Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #231  
Vechi 11.01.2013, 13:03:09
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Ei vezi, aici necesita din partea ta un pic de politete.
Este faptul de cum te exprimi.
Adevărat. Ăsta e felul meu... când sunt atacat și făcut nesimțit zâmbesc și folosesc ironia. Mai am de corectat... Dânsul nu, el e perfect [ortodox]*


______________
* fundamentalist ortodox
Reply With Quote
  #232  
Vechi 11.01.2013, 13:05:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Adevărat. Ăsta e felul meu... când sunt atacat și făcut nesimțit zâmbesc și folosesc ironia. Mai am de corectat... Dânsul nu, el e perfect [ortodox]*


______________
* fundamentalist ortodox
Sa-ti fie rusine , rusine . multa nesimtire ai in tine si o transmiti chiar daca te ascunzi sub vorbe "bune" !
Dupa ce ai tulburat cinstirea si minunile Maicii Domnului pe acest thread , vi cu nesimtire si spui sa zambesc ?
Orice puteai sa zici de mine , de parintii mei , de Biserica mea , de Parintele meu , dar NU DE MAICA DOMNULUI !
Multa nesimtire zace in tine , nesimtire care te va costa cu siguranta mai devreme sau mai tarziu !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #233  
Vechi 11.01.2013, 13:06:51
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul

am pupat doar ființa dragă reprezentată în poză.
Tu ai spus-o!!!

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Și de regulă, fiind în viață. No, c-am spus-o și pe asta! dacă e nevoie șterg....
Pai n-ar fi rau , caci sti ca din cuvintele noastre vom fi judecati!
Rog, iara-si fara polemica!
Reply With Quote
  #234  
Vechi 11.01.2013, 13:07:52
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Sa-ti fie rusine , rusine . multa nesimtire ai in tine si o transmiti chiar daca te ascunzi sub vorbe "bune" !
Dupa ce ai tulburat cinstirea si minunile Maicii Domnului pe acest thread , vi cu nesimtire si spui sa zambesc ?
Orice puteai sa zici de mine , de parintii mei , de Biserica mea , de Parintele meu , dar NU DE MAICA DOMNULUI !
Multa nesimtire zace in tine , nesimtire care te va costa cu siguranta mai devreme sau mai tarziu !
lasati-l...il va judeca bunul Dumnezeu.

"osutafaraunu" a aderat la adventisti doar din interese, ca sa emigreze, si acum nu face altceva decat prozelitism, ca sa treaca cat mai multi la adventisti, pentru a se strange o zeciuiala cat mai mare !

asta e tot adevarul !

rusine!
Reply With Quote
  #235  
Vechi 11.01.2013, 13:09:58
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
În postarea dv. am găsit 4, chiar 5 neadevăruri; dar prefer să nu mai comentez despre ele. Ajunge deocamdată... O zi plăcută vă doresc!
Vedeti cum va dati pe dupa degete ,ceva specific sectar.
De unde stiti ca sunteti in Adevar?
Vad ca raspundeti foarte detasat acuzelor ,se vede clar ca ati venit sa semanati vrajba ,si asta se vede din detasarea cu care vorbiti
Cand enervezi pe altul tu nu poti fi decat bascalios
Deci si de aceasta data dovediti ca nu sunteti crestin .
Va si vad mergand la adventistii d-voastra laudandu-va ca iar ati enervat niste ortodocsi in legatura cu Maica Domnului.
Eu v-am mai avertizat in legatura cu hulele dar vad ca nu va linistiti.
Reply With Quote
  #236  
Vechi 11.01.2013, 13:11:26
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Tu ai spus-o!!!
Nu m-ai înțeles: Am pupat ființa, nu reprezentarea ei în poză.

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Pai n-ar fi rau , caci sti ca din cuvintele noastre vom fi judecati!
Rog, iara-si fara polemica!
Fie precum dorești.
Reply With Quote
  #237  
Vechi 11.01.2013, 13:35:21
NeInocentiu's Avatar
NeInocentiu NeInocentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 302
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Sa-ti fie rusine , rusine . multa nesimtire ai in tine si o transmiti chiar daca te ascunzi sub vorbe "bune" !
Dupa ce ai tulburat cinstirea si minunile Maicii Domnului pe acest thread , vi cu nesimtire si spui sa zambesc ?
Orice puteai sa zici de mine , de parintii mei , de Biserica mea , de Parintele meu , dar NU DE MAICA DOMNULUI !
Multa nesimtire zace in tine , nesimtire care te va costa cu siguranta mai devreme sau mai tarziu !
Ai ajuns sa il urasti pentru ca iti spune adevarul, la fel cum era urat Sfantul Pavel ?
Bucura-te osutafaraunu caci mare rasplata vei avea in ceruri !
Fugiti din babilon cat mai repede !
Reply With Quote
  #238  
Vechi 11.01.2013, 13:36:51
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NeInocentiu Vezi mesajul
Fugiti din babilon cat mai repede !
in "Babilon" esti tu, mai abureala.

Last edited by Cornel Urs; 12.01.2013 at 11:00:45.
Reply With Quote
  #239  
Vechi 11.01.2013, 13:42:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit



O, Preasfântă și Preabine-cuvântată Maică a Preadulcelui nostru Domn Iisus Hristos! Cădem și ne închinăm Ție înaintea sfintei Tale icoane făcătoare de minuni, amintindu-ne minunatul Tău semn al ocrotirii arătat marelui Novgorod în zilele năvălirii vrăjmașilor. Cu smerenie Te rugăm, Apărătoare Atotputernică a neamului nostru: așa precum în vechime părinților noștri ajutorul le-ai grăbit, așa acum și pe noi, cei neputincioși și păcătoși, de ocrotirea și buna îngrijirea Ta de Maică ne învrednicește. Mântuiește și păzește sub acoperământul milei Tale, Stăpână, toată Rusia, țara noastră, și oastea ei. Sfânta Biserică o întărește, orașul Tău și toată dreptmăritoare noastră țară și pre noi, pre toți, cei ce cădem către tine cu credință, cu dragoste și cu umilință cerând cu lacrimi ocrotirea Ta, miluiește-ne și ne păzește.
O, Preamilostivă Stăpână! Milostivește-te asupra noastră celor învăluiți de multe fărădelegi, ridică către Domnul Hristos mâinile Tale primitoare de Dumnezeu și mijlocește pentru noi înaintea bunătății Lui, cerând iertare păcatelor noastre, și viață binecinstită și pașnică, sfârșit creștinesc și răspuns bun la Strașnica Lui Judecată, ca, mântuiți cu atotputernicile Tale rugăciuni către Dânsul, să moștenim fericirea raiului și să cântăm cu toți sfinții preacinstitul și preaminunatul nume al întru tot lăudatei Treimi, al Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh și mila Ta cea bogată către noi în vecii vecilor. Amin.

"Stapana, de Dumnezeu Nascatoare, neinteleasa si necuprinsa este taina cea infricosatoare ce s-a lucrat intru tine : ca pe Ccel necuprins zamislindu-L, L-ai nascut imbracat in trup, din preacinstitul tau sange. Pe Acela, curata, roaga-L, ca pe Fiul tau, sa mantuiasca pe toti cei ce-ti canta tie !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #240  
Vechi 11.01.2013, 13:43:46
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
1.Nu e părerea mea, ci a Comitetului Olimpic Internațional. Aveți cunoștință de vreo medalie conferită de acest for mamei lui Nadia? Q.E.D.
2. Fals! Domnul cu siguranță ar fi găsit vreo 7.000 de fecioare în Israel după modelul Rom.11,2-4. Ideea că Maria a fost unica fecioară sfântă din Univers provine din erezia de care vorbeam mai sus (încercarea forțată de a o introduce în Trinitate).
3.Vorbiți în necunoștință de cauză! În comunitatea mea nu există nicio fată cu numele Tabita ori Ester, în schimb sunt destule Marii, 1 Magdalena, vreo 3 Petru și 2 Pavel.
4.Precum ați văzut, sursa e Biblia. În schimb sursa închinării la altcineva decât la Dumnezeu e alta, una întunecaată rău... Închinarea datorată lui Hristos nu se cuvine să o dăm niciunui om ori înger. Dacă a face temenele imaginii ilegale a unui om, sfânt, ori înger, considerați a fi "stimă"â, ei bine aflați că este o adevărată blasfemie!
1. Nu vorbeam despre Nadia Comaneci, vorbeam despre mama ei.
2. Si din miile de fecioara a ales-o pe sfanta Fecioara Maria. Daca Domnul a ales-o, a respectat-o si a fericit-o, dumneavoastra de ce vorbiti atat de urat despre ea? Cum puteti sa spuneti ca Il iubiti pe Domnul Isus dar nu o iubiti pe mama Lui?
3. Vorbesc in cunostinta de cauza ( e drept, la nivel mai mic). Daca ati avea o fata, ce nume i-ati pune?
4. Sursa este interpretarea dumneavoastra sau a profetesei a Sfantei Scripturi. Interpretarea dumneavoastra, care ati intrat intr-o sectiune a forumului care nu va priveste deloc, doar ca sa provocati cearta si conflicte, nu are cum sa ma intereseze pentru ca vad rezultatele "muncii" dumneavoastra.

Si chiar, ce cautati aici? Aveti un singur scop: acela de a o denigra pe Maica DOmnului. Oamenii vorbesc aici despre ajutorul pe care ni-l da sfanta Fecioara si nu despre altceva. SI cine nu o suporta pe Maica DOmnului? Cel caruia ea i-a zdrobit capul, sarpele. Daca ati avea un minim respect pentru Domnul Isus v-ati abtine sa-i denigrati mama.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cu ajutorul nostru, un copil ar putea sa-si implineasca un vis N.Priceputu Umanitare 60 29.10.2016 00:53:16
Drumul Crucii, Calea Pocaintei, nevointele duhovnicesti. alexmatei Spiritualitatea ortodoxa 0 16.03.2012 20:22:04
Si ei au nevoie de ajutorul nostru.... silvia55 Umanitare 0 08.09.2011 00:30:10
Un copil curajos are nevoie de ajutorul nostru E_my Umanitare 27 05.01.2011 20:54:54
un preot are nevoie de ajutorul nostru cristy Umanitare 3 15.10.2009 11:36:32