Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.06.2011, 07:09:34
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit Ajutati-ma daca puteti.

Am o mica problema cu prietena mea. Ea este genul de om care nu lasa pentru nimeni si pentru nimic. Eu in schimb las pentru oricine, sa nu fie suparari ca eu sunt satul de suparari. Totul a inceput de duminica cand ma luase ametelile de la bautura, eu sincer recunosc si regret ceea ce am facut , dar din aceasta vorba am ajuns la altele. Prietena imi zice mereu ca la facultate cand o sa plec ( eu la liceu termin in a 12 ea la profesionala termina in a 13 si suntem amandoi clasa a 11 acum) o sa plec cu baieti si tot asa o sa fac ma imbat si ma duc pe la fete. Faza este ca eu nu vreau sa fac asa ceva, eu am renuntat pana si la jandarmerie sa fiu aici langa ea sa fac o facultate sa nu fiu departe, dar degeaba ea nu are incredere in mine cu nimic. Eu mereu incerc sa merg pe latura asta ca decat sa ma enervez, sau sa ma supar, ci sa fiu bun si sa vorbesc cu oricine imi cere ajutorul, dar ea imi interzice inlegatura cu fetele. Adica daca imi cere sa le dau un pix ceva , ea imi zice de ce iam dat si etc. Imi zice mereu ca daca se intampla ceva de genu asta mai rau ramane cu ea si nu cu mine. In ultima perioada eu mereu am avut rabdare cu ea la certuri in schimb ea a vorbit asa ceva mai rau si daca ii ziceam sa nu mai vorbeasca rau cu mine ea imi zicea ca asa este ea.

Eu va cer un sfat din ce am apucat sa zic acuma, ce ma sfatutiti? Eu nu vreau sa ma despart de ea , ea asa este o fire ceva mai dura, dar chiar nu mai pot duce incontinuare acest lucru. Sunt foarte multe de povestit dar nu pot sa le spun pe toate din respect pentru prietena mea. Ce as putea sa fac? Eu de cand mam dat cu religia am devenit asa de moale, ajutator cu toata lumea , cu rabdare.
Poate ma ajuta cineva cu un sfat mic.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca ma puteti ajuta! Flory86. Umanitare 22 17.05.2013 14:38:10
Daca puteti sa ma ajutati! rusumadena Umanitare 2 06.11.2012 01:06:15
va rog sa ma lamuriti daca puteti... mary_boo Stiri, actualitati, anunturi 0 27.05.2011 00:56:18
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un sfat biancaalexa Impartasania (Taina Euharistiei) 3 16.03.2011 14:43:54