Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.03.2008, 20:08:27
anad18 anad18 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2008
Mesaje: 2
Implicit

Doamne ajuta ! Am descoperit acest forum de curand si vreau sa va multumesc pentru multe lucruri pe care le-am invatat datorita dumneavoastra , dar am si eu o broblema la care nu gasesc raspuns. Nu avem spor in casa deloc . In momentul care reusim sa strangem ceva vin tot felul de probleme . Dar problema mai mare e ca tot la 6 luni avem cate un accident de masina nefiind vinovati. Va rog sa imi spuneti ce sa fac ce rugaciuni sa citesc.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.03.2008, 21:42:27
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Pai, sunt multe de facut, mai ales in perioada asta: spovedanie, post, participarea la Sf Liturghie duminica, la slujba Sf Maslu, rugaciune si pentru cei dragi, dar si pentru dusmani, acatist pe 6 saptamani la o manastire, sau undeva unde se fac slujbe zilnic.
Ar putea fi o chemare catre credinta accidentele astea.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.03.2008, 01:32:45
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Z.Lidia
Pai, sunt multe de facut, mai ales in perioada asta: spovedanie, post, participarea la Sf Liturghie duminica, la slujba Sf Maslu, rugaciune si pentru cei dragi, dar si pentru dusmani, acatist pe 6 saptamani la o manastire, sau undeva unde se fac slujbe zilnic.
Ar putea fi o chemare catre credinta accidentele astea.
Eu zic sa chemi preotul sa faca festanie la masina. Pe aici ortodocsii fac festanie dupa ce isi cumpara masina sa sa fie feriti de accidente.
Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 18.06.2008, 20:55:38
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anad18
Doamne ajuta ! Am descoperit acest forum de curand si vreau sa va multumesc pentru multe lucruri pe care le-am invatat datorita dumneavoastra , dar am si eu o broblema la care nu gasesc raspuns. Nu avem spor in casa deloc . In momentul care reusim sa strangem ceva vin tot felul de probleme . Dar problema mai mare e ca tot la 6 luni avem cate un accident de masina nefiind vinovati. Va rog sa imi spuneti ce sa fac ce rugaciuni sa citesc.
Eu zic dutetiva de cate ori poteti la Sf, maslu unde se fac dezlegari si sa chemati pretul sa va faca festanie si in casa si la masina Doamne ajuta sper sa scapati
Reply With Quote
  #5  
Vechi 19.06.2008, 10:17:34
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citeste Acatistul Santului Mina si din Psaltirea Maicii Domnului cat poti in fiecare zi. Spovedanie, Sfantul Maslu, posturile randuite de Biserica, rugaciuni,pomelenice la manasritiri pentru vii si pentru morti, milostenie pentru cei decedati, milostenie pentru cei vii si atunci problemele se vor rezolva. Inainte de a da Sfinte Liturghii si pomeni pentru morti aveam multe pagube.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.06.2008, 16:08:53
eea eea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2007
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 205
Implicit

Citeste de asemenea ptentru spor in casa Acatistul Sf. Nicolae...vei simti in cateva zile ajutorul Sfantului.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.06.2008, 22:31:22
GEORGIANA22 GEORGIANA22 is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.08.2007
Mesaje: 95
Implicit

orice rugaciune este buna daca este spusa cu credinta si sa nu va suparati sau sa cadeti in deznadejde pt ca Dumnezeu va iubeste si ne incearca.
Dumnezeu pe cine iubeste cearta.
bucurie multa
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.06.2008, 17:24:49
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

si pe linga acestea citeste in fiecare seara si tu ,dar si alti membrii ai familiei tale PARACLISUL AL DOILEA ,care se citeste la necazuri si suparari .Doamne ajuta!Sa mergi la o manastire sa spui unui preot sa iti sfinteasca masina si sa ai icoane puse la bord ,din alea care se lipesc si care se agata la oglinda ,macar una de fiecare.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog sa ma ajutati!:( nectariepv Generalitati 0 21.07.2011 12:00:04
va rog ajutati-ma florentina_bl Intrebari utilizatori 18 14.01.2011 16:39:30
ajutati-ma va rog paulika Generalitati 2 07.06.2010 21:26:40
ajutati galeryiu Umanitare 0 25.04.2008 19:39:24
Ajutati-ma ioanhodean Pocainta 1 30.03.2008 23:25:17