Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.08.2008, 15:38:56
ada03 ada03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Buna!
Sunt noua pe aici, bine v-am gasit!
am o nelamurire...nu stiu ce sa fac...am o relatie care nu mai functioneaza, ne certam tot mai des, sunt lucruri care nu imi mai plac in comportamentul lui, am nevoie de un sfat sa renunt sau nu la relatia asta?...ce nu ma lasa sa renunt? am pacatuit cu el, este primul barbat din viata mea stiu ca e pacat ce am facut si nu imi doresc din motivul asta sa inchei relatia ca vreau sa ramana sigurul barbat sfauiti-ma ce ar trebui sa fac?
sa raman intr-o relatie nefericita pt ca am gresit sau sa ne despartim si sa imi vad de viata mea ...nu stiu ce sa fac.

Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.08.2008, 16:02:03
whist whist is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Daca il iubesti...lupta..pentru ca este posibil ca mai tarziu sa regreti.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.08.2008, 16:08:44
ada03 ada03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de whist
Daca il iubesti...lupta..pentru ca este posibil ca mai tarziu sa regreti.
pai...luand in considerare comportamentul lui si faptul ca am inceput sa ne certam tot mai des...nu stiu daca il mai iubesc :(...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.08.2008, 16:12:46
whist whist is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Toate cuplurile au momente de cearta...poate fi o ispita..nu te lasa descurajata..incearca sa cauti raspunsul in sufletul tau...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.08.2008, 16:31:05
ada03 ada03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

in plus parintii mei sunt cam impotriva lui..eu ma aflu undeva la mijloc, acum si cu neintelegerile care sunt intre noi si cu o oarecare presiune de partea a lor mei...am toate motivele sa renunt dar 1 si cel mai puternic motiv sa nu renut...:(
nu am nici cea mai mica idee cum ar trebui sa procedez ca sa ne fie bine.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.08.2008, 16:38:21
whist whist is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Cunosc acest sentiment...la fel am patit si eu cu fosta prietena..desi am luptat un an jumate...influenta parintilor si-a spus cuvantul..si ne am despartit.Eu cred ca este mult mai bine sa discuti si cu el...despre voi...si in urma discutiilor poti lua o decizie.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.08.2008, 17:24:17
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Dar el ce zice de ideea de a va desparti?
Am niste curiozitati: de ce ati hotarat sa fiti impreuna? L-ai iubit, sau te-a iubit el la inceput? Sau poate ai simtit ca vrei sa fii cu cineva, vazand in jurul tau cupluri? Dupa cata vreme ai simtit ca nu-l mai vrei in viata ta?
Decizia este pana la urma a ta. Crestineste mi se pare ori sa va despartiti, ori sa va casatoriti, in ciuda tuturor greutatilor.
Pana la urma, noi de pe forum nu putem sti de ce va certati mereu, care e motivul adevarat, sau multe altele.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.08.2008, 18:49:34
cris22 cris22 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2008
Mesaje: 12
Implicit

Parerea mea, din proprie experienta, ar fi sa nu ramai cu el numai pentru ca ai avut relatii intime cu el. Daca poti sa pleci si sa traiesti fara el, mai bine lasa-l, ca altfel o sa regreti mai tarziu... Sunt si barbati maturi, care stiu sa treaca peste mitul fecioriei, si sa iubeasca o femeie pentru ceea ce este, iar nu pentru bucata aceea de membrana. Gnadeste-te ca daca acum va certati, dupa casatorie va fi dezastru!E doar o opinie, si cred ca nu exista legi general-valabile in viata, dar...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 23.08.2008, 18:50:53
ada03 ada03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Z.Lidia
Dar el ce zice de ideea de a va desparti?
Am niste curiozitati: de ce ati hotarat sa fiti impreuna? L-ai iubit, sau te-a iubit el la inceput? Sau poate ai simtit ca vrei sa fii cu cineva, vazand in jurul tau cupluri? Dupa cata vreme ai simtit ca nu-l mai vrei in viata ta?
Decizia este pana la urma a ta. Crestineste mi se pare ori sa va despartiti, ori sa va casatoriti, in ciuda tuturor greutatilor.
Pana la urma, noi de pe forum nu putem sti de ce va certati mereu, care e motivul adevarat, sau multe altele.
el nu e de acord cu despartirea, dar spune ca daca nu ne mai intelegem nu are rost sa mai continuam si sunt de acord cu el...daca in tot acest timp nici unul din noi nu s-a schimbat si nu a facut nimic sa ne fie bine, nu mai credem ca se va schimba ceva in viitor...in plus nu imi place ca nu face nimic ca sa ne fie bine, de fiecare data raspunsul lui e cum vreau eu, cum cred eu indiferent de situatie.
de ce am hotarat sa fim impreuna?
la inceput nu m-a atras nimic la el, in afara ca era un baiat linistit si timid si il vedeam ca pe un amic si atat insa el s-a tinut cateva luni bune sa fie impreuna cu mine si am prins drag de el si am acceptat sa fim impreuna...
El m-a iubit la inceput, eu in timp..
Dupa cata vreme ai simtit ca nu-l mai vrei in viata ta?
hmm...cam in ultimele luni...bine de fiecare data cand ne certam imi spuneam ca nu vom mai fi impreuna...pt ca el pleca si eu plangeam ca nu am cu cine sa discut nu este prea comunicativ.
De ce ne certam: nepotrivire de caracter, lucru care l-am observat in timp, eu ambitioasa el calm, eu energica el nu,puncte de vedere diferite...
:(
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.08.2008, 00:55:51
allex_adriana allex_adriana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.08.2008
Mesaje: 5
Implicit

Eu cred ca ar trebui sa vedeti care este de fapt adevarata problema a voastra si sa luati o hotarare definitiva. dar un lucru e sigur : boala lunga moarte sigura.
asa am patit si eu cu unul din prieteni ( dar nu am avut relatii) am fost impreuna 2 ani jumate si ne-am despartit din cauza incapatanarii lui. dar am gasit pe altul ce ma iubeste cu adevarat.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Relatia fiu - parinte duhovnicesc dan73 Preotul 38 28.01.2012 20:37:44
Relatia cu ateii WhiteChakra Generalitati 25 27.09.2011 06:58:24
Relatia mea cu Dumnezeu The_Fallen Despre Sfanta Scriptura 21 27.06.2010 19:40:35
Relatia dintre fotografie si iconografie cod_gabriel Generalitati 15 12.02.2009 13:17:19
ACUM IN DIRECT LA TV - RELATIA OM DUMNEZEU cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 2 21.01.2007 00:51:39