Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.11.2021, 14:45:11
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 395
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Păi nici n-o să vezi și vrăjitoarele au icoane în casă, Untold e un satanism light, inițiatic, care te introduce senzorial într-o nouă lume a stimulilor, e ca o seducție magică.

https://www.cotidianul.ro/untold-202...ateniile-sale/

„Untold 2021 și ciudățeniile sale
Untold 2021 vrea să rămână în atenția publicului cu orice preț. Ediția de anul acesta este una plină de ciudățenii bănuiesc deloc întâmplătoare, după cum remarcă ziaristul Sorin Grecu. Într-o postare pe FB, jurnalistul povestește că decorul pare o ridiculizare a ieslei în care, sub ochii a două entități ce par niște sfinte, se naște cineva cu coarne, desigur, nu pruncul Iisus.”

Păi e zgomot și neorânduială ce să-i faci, părintele Claudiu Melean ca un păstor de suflete a strigat pentru a-și face datoria, el personal are misiune rodnică cu tineretul, dar îl doare degradarea generală a cumințeniei orașului.

Din păcate Constanța e distrusă de manelăreală, am văzut ce e la Mamaia sau de fițoșag nerușinat la Nuba, Loft, manelarii sunt cap de afiș în show-uri la terase, probabil asta s-a vrut pentru ca românii să fie mai ușor de controlat de influența turcească din regiune.

Normal că nu le-ar plăcea un tineret capacitat la maxim pe ideea națională, inteligent, reactiv și pregătit să asigure în Dobrogea o intelectualitate pro țară.
Sunt destui care ar vrea să desprindă Dobrogea de România sau să o țină sub control cu investiții.

Citește asta
https://romanialibera.ro/lifestyle/f...brogea-403185/

Vezi ce faci și tu, să nu ajuți indirect și neintenționat la imbecilizarea populației, chiar dacă nu pui manele ci să fii și tu o conștiință vie și o lumină în locul în care te-a pus Dumnezeu.
Am inteles. Mersi de comentariu. Eu doar am vrut sa arat ca lucrurile acelea sunt lumesti, festivaluri etc...nu chestii satanice, sau angelice. Lumesti si atat, adica intre satanic si dumnezeiesc.

Aici ai nimerit-o, e manelareala la greu in Constanta :))

Multumesc si pentru grija. Chestia e ca in ziua de azi mai nou din Generatia Z, au la moda muzica Trap care e ceva mai nasol decat ceea ce e prin lume si decat maneaua. Si e trist ca se degenereaza tineretul nou care vin din urma, cu drogurile si muzica Trap....

Sa revenim la subiect. Marturii vaccin...hmm:

- nu am auzit pe nimeni apropiati care sunt vaccinati ca au patit ceva grav de la vaccin
- si eu sunt vaccinat, in ultima vreme si mama s-a vaccinat din pricina muncii, ca ea era impotriva vaccinarii
- nu exista reactii adverse intalnite acu printre cunoscuti care ii stiu vaccinati
- democratia sunt de acord cu tine @solidar, si sunt impotriva obligativitatii vaccinului si a certificatului. Fiecare decide ce vrea sa faca cu viata lui.
- adevarul este ca un procent mic de vaccinati au asemenea reactii violente ca sa zic asa de la vaccin. Daca erau marturii cu milioanele atunci se punea problema, in rest proiectul marturiilor e mic.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare