Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2010, 14:13:29
cmihai cmihai is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.08.2008
Locație: Romania, Banat, Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit sa ajutam o fetita de 6 ani bolnava de leucemie

Doamne Ajuta si La multi ani frati si surori intru Domnul!!

Nu scriu prea des pe forum (prefer sa il citesc) dar am citit astazi despre un caz al unei fetite bolnave de leucemie care are nevoie de ajutor si rugaciune din partea noastra.
Are nevoie de 130.000 de euro pentru o operatie in Italia (transplant de maduva), dead line-ul pentru a strange acest bani e peste vreo 3 luni si ceva (e un timer countdown pe site) asa ca daca, se poate, ar fi un gest frumos si crestinesc din partea noastra sa donam fiecare cat putem.
De asemenea sa nu uitam nici sa ne rugam pentru sarmana fetita (numele ei e Alexandra) si pentru familia ei.
Va rog sa o treceti pe pomelnice daca se poate (eu am reusit sa merg azi la biserica si am trecut-o pentru 40 de liturghii).
Adresa site-ului unde puteti afla mai multe informatii este

http://www.alexav.ro/

Domnul si Mantuitorul nostru Iisus Hristos, pentru rugaciunile Sf. Nectarie si ale Maicii Sale Fecioara Maria sa o vindece de toata boala, sa le dea tarie ei si familiei sa treaca peste toate greutatile si sa ii binecuvanteze.

Doamne Ajuta!
__________________
Putem pierde orice, afara de suflet, caci daca sufletul ne ramane inca n-am pierdut nimic !!!
Toate se pot reface, se pot dobandi la loc, afara de suflet !!!

Last edited by cmihai; 08.01.2010 at 14:17:36.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.01.2010, 17:27:57
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Doamne Ajuta-o pe micuta Alexandra!

Citeam pe undeva despre urinoterapie la copiii bolnavi de leucemie si cum multi dintre ei s-au vindecat complet. Exista foarte multe informatii pe Formula-AS cu trimiteri la diversi doctori renumiti Aiurvedici si Naturopati.
Chiar si Mintuitorul nostru a folosit fluidele corpului nostru pentru vindecari miraculoase; saliva Lui

Se pare ca din saliva si flegma prin fierbere controlata la o anumita temp. se pot produce vaccine impotriva gripelor de care suferim. Le putem pregati noi acasa.

Conform medicinii aiurvedice de 5000 de ani se pare ca noi si in fluidele noastre purtam in noi o intreaga farmacie care ne poate vindeca.

Mai citeam ca urina copiilor in jur de 10 ani este cea mai potenta si energizanta si mai ales sterila, nu produce efecte secundare.

Mi s-a parut extrem de interesant, mai ales ca stiu de la bunica mea ca ea vindeca conjunctivitele si urcioarele de la ochi cu urina proprie

Eu zic ca merita sa incercam CEEA CE NE_A LASAT DUMNEZEU, fara sa tot umplem buzunarele doctorilor lacomi de Euro
Auzi tu, 130 000 de Euro., incredibil la ce tupeu si obraznicie s-a ajuns!

Last edited by andreicozia; 08.01.2010 at 17:32:10.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.06.2010, 14:27:41
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Talking andreicozia, poate-l surclasezi pe Pasteur cu retzetele tale de vaccinuri 'home made'

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Doamne Ajuta-o pe micuta Alexandra!

Citeam pe undeva despre urinoterapie la copiii bolnavi de leucemie si cum multi dintre ei s-au vindecat complet. Exista foarte multe informatii pe Formula-AS cu trimiteri la diversi doctori renumiti Aiurvedici si Naturopati.
Chiar si Mintuitorul nostru a folosit fluidele corpului nostru pentru vindecari miraculoase; saliva Lui

Se pare ca din saliva si flegma prin fierbere controlata la o anumita temp. se pot produce vaccine impotriva gripelor de care suferim. Le putem pregati noi acasa.

Conform medicinii aiurvedice de 5000 de ani se pare ca noi si in fluidele noastre purtam in noi o intreaga farmacie care ne poate vindeca.

Mai citeam ca urina copiilor in jur de 10 ani este cea mai potenta si energizanta si mai ales sterila, nu produce efecte secundare.

Mi s-a parut extrem de interesant, mai ales ca stiu de la bunica mea ca ea vindeca conjunctivitele si urcioarele de la ochi cu urina proprie

Eu zic ca merita sa incercam CEEA CE NE_A LASAT DUMNEZEU, fara sa tot umplem buzunarele doctorilor lacomi de Euro
Auzi tu, 130 000 de Euro., incredibil la ce tupeu si obraznicie s-a ajuns!
Pana una-alta, vindeca-te tu prin metodele alea 'revolutzionar'... (de scarboase!! bleahhhh!) descrise de tine aci mai sus!... personal, cred ca as prefera sa dau ortu', vba ceea, decat sa apelez la astfel de metode!... iar intr-o atare situatzie (Doamne fereste!), daca nu as avea nici banii necesari pt. a apela la serviciile unor pers. cu pregatirea si competentza de rigoare (adica la cadre medicale bine pregatite etc), mai bine ma rog si merg (tarash, cum o fi, acolo) pe la bis. pe la masluri etc, ma ung cu untdelemn sfintzit, beau apa sfintzita (ceea ce oricum, cred ca as face, mai intai de toate, caci si doctorii tot oameni sunt si cam neputinciosi, daca nu ar fi ghidatzi tot de Bunul Dumnezeu, in munca lor) s.a.m.d.... decat scarbosheniile descrise de tine! Nu-mi amintesc sa fi citit prin predicile Mantuitorului si nici prin vietile si minunile Sfintilor, sa fi vindecat sau macar recomandat cuiva metodele ayurvedice sau alte bullcrap-uri precum cele descrise de tine (si care au tot aparut acuma si prind teren la toti fraierii, acuma no offense, don't take it personally), ci dimpotriva, Mantuitorul si Sfintii vindecau prin cu totul alte metode: rugaciune (adevarata si nu doar formala si fara credinta), post, spovedanie, Sf. Impartasanie, masluri, vin si untdelemn sfintit etc. "Dar un samarinean care era călător, ajungând lângă lângă el și văzându-l, i s-a făcut lui milă de el și, apropiindu-se, i-a legat rănile turnând peste ele untdelemn și vin" (Luca 10, 25-37 - Pilda Samarineanului Milostiv). Asa ca lasa-i pe aia sa foloseasca metodele lor, ca eu prefer sa le folosesc pe 'ale mele', mai bine-zis, cele 'traditzionale' lasate de la Hristos si de la urmasii Sai, Sfintii...
Mantuitorul a vindecat folosind fluidele din Corpul Sau (mai precis, saliva Sa), Care era Sfant, si NU al nostru, ceea ce este o mare, uriasa chiar, diferentza!... fiecare se-apuca sa interpreteze 'dupa ureche' si dupa cum i se mai nazare, ca de obicei...
In orice caz, 'urinoterapia' nu trebuie privita (si nicidecum intrebuintzata!) ca un fel de 'panaceu universal', nu vindeca orice boala (s-o fi intamplat pe-atunci, un caz mai fericit, din vreo coincidentza etc, de ti-a vindecat tie conjunctivita, dar asta nu inseamna ca la fel se intampla si in cazul unor boli mai grele si grave etc).
Iar vaccinurile alea din 'flegma si saliva', iarasi, nu se pot prepara acasa, nicidecum, nedispunand de echipamentele necesare (care sunt scumpe si pt. spitale sa le achizitzioneze etc, altfel de ce crezi ca unele din ele cer atatzia bani de la pacientzi? ca sa poata investi, pe langa salariile personalului medical-sanitar etc, in echipamente si cercetari, experimente etc, poate ca nu sunt chiar toti coruptzi si shpagari ca 'ai nostri' etc). Pe ce lume traiesti?! Poate ca s-or fi produs vaccinuri care probabil ca folosesc, pe langa multe alte componente, si unele elemente precum virusuri, microbi etc izolatzi din saliva sau flegma vreunui pacient, ca sa testeze ori stimuleze rezistentza sistemului imunitar etc, dar in nici un caz prin metodele descrise de tine, 'din auzite' si prost intzelese!... N-are rost sa te mai si 'dai mare expert' din moment ce nu esti, nu te mai apuca sa induci lumea in eroare scriind unele aberatzii (mai mari ca tine!) doar de prin ce-ai mai auzit si tu, apoi ai procesat informatziile in mod cu totul eronat si transformat in barfa ieftina s.a.m.d... Tu ce crezi, ca te-apuci sa scuipi intr-o oala pana colectezi '1kil-doo' de flegma si-apoi o pui la fiert pe aragaz, ca pe ciorba (eventual, si 'controland' fierberea prin reglarea temperaturii de la ochiul aragazului) apoi o lasi sa se raceasca si-o pui intr-o seringa (sterila, sper! lol), apoi te injectezi cu ea si gata, astepti 'vindecarea miraculoasa'?! Sa ne anuntzi si pe noi daca o sa pui in practica metoda 'vaccinurilor' alora 'preparate acasa', si o sa obtzii vreun rezultat pozitiv... poate o sa le si patentezi, eventual (cum o sa le denumesti, 'andreicozia'?!), mai stii, poate-l intreci/surclasezi pe Louis Pasteur, chiar!... Pana una-alta, n-ai decat sa-ncerci sa te vindeci tu printr-o astfel de metoda!... ca noi, restu', ce-o vrea Dumnezeu...

Last edited by cherub; 15.06.2010 at 15:00:05.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.06.2010, 17:38:48
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Doamne Ajuta-o pe micuta Alexandra!

Citeam pe undeva despre urinoterapie la copiii bolnavi de leucemie !
deja miroase a misa, a bivolaru....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.04.2011, 16:29:08
petrecaragiu petrecaragiu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2011
Mesaje: 1
Implicit Vindecare leucemie

Vrei s t vindeci de leucemie ? Repde la Cabinet gh Sarbu, Ploiesti; tel.: 0742 139 999/ www.sarbu.ro

sursa: www.anunturigratuite.com

cred k trebuie sa afle bolnavii k s pot vindeca d leucemie in RO k bani mult mai putini si fara bisturiu
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.04.2011, 13:09:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
deja miroase a misa, a bivolaru....
Andrei e baiat destept, crede pe toata lumea, mai putin ce zice Biserica ca e bine sau rau.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.04.2011, 13:10:28
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de petrecaragiu Vezi mesajul
Vrei s t vindeci de leucemie ? Repde la Cabinet gh Sarbu, Ploiesti; tel.: 0742 139 999/ www.sarbu.ro

sursa: www.anunturigratuite.com

cred k trebuie sa afle bolnavii k s pot vindeca d leucemie in RO k bani mult mai putini si fara bisturiu

Asta e o gluma sau ce?
Citand de pe pagina:
"Panaceul Corina"? "Mareste penisul, vindeca impotenta, cancerul, etc."?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.04.2011, 13:12:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

"Forta unei comunitati care incearca sa ajute este incredibil de mare. In total ati donat 68.732 euro pentru Alexandra. Banii s-au strans foarte repede, iar Alexandra are suma necesara pentru transplant cu 91 de zile mai devreme decat ne-am propus. Nu mai este nevoie de 130.000 de euro, ci de aproximativ 50.000 pentru ca transplantul se poate face cu succes si in Romania, la Timisoara, printr-un parteneriat cu o clinica din Viena. Pentru ca s-au donat mai multi bani decat are nevoie Alexandra, tot ce ramane va fi donat copiilor bolnavi de leucemie. Pe masura ce parintii Alexandrei vor primi facturile, acestea vor fi postate pe site, la sectiunea Documente medicale. Tot acolo veti gasi si extrasele de cont din care rezulta suma totala donata."

Foarte frumos..
Poate ar trebui sa afle si altii in situatii asemanatoare ca exista alternative.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apel la rugaciune pentru o fetita bolnava glykys Umanitare 130 21.05.2012 15:28:55
Să ajutăm un copilaș bolnav de leucemie! laurastifter Umanitare 5 11.11.2011 23:09:17
O rugaciune ptr Andreea,bolnava de leucemie alinutza109 Umanitare 9 24.05.2011 21:21:37
AJUTOR ! Am numai 7 ani si am leucemie calinbadea Umanitare 16 15.06.2010 17:13:33
leucemie rusudanut2005 Umanitare 0 14.06.2009 13:05:54