Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.06.2010, 22:02:37
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Nu-mi place sa ma aventurez pe un teren necunoscut.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.06.2010, 22:12:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Nu-mi place sa ma aventurez pe un teren necunoscut.
Cam toata viata asta , de aici , e un teren nesigur si necunoscut . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 08.06.2010, 22:26:15
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Adevarat. Din pacate, anumite provocari ne indeparteaza de esenta-de Dumnezeu.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.06.2010, 22:46:13
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Primesc periodic de la diferite persoane din lista mea de mess. învitații de a mă înscrie .Nu simt nevoia să mai fiu pe un site.Aici pe creștin -ortodox am întâlnit oameni absolut remarcabili, pe mulți cunoscându-i persoanal și cu o mică excepție toți sunt exact așa cum i-am perceput aici, adică serioși,credincioși,sinceri și altruiști.
Oricum, prea mult mister strică.Vorba lui Ory "nu-mi prea place să discut cu oameni despre care nu știu nimic și pe care nu i-am zărit măcar pentru puțin timp într-o poză" iar despre cei cărora le oferi prietenia,le spui cine ești și te tratează cu indiferență ce să mai spui...?!?!
Suntem aici sau pe alte forumuri și pentru a socializa.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.06.2010, 23:12:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Primesc periodic de la diferite persoane din lista mea de mess. învitații de a mă înscrie .Nu simt nevoia să mai fiu pe un site.Aici pe creștin -ortodox am întâlnit oameni absolut remarcabili, pe mulți cunoscându-i persoanal și cu o mică excepție toți sunt exact așa cum i-am perceput aici, adică serioși,credincioși,sinceri și altruiști.
Oricum, prea mult mister strică.Vorba lui Ory "nu-mi prea place să discut cu oameni despre care nu știu nimic și pe care nu i-am zărit măcar pentru puțin timp într-o poză" iar despre cei cărora le oferi prietenia,le spui cine ești și te tratează cu indiferență ce să mai spui...?!?!
Suntem aici sau pe alte forumuri și pentru a socializa.
Hm, curios , eu n-am primit așa ceva ! Înseamnă Dorina că ești curtată, admirată, iubită, îndrăgită , semn al tinereții tale fără bătrânețe . . . ! Nu ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 09.06.2010, 08:04:57
Gigi Yusuf
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.facebook.com/home.php?#!/...395&ref=search
Un cont crestin-ortodox :)!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 09.06.2010, 12:00:46
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul
E si asta o patima, sa doresti sa fii vazut si admirat.Asta nu inseamna ca toti care au poeze pe astfel de site-uri sufera de patima asta. E periculos oricum.
Am ajuns ca doar dupa o cautare dupa adresa de e-mail sa putem gasi o sumedenie de informatii despre o anumita persoana. Aveti mare grija cei care vreti sa pastrati anonimatul pe internet.
Nu-i vorba doar de pastrarea anonimatului,dar nu vad sensul acestor site-uri
Reply With Quote
  #18  
Vechi 09.06.2010, 18:55:03
podariuv podariuv is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Mesaje: 6
Implicit

Se pare ca sindromul "ACE OF BASE" functioneaza perfect: se intreaba ceva si se raspunde ce-ti trece prin cap, la alegere. Doar mihele m e de moda veche. Merci.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.06.2010, 19:28:12
Xosroviduxt's Avatar
Xosroviduxt Xosroviduxt is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 70
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gigi Yusuf Vezi mesajul
mda...da' mai sunt multi de astfel de oameni "sclipitori" gen cuviosul Ilarie care incearca din rasputeri sa para "inteligenti" prin luarea in deradere a Ortodoxiei?ma intreb cum de mai exista oameni cu atat de mult timp liber incat sa-si construiasca site-uri si blog-uri fantoma.
__________________
De câte ori nu ești bun,să știi că nu ești ce trebuie să fii!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.06.2010, 19:42:00
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luminita- Vezi mesajul
Nu-i vorba doar de pastrarea anonimatului,dar nu vad sensul acestor site-uri
Scopul lor declarat este 'socializarea' numai că pe internet socializarea se poate face la un nivel precar și inferior celei 'pe viu'.Exxistă oameni care s-au căsătorit după ce s-au cunoscut de pe astfel de site-uri, dar se poate și fără ele.
De fapt, 'socializarea' asta o numesc pierdere de timp ptr că după părerea mea, in majoritatea cazurilor, nu duce la nimic folositor.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Chiar pot chistiga un iPad 4 pe facebook? mariusfanea Intrebari utilizatori 2 18.12.2012 12:59:56
Facebook: bun sau rau ? Cristina Maria Intrebari utilizatori 45 07.11.2012 22:47:59
Cont pe Facebook pro/contra? caty_deea Generalitati 23 15.08.2011 19:29:00
Peste 8000 de amenintari cu moartea de la crestini pe Facebook cocacoc Generalitati 65 11.08.2011 14:52:50