Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.08.2010, 21:08:49
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Rugaminte:(:(:( va rog!

Dragi frati si surori am ajuns si eu la o oarecare disperare fiindca problemele medicale si sufletesti nu imi dau pace.Daca ati putea ,ma puteti pune si pe mine in pomelnicele si rugaciunile voastre?Gandesc ca,odata cu rugaciunile mele si ale familiei si cu rugaciunile voastre sa imi gasesc si eu linistea.Nu am mai intrat pe forum din cauza problemelor.Totusi poate nu mai prost am scrisVa rog din suflet sa va rugati si pentru mine fiindca atunci cand rugaciunea este mai multa si facuta si de voi(2 secunde,1 minutel)poate este mai puternica.Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze,fie voia Lui. si iertati-ma daca v-am gresit!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.08.2010, 21:10:48
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Dragi frati si surori am ajuns si eu la o oarecare disperare fiindca problemele medicale si sufletesti nu imi dau pace.Daca ati putea ,ma puteti pune si pe mine in pomelnicele si rugaciunile voastre?Gandesc ca,odata cu rugaciunile mele si ale familiei si cu rugaciunile voastre sa imi gasesc si eu linistea.Nu am mai intrat pe forum din cauza problemelor.Totusi poate nu mai prost am scrisVa rog din suflet sa va rugati si pentru mine fiindca atunci cand rugaciunea este mai multa si facuta si de voi(2 secunde,1 minutel)poate este mai puternica.Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze,fie voia Lui. si iertati-ma daca v-am gresit!
Ai uitat sa mentionezi numele de botez.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.08.2010, 21:12:44
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Dragi frati si surori am ajuns si eu la o oarecare disperare fiindca problemele medicale si sufletesti nu imi dau pace.Daca ati putea ,ma puteti pune si pe mine in pomelnicele si rugaciunile voastre?Gandesc ca,odata cu rugaciunile mele si ale familiei si cu rugaciunile voastre sa imi gasesc si eu linistea.Nu am mai intrat pe forum din cauza problemelor.Totusi poate nu mai prost am scrisVa rog din suflet sa va rugati si pentru mine fiindca atunci cand rugaciunea este mai multa si facuta si de voi(2 secunde,1 minutel)poate este mai puternica.Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze,fie voia Lui. si iertati-ma daca v-am gresit!
Domnul sa te ocroteasca, Aline!

Nu dispera, nu deznadajdui, nu-ti fie teama! Domnul ne tine in brate cand credem ca a uitat de noi!!!

Mila Domnului sa te insoteasca pretutindeni!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.08.2010, 21:49:46
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Dragi frati si surori am ajuns si eu la o oarecare disperare fiindca problemele medicale si sufletesti nu imi dau pace.Daca ati putea ,ma puteti pune si pe mine in pomelnicele si rugaciunile voastre?Gandesc ca,odata cu rugaciunile mele si ale familiei si cu rugaciunile voastre sa imi gasesc si eu linistea.Nu am mai intrat pe forum din cauza problemelor.Totusi poate nu mai prost am scrisVa rog din suflet sa va rugati si pentru mine fiindca atunci cand rugaciunea este mai multa si facuta si de voi(2 secunde,1 minutel)poate este mai puternica.Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze,fie voia Lui. si iertati-ma daca v-am gresit!
Acum câteva minute am terminat Acatistul Sfâtului Fanurie care s-a prăznuiește astăzi.Este cred foarte potrivit neliniștii tale.
Dumnezeu să te ajute iar Maica Dumnului să te acopere cu Sfântul ei Acoperământ.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.08.2010, 22:57:41
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Aline, ma alatur si eu celor care inteleg cum stau lucrurile. Exista undeva la rugaciunile de la Sfantul Maslu, ceva de genul: "Rugati-va unii pentru altii si purtati-va grijile, ca acest fel de dragoste este foarte bine primita la Dumnezeu!"
Nu stiu ce probleme de sanatate ai tu, dar sa stii ca nu esti singurul... Important este sa nu deznadazduiesti. Smerenie, cainta, iubire de semeni... cam asta ne trebuie sa redobandim ceea ce n-am stiut a pretui!...

Doamne-ajuta si insanatosire grabnica!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.08.2010, 23:08:50
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Dragi frati si surori am ajuns si eu la o oarecare disperare fiindca problemele medicale si sufletesti nu imi dau pace.Daca ati putea ,ma puteti pune si pe mine in pomelnicele si rugaciunile voastre?Gandesc ca,odata cu rugaciunile mele si ale familiei si cu rugaciunile voastre sa imi gasesc si eu linistea.Nu am mai intrat pe forum din cauza problemelor.Totusi poate nu mai prost am scrisVa rog din suflet sa va rugati si pentru mine fiindca atunci cand rugaciunea este mai multa si facuta si de voi(2 secunde,1 minutel)poate este mai puternica.Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze,fie voia Lui. si iertati-ma daca v-am gresit!
Sa te ajute Dumnezeu, Alin, sa scapi de toate necazurile! Sa alergi la Maica Domnului, pentru ca ea ne ajuta ori de cate ori ii cerem ceva cu credinta si cu inima curata! Si la Sfanta Spovedanie, si la Sfanta Impartasanie, si la Sfantul Maslu!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.08.2010, 23:10:48
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Acum câteva minute am terminat Acatistul Sfâtului Fanurie care s-a prăznuiește astăzi.Este cred foarte potrivit neliniștii tale.
Dumnezeu să te ajute iar Maica Dumnului să te acopere cu Sfântul ei Acoperământ.
Eu credeam ca mai ai inca "treaba" cu Acatistul (Paraclisul) Maicii Domnului, pana pe 8 Septembrie, ca eu n-am terminat! Sau mergi pe mai multe "fronturi"?... Oricum, tot bine. Esti o femeie cu totul deosebita. Mi-ar fi placut sa te cunosc. In cele trei zile la Sihastrie am cunoscut doua doamne cind am mers la curatat ceapa. Veneau destul de regulat pe-acolo si era o placere sa vorbesti cu ele. In timp ce vorbeau, mi-am amintit de tine si de alte cateva femei de isprava de pe forum... Ferice de voi!
Dunmezeu sa va binecuvinteze, pentru osteneala voastra.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.08.2010, 01:23:12
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Credinta, nadejde, dragoste!

Draga Aline, pot fi o marturie vie, a ceea ce inseamna sa simti rugaciunea colectiva! Am trecut si eu prin mai multe incercari, cu sora mea, ginerele meu.
Sa sti ca sora mea mi-a marturisit a doua zi dupa operatie ca duminica inainte de operatie era agitata, speriata, nelinistita... si ca prin vis dintr-o data si-a dobandit un asemenea calm, demn de invidiat. Pur si simplu, a mers la operatie ca si cum ar fi mers la plimbare. A constientizat ca foarte multe persoane s-au rugat pentru ea. Despre ginerele meu ce sa mai zic, o luna de zile am plans, m-am rugat si nadajduiam sa se intample o minune. Da, s-a intamplat: cazul de la Primaria Ghiroda este mediatizat pe toate posturile de televiziune referitor la neregulile facute de dl.primar si acum doua zile am aflat decizia Inspectoratului Teritorial de Munca Timisoara. Vor pleca din primarie " neamurile " primarului care au fost angajate pe posturi temporare desi posturile sunt blocate. Toate aceste lucruri le-am obtinut prin rugaciune, post, spovedanie si cu ajutorul forumistilor care mi-au sarit in ajutor cand simteam ca mi se naruie pamantul sub picioare.
Iti doresc din suflet putere sa rabzi prin ceea ce treci si sa nadajduiesti in ajutorul Maicii Domnului si a tuturor sfintilor dragi care-l vor ruga pe Tatal Ceresc sa te ajute sa te faci sanatos! Te voi pomeni in rugaciunile mele!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.08.2010, 03:24:16
ingerul_pazitor ingerul_pazitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Implicit

Buna Alin, ma voi ruga si eu ptr tine desi si eu am prob de sanatate dar nici pe tine nu imi vine sa t las caci stiu ce inseamna durerea si descurajarea.am insa o nelamurie, sunt atatia "Alin" pe lumea asta,Dzeu stie la care ma refer? poate e o intrebare de om prost dar poate ma lamureste cineva ca sa fiu si eu in cunostinta de cauza.
DOAMNE AJUTA!

Last edited by ingerul_pazitor; 28.08.2010 at 03:26:20.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.08.2010, 03:59:27
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Doamne ajuta

Stapane Doamne Iisuse Hristoase Dumnezeul nostru cel ce esti izvorul vietii si nemuririi ajuta pe fratele nostru Alin sa treaca cu usurinta prin necazurile lui oricare ar fi ele fie-ti mila de el si il ajuta. Iar tu Stapana Noastra ocopera-l cu Acoperamantul Tau cel Sfint pe Alin. Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 29.08.2010 at 00:08:54.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 13:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 15:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 21:06:52
Rugaminte Tia Rugaciuni 9 04.12.2009 14:53:49
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 22:52:03