Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 12.02.2011, 17:16:16
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
2. Universul a inceput sa exista.
Nu cred. Poate ne si spui cand a inceput sa existe ? (nu inteleg de ce nu pot edita postul !!! )
Reply With Quote
  #162  
Vechi 12.02.2011, 17:18:14
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
Nu cred. Poate ne si spui cand a inceput sa existe ? (nu inteleg de ce nu pot edita postul !!! )
Cu ce contrazice ateismul?
Reply With Quote
  #163  
Vechi 12.02.2011, 17:20:06
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

El a zis ca Universul a inceput sa existe. Si eram curios cum a ajuns la concluzia asta.
Reply With Quote
  #164  
Vechi 12.02.2011, 17:36:53
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Ai2 ca de obicei tu ai gandirea limitata si stupida in acelasi timp...Tu doar ai niste argumente care le-ai invatat dintr-o carte dar nu se pot aplica...Invatatura noastra de 2000 de ani am invatat-o in sanul Bisericii si aceasta se poate aplica nu mai tin minte cine a spus asta mi se pare ca Voltaire:Universul ma incurca,dar nu imi pot imagina un ceas fara ceasornicar.
....Padre vicentiu....usurel, usurel cu tonul lipsit de politetea crestina....Fiecare om are dreptul sa-si exprime opinia...

"ne-așternem vorbele pe frunze de timp și petice de cer și-am vrea apoi să le culegem iarăși, uitând că vântul, apele, furtuna, ni le-au răpit de mult; și tot ce ne rămâne sunt frunze uscate și capete de ață... Curând, foarte curând, le vom vedea din nou pe toate, în ziua fără răsărit și făr' apus, când ochii noștri ÎL vor vedea în față pe-Acel ce-a depănat întregul Univers... Și auzi-vom glasul Lui: "vino!" sau "pleacă!"...
Reply With Quote
  #165  
Vechi 12.02.2011, 17:37:45
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Eu nu-mi imaginez ceasornicarul fara ceas.
Reply With Quote
  #166  
Vechi 12.02.2011, 18:27:53
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
....Padre vicentiu....usurel, usurel cu tonul lipsit de politetea crestina....Fiecare om are dreptul sa-si exprime opinia...

"ne-așternem vorbele pe frunze de timp și petice de cer și-am vrea apoi să le culegem iarăși, uitând că vântul, apele, furtuna, ni le-au răpit de mult; și tot ce ne rămâne sunt frunze uscate și capete de ață... Curând, foarte curând, le vom vedea din nou pe toate, în ziua fără răsărit și făr' apus, când ochii noștri ÎL vor vedea în față pe-Acel ce-a depănat întregul Univers... Și auzi-vom glasul Lui: "vino!" sau "pleacă!"...
Imi pare rau dar din cauza "oamenilor" ca ai2 si cine mai este pATEU era sa imi pierd fratele in ratacire!Bine ca cu ajutorul lui Dumnezeu a inteles ca a gresit.
Reply With Quote
  #167  
Vechi 12.02.2011, 18:39:07
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Aveam mai multe pretenții de la voi, chiar așa, să nu vedeți logica.
Pe ce te bazezi cand zici ca esti o persoana care gandeste logic....?
Reply With Quote
  #168  
Vechi 12.02.2011, 18:46:07
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Imi pare rau dar din cauza "oamenilor" ca ai2 si cine mai este pATEU era sa imi pierd fratele in ratacire!.
I-oi fi zis si lui argumentul ala cu "Universul a inceput sa existe"...si cand sa te intrebe de unde stii ca universul a inceput , te-ai fi apucat sa strigi "pATEU pATEU !! "
Reply With Quote
  #169  
Vechi 12.02.2011, 18:51:42
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
I-oi fi zis si lui argumentul ala cu "Universul a inceput sa existe"...si cand sa te intrebe de unde stii ca universul a inceput , te-ai fi apucat sa strigi "pATEU pATEU !! "
fara pateu ca mi se face foame
Reply With Quote
  #170  
Vechi 12.02.2011, 19:04:09
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
I-oi fi zis si lui argumentul ala cu "Universul a inceput sa existe"...si cand sa te intrebe de unde stii ca universul a inceput , te-ai fi apucat sa strigi "pATEU pATEU !! "
Ha ha verry funny mr.cocacoc tu nu ai habar nici pe ce lume trăiești cum mai spun mamele noastre...asta pentru ca voi sunteti mai incapatanati decat un catar...
Reply With Quote
Răspunde