Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.04.2012, 00:58:12
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Noi dezbateri cu privire la avort

Doamne ajută!

Știați ce preocupări au unii semeni de-ai noștri, în timp ce noi ne pregătim duhovnicește pentru Praznicul Învierii Domnului?
Dacă n-ați aflat, puteți citi această știre:
http://www.rtv.net/avortul-doar-cu-c...ile_23550.html

Așadar, în loc să găsească preocupări constructive, aceștia încearcă să-și apere, chiar și neavând niciun argument rațional, ideologia potrivit căreia crima avortului n-ar trebui nicidecum combătută (nici măcar printr-un simplu program de consiliere psihologică). Se tem ca nu cumva cineva să fie informat și conștientizat despre faptul că uciderea unui copilaș nevinovat NU poate fi niciodată, în niciun caz, o soluție demnă de luat în considerare.

Dumnezeu să fie cu noi... și să ne dăruiască puterea de a fi, în viața duhovnicească și în mărturisirea credinței, măcar tot atât de râvnitori cât sunt alții în contestarea adevărului!...
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Idei gresite cu privire la Crestinism ioanna Religia Islamica 8 21.03.2015 21:58:48
Erezia catolica cu privire la nasterea din Dumnezeu tikkun_olam Biserica Romano-Catolica 37 20.07.2013 14:29:23
o scurta privire 8NihilSineDeo9 Umanitare 3 14.03.2010 21:01:48
DESPRE POFTA CE SE NASTE DIN PRIVIRE Iustin44 Generalitati 41 17.11.2008 12:47:41