Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.07.2012, 11:30:19
Brave New World Brave New World is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Mesaje: 4
Implicit Iron Maiden - adevarul din spatele unor versuri

Nu stiu daca ati auzit de aceasta trupa de heavy-metal, desi este una din cele mai bune. Nu este precum celelalte trupe, nu canta pentru satana, politicieni sau razboi, ci impotriva acestor lucruri. Au asistat la niste lucruri foarte ciudate, si singurul mod prin care au avut curajul sa isi spuna povestea au fost versurile (acum aproape nimeni nu mai asculta si versurile unei melodii, doar linia melodica).
Au o melodie, de exemplu, Reincarnarea lui Benjamin Breeg. Suna satanist, nu-i asa? Uitati-i aici povestea: http://omlettedufromage1.blogspot.ro...min-breeg.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.07.2012, 11:34:11
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

O sa vezi tu cum tabara tovarasa glykys pe tine, vii cu subiectul asta ocult aici, pe forum.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.07.2012, 11:40:39
Brave New World Brave New World is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
O sa vezi tu cum tabara tovarasa glykys pe tine, vii cu subiectul asta ocult aici, pe forum.
Dar nu am nicio intentie de a va influenta, si eu sunt tot crestin. Credeam ca exista si unii interesati de conspiratii, nu trebuie sa fim incuiati.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.07.2012, 11:43:38
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Eu sunt 100% de acord cu tine, altii nu. Aici e o zona minata cand nu vorbesti in citate.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 19.07.2012, 14:59:11
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Brave New World Vezi mesajul
Nu stiu daca ati auzit de aceasta trupa de heavy-metal, desi este una din cele mai bune. Nu este precum celelalte trupe, nu canta pentru satana, politicieni sau razboi, ci impotriva acestor lucruri. Au asistat la niste lucruri foarte ciudate, si singurul mod prin care au avut curajul sa isi spuna povestea au fost versurile (acum aproape nimeni nu mai asculta si versurile unei melodii, doar linia melodica).
Au o melodie, de exemplu, Reincarnarea lui Benjamin Breeg. Suna satanist, nu-i asa? Uitati-i aici povestea: http://omlettedufromage1.blogspot.ro...min-breeg.html
mie imi place cum canta acesta trupa rock
Reply With Quote
  #6  
Vechi 19.07.2012, 15:53:16
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Brave New World Vezi mesajul
Nu stiu daca ati auzit de aceasta trupa de heavy-metal, desi este una din cele mai bune. Nu este precum celelalte trupe, nu canta pentru satana, politicieni sau razboi, ci impotriva acestor lucruri. Au asistat la niste lucruri foarte ciudate, si singurul mod prin care au avut curajul sa isi spuna povestea au fost versurile (acum aproape nimeni nu mai asculta si versurile unei melodii, doar linia melodica).
Au o melodie, de exemplu, Reincarnarea lui Benjamin Breeg. Suna satanist, nu-i asa? Uitati-i aici povestea: http://omlettedufromage1.blogspot.ro...min-breeg.html

Nu canta pentru Satana? Si atunci melodia supranumita 666 the number of the beast cui ii este inchinata, ma rog?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.07.2012, 15:57:59
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Nu canta pentru Satana? Si atunci melodia supranumita 666 the number of the beast cui ii este inchinata, ma rog?
Serios ca nu inteleg cum ai putut scrie numele ala pe un astfel de forum. Urgent du-te la spovedanie si sfinteste computerul.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.07.2012, 16:06:50
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Serios ca nu inteleg cum ai putut scrie numele ala pe un astfel de forum. Urgent du-te la spovedanie si sfinteste computerul.
D-voastra, ca si initiatorul topicului de fata, ati intrat pe aici ca sa enervati lumea?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.07.2012, 16:08:07
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Brave New World Vezi mesajul
Suna satanist, nu-i asa? Uitati-i aici povestea: http://omlettedufromage1.blogspot.ro...min-breeg.html
Presupun ca , daca nu te influenteaza in mod negativ (adica sa iti dea sentimente de sinucidere , depresie , sau sa te indemne sa te apuci de droguri sau altele ca acestea) nu cred ca este vreo problema :).
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.07.2012, 16:09:42
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Doamna TunsDiana, va sfatuiesc sa va luati ochelari de vedere, in caz ca nu purtati.

Eu nu am initiat acest topic, va rog sa verificati si ca o buna credincioasa ce sunteti, va rog sa nu faceti acuzatii aiurea, fara sa va informati.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Colinde,versuri. tigerAvalo9 Craciunul - Nasterea Domnului 30 15.12.2014 15:00:54
Rugaciuni in versuri ! + cristiboss56 Rugaciuni 102 29.06.2014 23:38:17
Psaltirea in versuri cristiboss56 Rugaciuni 70 27.01.2011 01:29:29
Patriarhia Constantinopolului intoarce spatele BOR Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 24 26.06.2008 02:18:40
In spatele reeducarii cozia Din Noul Testament 4 16.12.2007 18:30:55