slujbele Sf. Vasile nu a facut rau nimanui doar a ajutat, o rugaciune puternica spre Dumnezeu nu strica niciodata , doar ajuta foarte mult.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
pomohaci



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Parintele Cristian Pomohaci nutzy Mari Duhovnici si predicile lor 332 26.05.2013 15:37:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37
Parintele Arsenie Papacioc despre parintele Justin: “ARE DREPTATE!” tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 3 20.01.2009 04:57:26