Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.11.2012, 02:47:09
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vladcat Vezi mesajul
de ce a traversat puiul strada ?

Invatatoarea : Pentru ca a vrut sa ajunga de partea cealalta.

Profesorul de liceu: Chiar daca v-as explica, dragii mei dobitoci, tot n-ati intelege.

Aristotel: Este in natura puilor sa traverseze strazi.

Karl marx: Avea instabilitate istorica si dialectica.

Bill clinton: Puiul n-a traversat autostrada. Repet, puiul nu a traversat autostrada.

Machiavelli: Chestiunea este ca puiul a traversat autostrada. Cui ii pasa de ce ? Faptul de a traversa autostrada justifica orice alt motiv.

Freud: Faptul ca te preocupa de ce puiul a traversat autostrada scoate in evidenta nesiguranta ta sexuala: Oedip avicol.

Bill gates: Chiar acum am lansat in piata mschicken 2004, care nu numai ca traverseaza autostrazile, ci pune oua, arhiveaza documentele importante si rotunjeste calculele dumneavoastra.

Einstein: Daca puiul a traversat autostrada sau autostrada s-a deplasat pe desubtul lui depinde de punctul de reper relativ.

Andersen consulting: Iregularitatea partii autostrazii a puiului ii ameninta pozitia dominanta in marketing. Puiul se lovea de sfidari importante pentru a crea si a dezvolta competentele necesare pentru a crea si a infrunta competitivitatea pietei. Andersen consulting, intr-o relatie de parteneriat cu clientul, a sprijinit puiul prin reproiectarea strategiilor lui de distributie fizica si a proceselor de implantare. Folosind metoda de integrare avicola (mia), andersen a ajutat puiul sa foloseasca abilitatile lui proprii, metodologia, cunoasterea, capitalul si experiente pentru a alinia mintea, procesele si tehnologia puiului in sprijinul strategiei lui globale in cadrul lucrarilor de gestiune de programe. Andersen consulting a convocat o echipa interdisciplinara de analisti de autostrazi si crescatori de pui care, impreuna cu consultanti din andersen care aveau remarcabile abilitati in industria transportului, au abordat timp de 2 zile o serie de sedinte cu scopul de a varsa capitalul lor individual de cunostinte, atat explicit cat si implicit, sa-i permita a ajunge la sinergii confluente in obtinerea scopurilor emanate din predarea si designul de succes cu implementarea unui cadru de valori prin continua dezvoltare a proceselor avicole. Sedintele s-au desfasurat intr-un ambient care reproducea un parc, oferind un impact strategic centrat in industrie si elaborand un mesaj consistent, clar si unic, aliniat cu misiunea, vederea si valorile principale ale puilor. Toate acestea au condus la crearea unei solutii integratoare a afacerii globale.

Buddha: A pune aceasta intrebare contrazice propria ta natura de pui.

Publicitate de profil: Unde scrie "puiul traverseaza autostrada" trebuia sa zica: "afacerile necurate ale lui puiu"

titlu de ziar national: Criza economica constrange puiul sa traverseze autostrada !

Titlu de pagina 12: Puiul e gata.

Revista femeii: Luminile amurgului se revarsau peste campia solitara. O lumina. Un destin. O singuratate. Puiul a ridicat capul in cautarea unui raspuns la toate intrebarile sale. La distanta, o modesta casuta de tabla. Nici o masina nu traversa la ora aceea autostrada nr. 2, care uneste filea de jos cu giurtelecu hododului. Puiul a stiut atunci ca a sosit momentul. Scuturindu-si amorteala penelor, a mers hotarit, a pus o gheara pe asfalt, pe urma alta, si alta, si alta (oare cate picioare are). Mergea mindru. Stia ca se apropia sa reuseasca imposibilul. Se gandea la succes. La glorie. La faima. De aceea n-a vazut acel camion fara lumini. De acea n-a auzit zgomotul rablagit al motorului roman.

Ziarul adevarul: "basescu si puiul: Obscurele coridoare al unei relatii improprii". "ce este in spatele afacerii autostrazilor ?" "informatii exclusive: Gainile si puisorii care primesc pe sub mana malai de la stat. Cine sunt cei care profita de oua?"

acasa magazin: Toata intimitatea puilor: "imi lipseste numai dragostea ca sa am un succes total"

jose sofisma: Toti puii traverseaza autostrazile. Puiul a traversat autostrada. Puiul este in sine tot o autostrada.

Constantinescu: Concetateni, v-am prevenit, daca nu oprim puiul corupt acum, o sa ajunga pana la trotuarul de visavis si va reduce credibilitatea tarii la parteneriatele cu occidentul !

Iliescu: Pentru ca e un "pui" de taranist iresponsabil !

Basescu: Am dat dispozitie sa i se congeleze conturile pina nu plateste taxele de drum.

Marko bela: E un drept al minoritatii avicole.

Suport tehnic: Eu de aici nu vad sa fi traversat strada. Resetati puiul si daca tot il vedeti ca traverseaza, formatati ouale sau trimiteti pe cineva din firma la cursurile noastre (322€ la cursul zilei plus tva).
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.11.2012, 12:00:46
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit de pe mail

CAPITALISM TRADITIONAL
Ai doua vaci.
Vinzi una si cumperi un taur.
Cireada se inmulteste iar economia prospera.
Le vinzi si iesi la pensie cu castigul.


COMPANIE AMERICANA
Ai doua vaci.
Vinzi una si o fortezi pe cealalta sa produca lapte cit pentru patru.
Esti surprins cand vaca moare.


COMPANIE FRANCEZA
Ai doua vaci. Faci greva pentru ca doresti sa ai trei vaci.


COMPANIE JAPONEZA
Ai doua vaci. Le reproiectezi astfel incat sa fie de zece ori mai mici decat o vaca obisnuita si sa produca de douazeci de ori mai mult lapte. Apoi creezi imagini animate inteligente ale vacii, numite Cowkemon, si le promovezi la scara globala.


COMPANIE GERMANA
Ai doua vaci. Le reproiectezi astfel incat sa traiasca 100 de ani, sa manance o data pe luna si sa se mulga singure.


COMPANIE BRITANICA
Ai doua vaci. Amandoua sunt nebune.


COMPANIE ITALIANA
Ai doua vaci, dar nu stii unde sunt. Pleci in pauza de pranz.


COMPANIE RUSEASCA
Ai doua vaci.
Le numeri si afli ca ai 5 vaci.
Le numeri din nou si afli ca ai 10 vaci.
Le numeri din nou si afli ca ai 20 de vaci.
Te opresti din numarat vaci si deschizi alta sticla de vodca.


COMPANIE ELVETIANA
Ai 2 vaci, dintre care nici una nu-ti apartine. Facturezi celorlalti
cheltuieli de depozitare.


COMPANIE CHINEZA
Ai doua vaci. Ai 300 de oameni care le mulg. Declari somaj zero, productivitate bovina inalta si arestezi reporterul care a publicat cifrele.


COMPANIE ROMANEASCA
Ai 2 vaci, costuri cat de 10, mulgi numai UNA , alergi bezmetic printre ele, mai aduci personal pentru alte 2 (care sunt sterpe ), dai faliment si dai vina pe bou.


ASOCIATIE FAMILIALA OLTEANA
N-ai nici-o vaca.
Cumperi 2 cu imprumut de la stat.Apoi accesezi fonduri structurale U.E. prin ADR SUD-VEST si-ti faci vila pe care o declari grajd .Reziliezi contractul pe motiv de regiune defavorizata calamitata.Muti firma la Piatra Neamt si o iei de la capat cu ADR NORD-EST.

Last edited by VladCat; 10.11.2012 at 12:03:28.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.11.2012, 21:45:51
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
ASOCIATIE FAMILIALA OLTEANA
N-ai nici-o vaca.
Cumperi 2 cu imprumut de la stat.Apoi accesezi fonduri structurale U.E. prin ADR SUD-VEST si-ti faci vila pe care o declari grajd .Reziliezi contractul pe motiv de regiune defavorizata calamitata.Muti firma la Piatra Neamt si o iei de la capat cu ADR NORD-EST.
De-ar fi oltenii așa "deștepți" ar arăta altfel România, nu-i așa?@ :))
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.11.2012, 22:30:53
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
De-ar fi oltenii așa "deștepți" ar arăta altfel România, nu-i așa?@ :))
Iaca uitai de biografia ta vast descrisă la care scrie „olteancă” ...oricum eu spun că reiese foarte clar din context faptul că pasajul respectiv se referea de fapt la bănățeni fiindcă dânșii sunt mai la sud-vest ca voi...deci e vorba de o nevinovată greșeală de tipar
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.11.2012, 22:37:15
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Un banc pe care cred ca il stiti:

Fiscul la animale

Intr-o zi vine Fiscul in padure. Melcul repede o ia la fuga. Se intalneste cu ursul:
- Ce-i cu tine, melcule, de fugi asa?
- Pai vine Fiscul, ma! Eu casa, nevasta-mea casa, fiica-mea casa.. e nasol!!
Sta ursul si se gandeste un pic si incepe si el sa fuga. Se intalneste cu maimuta:
- Ce ai, mai ursule, ma, de fugi asa?
- Pai e Fiscul in padure si e nasol... gandeste-te si tu.. eu blana de urs, nevasta-mea blana de urs, fiica-mea blana de urs...
Sta maimuta si se gandeste si incepe si ea sa fuga. La un moment dat se intreaba maimuta:
- Dar eu de ce fug? Eu in fundul gol, nevasta-mea in fundul gol, fiica-mea in fundul gol...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.11.2012, 22:42:24
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:)))) Istoria României (post)moderniste (vorbesc de psihologia maimuței desigur...măcar melcul și ursul aveau de ce să fugă)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.11.2012, 22:51:40
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Un banc pe care cred ca il stiti:

Fiscul la animale

Intr-o zi vine Fiscul in padure. Melcul repede o ia la fuga. Se intalneste cu ursul:
- Ce-i cu tine, melcule, de fugi asa?
- Pai vine Fiscul, ma! Eu casa, nevasta-mea casa, fiica-mea casa.. e nasol!!
Sta ursul si se gandeste un pic si incepe si el sa fuga. Se intalneste cu maimuta:
- Ce ai, mai ursule, ma, de fugi asa?
- Pai e Fiscul in padure si e nasol... gandeste-te si tu.. eu blana de urs, nevasta-mea blana de urs, fiica-mea blana de urs...
Sta maimuta si se gandeste si incepe si ea sa fuga. La un moment dat se intreaba maimuta:
- Dar eu de ce fug? Eu in fundul gol, nevasta-mea in fundul gol, fiica-mea in fundul gol...
Am ras chiar de inceput,cand melcul a rupt-o la fuga... :))))
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 10.11.2012, 22:52:47
claudiadcd's Avatar
claudiadcd claudiadcd is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Un cetatean s-a dus la primarie, sa-si declare veniturile. − N-am venit ca am venit, am venit ca n-am venit!

M-am saturat de mania asta a vitezei. E pentru a treia oara cand era cat pe ce sa ma omori! se rasteste sotul
infuriat la culme.
− Iubitule, te rog, mai da-mi o sansa!

În spital este adus un tip cu o fractură craniană.
Soră medicală completează fișa și întreabă:
- Căsătorit?
- Nu, accident.
Attached Images
File Type: jpg 304319_287796851336714_562909521_n.jpg (73,0 KB, 22 views)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 10.11.2012, 23:53:43
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Smile

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
Iaca uitai de biografia ta vast descrisă la care scrie „olteancă” ...oricum eu spun că reiese foarte clar din context faptul că pasajul respectiv se referea de fapt la bănățeni fiindcă dânșii sunt mai la sud-vest ca voi...deci e vorba de o nevinovată greșeală de tipar
Mi-a placut, ai intors-o (din condei) ca la Ploiesti. :)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.11.2012, 00:16:31
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cugetări despre căsnicie

„Am citit recent că dragostea este o chestie ce ține de chimie...
Probabil de aceea nevastă-mea mă tratează ca pe un deșeu toxic” (David Bissonette)

„Căsătorește-te orice ar fi. Dacă vei avea o soție bună, vei fi fericit; dacă vei avea una rea, vei deveni filosof” (Socrate)

„Femeile ne inspiră la lucruri mărețe și apoi ne împiedică să le realizăm” (Alexandre Dumas)

„Eu i-am spus câteva cuvinte soției mele, și ea mea răspuns câteva... paragrafe”

„Unii m-au întrebat despre secretul lungului meu mariaj. Iată-l: Ne facem timp să mergem la restaurant de două ori pe săptămână. Lumânări, cină, muzică în surdină și dans. Ea merge marți, eu vineri” (Henry Youngman)

„Terorismul nu mă îngrijorează. Sunt căsătorit de doi ani” (Sam Kinison)

„Două secrete pentru un mariaj fericit: De câte ori greșești, recunoaște; de câte ori ai dreptate, taci” (Nash)

„Cea mai bună modalitate de a-ți aminti ziua de naștere a soției este s-o uiți o dată”

„Am avut ghinion cu ambele soții: prima m-a părăsit; a doua nu.” (Patrick Murray)

„Știți ce făceam înainte să mă căsătoresc? Orice vroiam” (Henry Youngman)

„Eu și soția mea am fost fericiți treizeci de ani. Apoi ne-am întâlnit” (Rodney Dagenfield)

„O soție bună își iartă întotdeauna soțul... atunci când ea greșește” (Milton Berle)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare