Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 25.08.2010, 12:44:20
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Indraznesc sa fac si eu un apel- cu adevarat la bun simt- chiar nu putem sa ne spunem parerea fara sa jignim, fara sa ne incapatinam pana la limitele intelegerii? Nu ne cunoastem, dar o vorba buna, bunacuviinta, respectul, civismul...ne trebuie rabdare pentru a ne face intelesi si pentru a fi intelesi. Exista dreptul la opinie, dar fara a jigni- este o eticheta pe care ti-o pui singur. Ne suparam repede- ceea ce nu este prea ORTODOX. SA AVEM RABDARE SA INTELEGEM CE SPUNE FIECARE - SI SA EXISTE RESPECT- RESPECTAND PE ALTII, TE RESPECTI PE TINE!
Asi mai aduga fara sa categorisim repede un om, cit de vertical sau nu este, fara sa-l judecam adica...daca tot vorbim despre ortodoxie Rodicuta draga! Sau doar ceilalti trebuie sa fie cu bun simt?
Reply With Quote
  #42  
Vechi 25.08.2010, 12:48:33
costache marilena
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bast-et Vezi mesajul
Dar ai fost ateu, ai zis-o clar. Daca ai devenit din nou crestin, este o alta problema. Asta nu sustine in nici un mod cea ce zis de catre Radu32.
Mah, nici eu nu ma consider atea 100% (las o margine de eroare, caci nu sunt perfecta) si nici eu nu cred ca exista un crestin la 100%. Bine ca am si eu indoielile mele, cum am zis mai inainte, sunt doar o studenta si mai am multe de invatat dar sunt cu siguranta o necredincioasa.
Se spune/scrie corect ATEE la feminin si ATEU la masculin nu "atea". La masculin cum zici? ATEL? ... sau ai uitat limba romana?
Reply With Quote
  #43  
Vechi 25.08.2010, 13:20:28
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costache marilena Vezi mesajul
Se spune/scrie corect ATEE la feminin si ATEU la masculin nu "atea". La masculin cum zici? ATEL? ... sau ai uitat limba romana?
Am uitat-o partial.
Mersi pentru corectie, o sa iau aminte.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ma simt singur... Sanduu Generalitati 204 31.07.2016 18:46:44
simt ca nu mai pot sa ma rog... onyx235 Generalitati 28 04.01.2013 19:56:07
Ma simt trista Ioana.M Generalitati 92 19.07.2011 02:21:03
Simt cum stagnez Mara2009 Nunta 10 18.07.2011 15:17:33