Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 27.03.2010, 13:22:43
laura28's Avatar
laura28 laura28 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

nu se poate sa te califici doar cu zece.....trebuie sa obtii locul 1 pe judet, intr-adevar nota minima sa fie 9. In general, un profesor numit de inspectorat va insoti toti elevii claselor 7-12 care au abtinut locul 1 pe judet si au fost declarati promovati.
Nu cred sa fie problema cu banii. Anul trecut lucrurile au decurs normal, am avut ca si acest an 2 elevi calificati si a fost foarte bine si foarte frumos. Trbuie doar sa ai incredere, sa te pregatesti temeinic si sa te bucuri de zilele-insorite-sper pe care le vei petrece acolo. Doamne ajuta si mult succes!
A! trebuie sa fii chemat in curand la inspectorat pentru instructaj!~
Reply With Quote
  #32  
Vechi 27.03.2010, 13:25:34
laura28's Avatar
laura28 laura28 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Question

Citat:
În prealabil postat de Xosroviduxt Vezi mesajul
da,cam asa este.In general,profesorii care au elevi participanti nu au voie sa-i insoteasca,trebuie sa fie un profesor "neutru"...chestie care mie personal,mi se pare absurda pentru ca oricum profesorii insotitori nu corecteaza lucrarile.

daca o parte suporta biserica,roaga-l pe profesorul tau sa incerce si la directiunea scolii de unde esti ca poate exista o sansa.In orice caz sa nu renunti nici sa contactezi inspectoratul,desi normal ar fi ca inspectorul de religie sa va sune si sa va cheme la instructaj si sa vi-l prezinte pe profesorul insotitor.
eu sincer cred ca vorbiti in necunostinta de cauza sau nu aveti inspector de religie in judet?! eu sunt din Alba si totul decurge normal, nici vorba de alergat dupa sponsorizari si alea alea. Voi ca elevi invatati ca asta e treaba profesoriului! Iar mentiuni se dau pana la 8,50 chiar daca sunt mai mult de 3.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 27.03.2010, 13:27:14
laura28's Avatar
laura28 laura28 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Pai te duci pentru gloria ta, sau a cui? De ce ar trebui sa iti plateasca cineva cheltuielile tale personale? Nu mi se pare asa de exagerat sa iti platesti biletul de tren, sau sa iti gasesti sponsori pentru asta. Si da, drumul din Teleorman la Suceava e asa de lung ca o sa aveti timp sa repetati toata materia de cateva ori.
credeam ca cei ce ne intalnim aici avem ceva bun in comun, nu incercam sa ne etalam rautatea!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 27.03.2010, 17:09:02
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laura28 Vezi mesajul
eu sincer cred ca vorbiti in necunostinta de cauza sau nu aveti inspector de religie in judet?! eu sunt din Alba si totul decurge normal, nici vorba de alergat dupa sponsorizari si alea alea. Voi ca elevi invatati ca asta e treaba profesoriului! Iar mentiuni se dau pana la 8,50 chiar daca sunt mai mult de 3.
nu vorbesc in necunostinta de cauza,dar daca va uitati la primul post al topicului(si la urmatoarele)ati fi vazut ca Dragos spune ca nici inspectoratul si nici macar episcopia nu le poate plati elevilor drumul.

Alba e Alba si din pacate situatia din Teleorman era diferita,dar se pare ca lucrurile s-au rezolvat pana la urma.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 27.03.2010, 17:24:38
laura28's Avatar
laura28 laura28 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Xosroviduxt Vezi mesajul
nu vorbesc in necunostinta de cauza,dar daca va uitati la primul post al topicului(si la urmatoarele)ati fi vazut ca Dragos spune ca nici inspectoratul si nici macar episcopia nu le poate plati elevilor drumul.

Alba e Alba si din pacate situatia din Teleorman era diferita,dar se pare ca lucrurile s-au rezolvat pana la urma.
am vrut sa spun ca ceea ce e lege, trebuie sa fie pentru toti. Era oricum inadmisibil altfel. Totul e bine cand se termina cu bine, totusi!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 28.03.2010, 13:11:59
enculescunicoleta enculescunicoleta is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 37
Implicit

sponsori... - se gasesc foarte greu, in ziua de astazi, din pacate!
Reply With Quote
  #37  
Vechi 29.03.2010, 21:01:08
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Thumbs down

superb!se pare ca situatia initiala din Teleorman s-a "mutat" in Brasov.Inspectoratul nu are cu ce plati biletele de tren spre Suceava :)).

perfect!
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 31.03.2010, 16:34:12
Unrobpacatos Unrobpacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Mesaje: 6
Implicit

Astazi am fost sunat in legatura cu drumul, care s-a platit de cineva... oricum mi s-a cerut carnetul de note, buletinul. M-a trimis la dispensarul din localitate la medicul de familie sa-mi elibereze un certificat epidemiologic... PROBLEMA> domnu' doctor nu stia ce-i ala.. dupa indelungi telefoane si cautarii mi-a completat o hartie.. Aaa! Voi sta in tren cam 10 ore si e pacat ca plecam noaptea si nu putem admira peisajele.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 31.03.2010, 16:47:04
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
M-a trimis la dispensarul din localitate la medicul de familie sa-mi elibereze un certificat epidemiologic... PROBLEMA> domnu' doctor nu stia ce-i ala.. dupa indelungi telefoane si cautarii mi-a completat o hartie.. Aaa! Voi sta in tren cam 10 ore si e pacat ca plecam noaptea si nu putem admira peisajele.
la fel si la noi(mai putin partea cu platitul biletului ).Ca zici de avizul ala epidemiologic,al tau cum arata? e ca o adeverinta normala sau are un fel de tabel pe spate?
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!

Last edited by Xosroviduxt; 31.03.2010 at 16:54:20.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 31.03.2010, 18:24:11
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unrobpacatos Vezi mesajul
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!
Cum ai reusit sa iei cea mai buna nota? Prin ce anume ai excelat fata de ceilalti elevi?
Ce fel de intrebari ai avut?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce va doriti pe 2010 Hartford Generalitati 25 08.03.2010 23:26:14
2010 - urari patinina34 Generalitati 4 03.01.2010 15:07:24
La multi ani 2010 adrian010155 Generalitati 10 18.12.2009 00:01:09
programa religie 2009-2010 catalinabalhui Sectiune dedicata profesorilor de religie 0 13.09.2009 21:13:15
Olimpiada de religie amica-x Generalitati 3 12.02.2007 23:11:46