Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 26.06.2009, 17:39:47
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte !

S-a dus unde si-a pregatit loc ...noi ar trebui sa vedem ce a facut bun in viata lui ca ce a facut rau are cine sa judece ..
Michael si-a folosit faima si banii in scopuri caritabile... prin 1985 ,impreuna cu Lionel Ritchie a compus
`We Are The World` iar fondurile stranse , au fost folosite pt flamanzii Etiopiei .
Cantecul asta s-a vandut in peste 20 de milioane de exemplare ...



http://www.lumeaemica.ro/video/21303...der-Other.html
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #42  
Vechi 26.06.2009, 17:43:02
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Cred ca sunt alte probleme mai importante de abordat, decat moartea acestui artist.

Oricum, Dumnezeu sa-l ierte.
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #43  
Vechi 26.06.2009, 17:56:28
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte!
De ce sa nu vorbim despre oamenii dragi care s-au dus, fie aceia si Michael Jackson? Nu vad nimic rau in a pomeni un mort, ci in a NU pomeni...
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
  #44  
Vechi 26.06.2009, 21:15:05
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Nu sunt un mare fan, insa intr-adevar a fost un artist adevarat. Iar in legatura cu capacitatea artistica te contrazic. Sunt multi oameni care au potential insa nu au vointa necesara de a-l dezvolta. Acestia jignesc darul lui Dumnezeu, pt ca nu sunt in stare sa-l dezvolte si sa-i arate frumusetea. Marii artisti au stiut, si au devenit mari artisti nu pt ca Dumnezeu le-a oferit acest dar, ci pt ca au stiut sa-l foloseasca si sa arate lumii intregi ceea ce un om este in stare sa faca. E o vorba: Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n sac.
Potentialul, daca înseamna cultura, sensibilitate exista în unii oameni mai mult decât în altii, dar tot dar al lui Dumnezeu este. Însa chiar si cu acest potential, nu poti face mare lucru daca Dumnezeu nu-ti da niste sclipiri de inspiratie. Mai ales în muzica, unde dintre zeci sau sute de piese ale unui autor doar câteva merita ascultate, nu exista o reteta dupa care sa creezi o melodie de succes fiindca fiecare melodie de ssucces e un miracol. La fel în cinematografie sau literatura unde se cere inspiratie, mai putin în artele plastice unde conteaza mai ales cunostintele practice.

Atunci când ai acest potential munca nu este un chin ci o placere, artistii talentati sunt dependenti de ceea ce fac, nu dorm noptile, munca îi devoreaza, deci a spune ca munca îl face pe artist e cam inexact, e aproape o patima, o placere reala si foarte mare.


......


Sophia, sunt de acord cu ce spune Vsovi, Michael a fost un suflet curat, cu toate pacatele, un fel de copil mare. Din pacate a fost înselat (din naivitate) de islam si poate de aceea l-a si luat Dumnezeu, ca avertisment pentru altii.
....


Dorina, cred ca dorinta lui de a deveni alb e legitima, dar trebuia sa astepte asta de la Dumnezeu, nu de la medicii esteticieni.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 26.06.2009, 21:45:57
mihnea45
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit


Dumnezeu sa il ierte!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 26.06.2009, 21:58:10
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Potentialul, daca înseamna cultura, sensibilitate exista în unii oameni mai mult decât în altii, dar tot dar al lui Dumnezeu este. Însa chiar si cu acest potential, nu poti face mare lucru daca Dumnezeu nu-ti da niste sclipiri de inspiratie. Mai ales în muzica, unde dintre zeci sau sute de piese ale unui autor doar câteva merita ascultate, nu exista o reteta dupa care sa creezi o melodie de succes fiindca fiecare melodie de ssucces e un miracol. La fel în cinematografie sau literatura unde se cere inspiratie, mai putin în artele plastice unde conteaza mai ales cunostintele practice.

Atunci când ai acest potential munca nu este un chin ci o placere, artistii talentati sunt dependenti de ceea ce fac, nu dorm noptile, munca îi devoreaza, deci a spune ca munca îl face pe artist e cam inexact, e aproape o patima, o placere reala si foarte mare.


......


Sophia, sunt de acord cu ce spune Vsovi, Michael a fost un suflet curat, cu toate pacatele, un fel de copil mare. Din pacate a fost înselat (din naivitate) de islam si poate de aceea l-a si luat Dumnezeu, ca avertisment pentru altii.
....


Dorina, cred ca dorinta lui de a deveni alb e legitima, dar trebuia sa astepte asta de la Dumnezeu, nu de la medicii esteticieni.
Mă bucur că măcar odată suntem de acored !
Astăzi a fost [SIZE=4][COLOR=red]ZIU[/COLOR][/SIZE][COLOR=sandybrown][SIZE=4][COLOR=red]A[/COLOR] [COLOR=orange]DRAPE[/COLOR][COLOR=royalblue]LULUI[/COLOR][/SIZE][/COLOR][COLOR=royalblue] [/COLOR][COLOR=black]nostru al românilor și nimeni nu și-a amintit de aceasta![/COLOR]
Îată așadar cât de partoți suntem noi românii și cât de preocuați de cele de prin lume iar pe cele ale noastre le iutăm.
În rest numai de bine și Doamne ajută!
Reply With Quote
  #47  
Vechi 26.06.2009, 22:02:50
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Mă bucur că măcar odată suntem de acored !
Astăzi a fost [SIZE=4][COLOR=red]ZIU[/COLOR][/SIZE][COLOR=sandybrown][SIZE=4][COLOR=red]A[/COLOR] [COLOR=orange]DRAPE[/COLOR][COLOR=royalblue]LULUI[/COLOR][/SIZE][/COLOR][COLOR=black]nostru al românilor și nimeni nu și-a amintit de aceasta![/COLOR]
Îată așadar cât de partoți suntem noi românii și cât de preocuați de cele de prin lume iar pe cele ale noastre le iutăm.
În rest numai de bine și Doamne ajută!
Îmi pare rău că nu mă pricep să măresc imaginea măcar cât cea de sus...
Attached Images
File Type: jpg images.jpg (2,3 KB, 7 views)
Reply With Quote
  #48  
Vechi 26.06.2009, 23:05:13
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Drum drept spre lumina,Michael!
Reply With Quote
  #49  
Vechi 26.06.2009, 23:56:49
IonutS's Avatar
IonutS IonutS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 115
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte ! Dar nu trebuie idolatrizat acest Michael..
Mie nu-mi pare un exemplu prin mutilarile care si le-a facut, pedofilia si mai ales.. prin cate religii a trecut ?.. si oare cu ce religie a murit ?
Reply With Quote
  #50  
Vechi 27.06.2009, 02:09:31
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb In memoriam ...

http://new.fr.music.yahoo.com/blogs/...chael-jackson/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 21:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 15:27:01