Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.10.2010, 16:10:21
proaspeti proaspeti is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2007
Mesaje: 4
Implicit A da si a Imprumuta !

Cred ca trebuie facuta o diferenta intre a da si a imprumuta. A da inseamna ca nu mai astepti nimic inapoi. Dar a imprumuta pe cineva 1000 lei fara dobanda nu este un act de bunatate mai ales acum cand bancile te jupoaie co dobanzi foarte mari. Eu am imprumutat pe cineva fara dobanda cu 18000 euro sa-si cumpere o casa. Dupa spusele articolului ar trebui sa nu-i mai cer banii inapoi. Dar acestia sunt banii mei de batranete adunati in multi ani de munca. Cred ca autorul articolului ar trebui sa fie mai realist si sa dea exemple din viata de acum.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.10.2010, 16:10:24
proaspeti proaspeti is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2007
Mesaje: 4
Implicit A da si a Imprumuta !

Cred ca trebuie facuta o diferenta intre a da si a imprumuta. A da inseamna ca nu mai astepti nimic inapoi. Dar a imprumuta pe cineva 1000 lei fara dobanda nu este un act de bunatate mai ales acum cand bancile te jupoaie co dobanzi foarte mari. Eu am imprumutat pe cineva fara dobanda cu 18000 euro sa-si cumpere o casa. Dupa spusele articolului ar trebui sa nu-i mai cer banii inapoi. Dar acestia sunt banii mei de batranete adunati in multi ani de munca. Cred ca autorul articolului ar trebui sa fie mai realist si sa dea exemple din viata de acum.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.10.2010, 16:10:28
proaspeti proaspeti is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2007
Mesaje: 4
Implicit A da si a Imprumuta !

Cred ca trebuie facuta o diferenta intre a da si a imprumuta. A da inseamna ca nu mai astepti nimic inapoi. Dar a imprumuta pe cineva 1000 lei fara dobanda nu este un act de bunatate mai ales acum cand bancile te jupoaie co dobanzi foarte mari. Eu am imprumutat pe cineva fara dobanda cu 18000 euro sa-si cumpere o casa. Dupa spusele articolului ar trebui sa nu-i mai cer banii inapoi. Dar acestia sunt banii mei de batranete adunati in multi ani de munca. Cred ca autorul articolului ar trebui sa fie mai realist si sa dea exemple din viata de acum.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iubirea de aproape-Iubirea de vrajmasi OvidiuO Pocainta 76 19.04.2013 20:51:24
Ce inseamna iubirea vrajmasilor MihaiFloarea Biserica Ortodoxa si Massmedia 90 23.07.2012 11:46:15
Iubirea vrajmasilor costel Generalitati 13 14.10.2011 07:28:13
Predica de pe Munte catalinabalhui Din Noul Testament 1 17.03.2009 16:58:46