Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.01.2010, 19:00:08
mc2009 mc2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.04.2009
Mesaje: 112
Implicit Foarte important si foarte grav ...

"SAPTAMANA ACEASTA SE VOR VOTA LA CONSILIUL EUROPEI DOUA RAPOARTE CAPITALE impotriva familiei, a vietii si (implicit) a credintei crestine!"

De aici: http://www.razbointrucuvant.ro/2010/...ntei-crestine/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.01.2010, 19:11:43
Stefann's Avatar
Stefann Stefann is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.08.2007
Mesaje: 29
Implicit Doamne ajuta

Ni se ingradesc drepturile pe zi ce trece.prostia a ajuns virtute si virtutea a ajuns prostie
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.01.2010, 21:15:29
gabriel_wolf gabriel_wolf is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2005
Mesaje: 2
Implicit nu zau

Este hilar sa te revolti pe un forum care este accesat doar de romani, doar de cativa romani. Vreti rezultate? forum in engleza. domeniu .com sau .eu, publicitate, iar pentru a sustine punctul de vedere, trebuie sa aduci argumente strict stiintifice.
NU sunt de acord cu legi ce sfideaza normalitatea, dar care este normalitatea? definiti normalitatea.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.01.2010, 21:18:39
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel_wolf Vezi mesajul
Este hilar sa te revolti pe un forum care este accesat doar de romani, doar de cativa romani. Vreti rezultate? forum in engleza. domeniu .com sau .eu, publicitate, iar pentru a sustine punctul de vedere, trebuie sa aduci argumente strict stiintifice.
NU sunt de acord cu legi ce sfideaza normalitatea, dar care este normalitatea? definiti normalitatea.
Tie ti-ar placea sa platesti din banii tai (pentru ca imi inchipui ca platesti impozite la stat) costurile unui avort sau ale unei operatii de schimbare de sex pentru niste iresponsabili, in primul caz, sau pentru niste dereglati, in al doilea caz?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.01.2010, 21:20:20
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel_wolf Vezi mesajul
Este hilar sa te revolti pe un forum care este accesat doar de romani, doar de cativa romani. Vreti rezultate? forum in engleza. domeniu .com sau .eu, publicitate, iar pentru a sustine punctul de vedere, trebuie sa aduci argumente strict stiintifice.
NU sunt de acord cu legi ce sfideaza normalitatea, dar care este normalitatea? definiti normalitatea.
Anormalule.
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.01.2010, 22:46:06
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefann Vezi mesajul
Ni se ingradesc drepturile pe zi ce trece.prostia a ajuns virtute si virtutea a ajuns prostie
,, In lumea asta prost facuta
Virtutea are chip de sluta.
Iara prostia cea incriminata
Este regina neincoronata ! "

( Anonimus; ,,Prostia neincoronata")

Last edited by zaharia_2009; 24.01.2010 at 22:49:59.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.01.2010, 23:14:22
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[COLOR=#ff0000]"Sa faciliteze, chiar din fonduri publice, schimbarea sexului biologic al indivizilor cind acestia o cer".[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][/COLOR]
Chiar ar fi bani pentru asa ceva?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.01.2010, 03:02:12
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
[COLOR=#ff0000]"Sa faciliteze, chiar din fonduri publice, schimbarea sexului biologic al indivizilor cind acestia o cer".[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][/COLOR]
Chiar ar fi bani pentru asa ceva?
Se mai gasesc.Guvernul Spaniei a donat recent cateva zeci de mii de € unei asociatii de homo si lesbiene dintr-un stat din lumea a treia.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.01.2010, 15:11:09
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Matei 24

3. șezând El pe Muntele Măslinilor, au venit la El ucenicii, de o parte, zicând: Spune nouă când vor fi acestea și care este semnul venirii Tale și al sfârșitului veacului? 4. Răspunzând, Iisus le-a zis: Vedeți să nu vă amăgească cineva. 5. Căci mulți vor veni în numele Meu, zicând: Eu sunt Hristos, și pe mulți îi vor amăgi. 6. Și veți auzi de războaie și de zvonuri de războaie; luați seama să nu vă speriați, căci trebuie să fie toate, dar încă nu este sfârșitul. 7. Căci se va ridica neam peste neam și împărăție peste împărăție și va fi foamete și ciumă și cutremure pe alocuri. 8. Dar toate acestea sunt începutul durerilor. 9. Atunci vă vor da pe voi spre asuprire și vă vor ucide și veți fi urâți de toate neamurile pentru numele Meu. 10. Atunci mulți se vor sminti și se vor vinde unii pe alții; și se vor urî unii pe alții. 11. Și mulți prooroci mincinoși se vor scula și vor amăgi pe mulți. 12. Iar din pricina înmulțirii fărădelegii, iubirea multora se va răci. 13. Dar cel ce va răbda până sfârșit, acela se va mântui. 14. Și se va propovădui această Evanghelie a împărăției în toată lumea spre mărturie la toate neamurile; și atunci va veni sfârșitul.

21. Căci va fi atunci strâmtorare mare, cum n-a fost de la începutul lumii până acum și nici nu va mai fi. 22. Și de nu s-ar fi scurtat acele zile, n-ar mai scăpa nici un trup, dar pentru cei aleși se vor scurta acele zile. 23.Atunci, de vă va zice cineva: Iată, Mesia este aici sau dincolo, să nu-l credeți. 24. Căci se vor ridica hristoși mincinoși și prooroci mincinoși și vor da semne mari și chiar minuni, ca să amăgească, de va fi cu putință, și pe cei aleși. 25. Iată, v-am spus de mai înainte.

37. Și precum a fost în zilele lui Noe, așa va fi venirea Fiului Omului. 38. Căci precum în zilele acelea dinainte de potop, oamenii mâncau și beau, se însurau și se măritau, până în ziua când a intrat Noe în corabie, 39. Și n-au știut până ce a venit potopul și i-a luat pe toți, la fel va fi și venirea Fiului Omului.
__________________

Last edited by geo.nektarios; 25.01.2010 at 15:15:55.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.01.2010, 14:37:14
Stefann's Avatar
Stefann Stefann is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.08.2007
Mesaje: 29
Implicit doamne ajuta

normalitatea este sa fi om nu sa te transformi in animal.din pacate am jignit animalele
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
foarte zapacita patricia2006 Generalitati 10 29.06.2012 00:42:33
Foarte important(spovedanie) ggmarius Generalitati 68 19.08.2011 16:41:15
Foarte important !!! catehumen Despre Biserica Ortodoxa in general 0 30.03.2011 00:40:42
Foarte ciudat. Templier Knight Generalitati 143 18.02.2011 14:38:18
Foarte important! caesar Stiri, actualitati, anunturi 8 04.05.2009 18:07:44