Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.02.2008, 21:27:48
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

se vor numi dupa numele dat de mama.... oricum exista banci de sperma si poti sa cumperi spermatozoizi Asta nu e impotriva firii? Asa ca mai economisesti bani...:p
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.02.2008, 21:33:33
liahim liahim is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2007
Mesaje: 17
Implicit

,,interesanta' parere calator,dar copilul acela va fi privat de un parinte in cazul expus de tine,altii vor avea mama si tata,acela numai mama,sau in cazul lesbienelor cum ii vor zice celei de-a doua femei?tatica?daca intram in spiritul de gluma ,e cumplit
Ratacirea din urma va fi mai mare ca cea dintai!!!!!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 07.02.2008, 21:55:18
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

:D sau poate vor da cu banul in vederea alegerii numelui si care va fi considerata prima mama si care a 2-a?:dozingoff:
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.02.2008, 23:12:11
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

e o problema delicata In fond un cuplu de lezbiene ar putea avea un copil prin faptul ca una din ele fie ar avea o relatie cu un barbat in acest scop fie ar apela la un "bancomat" Oricum familii monoparentale sunt zeci si sute din diferite motive prin urmare asta nu ar fi o problema In schimb un copil crescut de o familie formata din tata si mama de acelasi sex ar avea un impact negativ asupra copilului.

Am vazut mai demult o emisiune cu unul dintre liderii Accept, o femeie care a fost casatorita dar si-a dat seama ca de fapt iubirea vietii ei este o femeie A divortat si a ramas cu copilul pe care il avea din casatorie Acuma locuieste impreuna cu partenera sa si cresc impreuna copilul
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.02.2008, 00:26:34
oni91 oni91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2007
Mesaje: 230
Implicit

Daca in viitor toate femeile o sa faca asa dupa aia o sa dispara barbatii de pe fata pamantului si daca o sa li se faca dor de barbati nu o sa mai aiba de unde sa ii ia:D....si mai e ceva:daca dispar barbatii, nu o sa mai aiba cine sa fie antihrist...deci tot raul spre bine:D;)!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.02.2008, 01:41:57
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oni91
Daca in viitor toate femeile o sa faca asa dupa aia o sa dispara barbatii de pe fata pamantului si daca o sa li se faca dor de barbati nu o sa mai aiba de unde sa ii ia:D....si mai e ceva:daca dispar barbatii, nu o sa mai aiba cine sa fie antihrist...deci tot raul spre bine:D;)!
mi-ar fi mila de ele daca s-ar ajunge pana aici, in liceu am fost 29 de fete si 1 baiat si ne mancam intre noi :D
dar de ce sa fie barbat antihristul? nu ar putea sa fie o femeie? exista dovezi clare ca el va fi barbat?
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.02.2008, 08:23:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oni91
Daca in viitor toate femeile o sa faca asa dupa aia o sa dispara barbatii de pe fata pamantului si daca o sa li se faca dor de barbati nu o sa mai aiba de unde sa ii ia:D....si mai e ceva:daca dispar barbatii, nu o sa mai aiba cine sa fie antihrist...deci tot raul spre bine:D;)!
Asa Ony, sa protestati cu toate impotriva acestor fara de legi. Pentru ca vorba ta, sa nu disparem si noi care pana la urma urmei , atata si atata am iubit femeia !
Reply With Quote
  #28  
Vechi 11.02.2008, 20:20:53
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Si totusi eu nici acum nu inteleg cum oare doua femei sa se inmulteasca cu sperma tot din coloana lor vertebrala?? ???
Dar tot nu cred tampenia asta, mai degraba ar fi o stire care sa ne agite pe noi degeaba, dar daca va fi posibila pana la urma acesta metoda nou descoperita, va spun de pe acum ca imi pare rau pentru copiii din viitor ce vor creste cu doua mame sau cu doi tati!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 11.02.2008, 20:44:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Si totusi eu nici acum nu inteleg cum oare doua femei sa se inmulteasca cu sperma tot din coloana lor vertebrala?? ???
Dar tot nu cred tampenia asta, mai degraba ar fi o stire care sa ne agite pe noi degeaba, dar daca va fi posibila pana la urma acesta metoda nou descoperita, va spun de pe acum ca imi pare rau pentru copiii din viitor ce vor creste cu doua mame sau cu doi tati!
Vor fi suflete pierdute din start. Surogate . . . . .
Reply With Quote
  #30  
Vechi 11.02.2008, 21:42:38
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Citat:
În prealabil postat de veilur
Si totusi eu nici acum nu inteleg cum oare doua femei sa se inmulteasca cu sperma tot din coloana lor vertebrala?? ???
Dar tot nu cred tampenia asta, mai degraba ar fi o stire care sa ne agite pe noi degeaba, dar daca va fi posibila pana la urma acesta metoda nou descoperita, va spun de pe acum ca imi pare rau pentru copiii din viitor ce vor creste cu doua mame sau cu doi tati!
Vor fi suflete pierdute din start. Surogate . . . . .
Nu inteleg cum puteti afirma asa ceva, si cum puteti judeca voi sufletele altora. Ca daca e sa privim mai logic, numai Dumnezeu da viata nu? Iar faptul ca permite o asemenea metoda de a procrea(altfel nu s-ar putea, fara voia lui, nu?) inseamna ca tot creatia lui e; daca nu e cu voia Domnului, inseamna ca nu e atotputernic, deci nu e Dumnezeu. Si o dam in altele. Cum e deci?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Infertilitatea in cuplu si dorinta neimplinita de a avea copii sophia Nunta 227 26.01.2013 21:01:59
Ce nu avea Iașul ăsta...? ben_gal Intrebari utilizatori 11 14.04.2010 11:08:49
ce as putea sa fac... anonimaf Generalitati 113 02.03.2010 14:38:20
cum as putea dumitrucelmare2000 Reguli generale de utilizare a forumului 3 01.02.2010 12:33:43
Un posibil raspuns ! ( Cum sa traiasca sotii care nu pot avea copii ) cristiboss56 Nunta 1 03.02.2009 20:21:53