Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.06.2011, 11:00:24
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

De ce a fost bannat acest om, @gmariusg.?

Cauta raspunsuri la niste lucruri care il framanta si ca el sunt multi. Diferenta dintre el si ceilalti este ca el a avut curajul in a trece peste ifosele de fata mare si nu stiu ce simtaminte pudice ce chiar nu-si au rostul si a cerut ajutorul trecand peste nu stiu ce mandrii sau orgolii din dorinta de a lupta cu slabiciunile trupului.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.06.2011, 11:09:24
anamaria simleu anamaria simleu is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gmariusg Vezi mesajul
Buna tuturor. Sunt Marius, un baiat de 17 ani. Am cazut intr-un pacat foarte grav, cel al malahiei, pe care l-am practicat timp de 2 ani. Poimaine vreau sa ma duc la spovedit sa scap de el definitiv. Dar cea mai importanta consecinta a acetui pacat asupra mea a fost faptul ca sunt FOARTE emotiv. Sunt tobosarul unei formatii cu care vom avea un concert in centrul orasului nostru sabata aceasta si nu cred ca in 3 zile vor disparea aceste emotii de la sine.

As vrea sa va rog, daca va ingaduie timpul si daca credeti ca ar ajuta sa spuneti o rugaciune scurta pentru mine ca sa ma schimb, sa devin un om normal si sa nu am emotii atat de mari, fara sens, pentru ca numai cu ajutorul Lui Dumnezeu voi putea sa ma schimb.

Va multumesc dinainte,

Marius

Doamne ajuta!
echilibreaza-ti hormonii si te vei simtii bine
Reply With Quote
Răspunde

Tags
rugaciune ajutor malahie

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune, va rog VelvetSky Rugaciuni 11 13.06.2012 20:33:24
O rugaciune emiliulia Umanitare 49 03.03.2010 06:33:21
Rugaciune anirod Umanitare 3 05.05.2009 15:25:12
La rugaciune Hartford Stiri, actualitati, anunturi 10 09.08.2008 21:31:49
o rugaciune alexa.oni Generalitati 9 07.07.2008 16:37:44